Starší komentáře ke článku: upeer.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 28.2.2005 7:22:12

vyhoďte ty pružky pod menu nalevo na to se fakt nedá dívat! grafika a barvy na mně půspbí trochu moc oldskool a přitom stranka DJje by snesla odvazanější grafiku tag FONT v xhtml, to si tak trošku z nás děláte srandu? tag H1 by měl být v každé stránce jen jednou ikonky vykradený z widlí a přitom nabízíte služby v oblasti grafiky a webdesignu! ty vtipy v sekci různé jsou od školáků ze základky?

Avatar

Autor komentáře: upeer

Datum vložení: 28.2.2005 11:45:45

Díky za názor! Proužky pod levým menu půjdou pryč, neboť na jejich nevhodnosti se schodne více lidí, jak je patrno níže. Stránka není pouze stránkou DJe, proto střízlivá grafika z důvodu použizelnosti i na pomalých připojeních typu GPRS apod. Ad ikonky z widlí) jiní kradou ve větším, jsem malá ryba, v tom bych neviděl problém. Navíc WinXP mám legálně koupené, narozdíl od většiny obyvatel ČR, takže si myslím, že mi to Bill klidně odpustí. více H1 ani FONT v dokumentu validátor nehlásí jako chybu, v čem je tedy problém?

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 28.2.2005 14:09:01

tak když už "kradený" ikonky, tak alespoň z novýho MacOS ty jsou alespoň pěkný, ne jako ty z omalovánek :) více h1 není syntaktická chyba, ale spíš chyba sématická, proto ji validátor nehlásí cituji z jak psát web: "Je doporučováno tag <font> nepoužívat (je zastaralý). Lze jej nahradit tagem <span> s atributem style s definicí CSS stylu nebo s předem definovanou třídou" lepší je samozřejmně vše mít v css souboru a tak odělit formu od obsahu

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 28.2.2005 16:18:43

Jen bych upozornil, že nejde o "tag", ale o "element". Správná terminologie není malichernost ;-)

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 1.3.2005 7:42:39

jánjen citoval, protože jsem si nebyl jistý s českými termíny

Avatar

Autor komentáře: naluc

Datum vložení: 1.3.2005 19:32:38

Abychom tu dokola nedebatovali o názvosloví: http://www.positioniseverything.net/articles/terms.html (v angličtině) ... přínosný článek ;)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 2.3.2005 5:43:01

Opravdu přínosný článek - ukazuje, že i velké autority dělají chyby, například právě ve vysvětlení rozdílu mezi pojmy "tag" a "element". Z textu zdánlivě vyplývá, že "tag" je značka a "element" je pouze její obsah, ve skutečnosti je "element" konstrukce jako celek a "tag", "atribut" a další pak její jednotlivé části ;-)

Avatar

Autor komentáře: balvan

Datum vložení: 1.3.2005 18:05:53

preco len raz :-0 stranka je definovana predsa title :-) to je len raz h1 moze byt pouzity viackrat a nenarusi to sematiku webu

Avatar

Autor komentáře: bandzula

Datum vložení: 28.2.2005 7:31:54

Validator ukazuje na uvodnej stranke 5 chyb.Su to len droobnosti, cyba alt. Struktura je celkom OK Vzhlad - trochu fadne, neda sa v IE zvatsit pismo...

Avatar

Autor komentáře: Kvadrát

Datum vložení: 28.2.2005 8:11:20

Ty hýbající se proužky pod levým menu jsou strašlivé, opravdu nechápu účel tohoto "vylepšení". Já nejdřív myslela, že už nějak špatně vidím. Celkový dojem z grafického pojetí je u mne také rozpačitý, je to takové nevýrazné. Do kódu jsem koukala jen zběžně, někdo už tu o tom něco psal, tak jen přidám, že všechna menu se dají lépe řešit vhodně ostylovanými seznamy. Také mi vadí nemožnost v IE zvětšit písmo, je škoda, že tuhle základní chybu stále dělá tolik lidí. Stránky v podsekci "tvorba www" jsou pojaté dost spartánsky, těžko by mne přesvědčily k objednávce.

Avatar

Autor komentáře: mircy

Datum vložení: 28.2.2005 10:25:25

Nemožnost zvětšit písmo v IE není chyba tvůrců, ale šmejdu IE !! Já o tom vím, ale stejně definuji velikost písmma v px, a že IE nezvětší písmo, je mi jedno. Proč to dělám? Kvůli uživatelům ostatních prohlížečů, které nejsou jinak u velkosti písma nezadaného v pevnějších jednootkách jednotné. (Menší písmo - Mozilla/Windows, Opera 7. Větší Mozilla/Linux, Op6, IE).

Avatar

Autor komentáře: Kvadrát

Datum vložení: 28.2.2005 10:40:55

V tom se neshodneme. Tedy urcitě se shodneme v tom, ze IE je šmejd, pod to se podepíšu. Ale každy tvůrce stránek by se měl podle toho zařídit - prostě taková je realita a ať si o tom myslíme co chceme, náš úkol je [b]vyjít vstříc uživatelům[/b]. Ti bohužel ve většině IE používají (třeba i "proti své vůli", protože zaměstnavatel nechce o alternativě slyšet) a vůbec je nezajímá, co si o jejich prohlížeči webdesignér myslí.

Avatar

Autor komentáře: mircy

Datum vložení: 28.2.2005 11:19:33

Máš recht. CSS: html(je větší-sakra, tady naa tom mikrosoftím šmejd OS se nepřepnu na en klávesnici-doma mám LINUX)body (font-size:16px) IE selektor potomka neumí, takže ta deklarace bude platit jen pro ty kvalitní.

Avatar

Autor komentáře: explorer

Datum vložení: 3.3.2005 23:58:37

IE je smejd.... Mirosofti smejd OS... Vite proc tu neni vice kvalitnich webu na kritiku? Protoze stranky tu kritizuji lidi, kteri se neumi ve windowsu prepnout na anglickou klavesnici! Zadny profesional si nevezme na triko verejnou kritiku lidi co o internetovych technologiich nemaji ani poneti.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 4.3.2005 5:44:30

Mno, já bych spíš řekl, že nikoho nezajímá kritika od člověka, který neumí psát správně česky a maskuje to "anglickou" klávesnicí ;-)

Avatar

Autor komentáře: Multimotyl

Datum vložení: 28.2.2005 8:39:08

Na první pohled: nepodtrhané odkazy, pofiderní pozadí pod levým pruhem, zmatená navigace, pravopisné chyby, obrázky bez altu, v IE nezvětšitelné písmo (grrrr, už aby ho někdo pohřbil)... Pak nějaké chybky v kódu a hlavně pane kolego, 11x h1 na hlavní straně? To snad ne...

Avatar

Autor komentáře: upeer

Datum vložení: 28.2.2005 11:54:54

Díky za názor: ad nepodtrhané odkazy) pardón, já netušil, že je na to "norma" :-/ ad zmatená navigace) šlo by to konkretizovat? díky ad obrázky bez altu) přiznávám svoji lenost v počátích vývoje upeer.com. Jsem si toho vědom, ALTy hodlám doplnit, ale nepůjde to hned a snadno.

Avatar

Autor komentáře: Petr Musil

Datum vložení: 28.2.2005 18:40:34

Nesmíš zapomínat na naše postižené spoluobčany. Pro ty bys měl mít odkazy nějakým způsobem zvýrazněné(např. podtržené) Asi ti neříká moc pojem dostupnost??? http://w3c.org/WAI/ http://interval.cz/clanek.asp?article=1382

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 28.2.2005 21:55:18

S tím podtržením odkazů bych to nehrotil :-). Neznám až na pár "old school style" webů moc stránek, kde by tomu tak už všech odkazů bylo. Důležité je odkazy nějak jasně odlišit od jiného textu, podtržení může pomoct, ale není podmínkou.

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 28.2.2005 23:59:46

Už chápu proč je tak tak "levné" a tuctové: Autor totiž píše toto: Tvorba složité grafické stránky + textová A4 300,- Kč / ks Design za tři kila to tomu přesně odpovídá

Avatar

Autor komentáře: Majo

Datum vložení: 1.3.2005 19:54:32

ahoj, len by som chcel vediet, ako dlho trvalo, kym pridali Tvoj web do tejto sekcie. Ja som poziadal o kritiku mojho webu zaciatkom februara (1. feb 2005) a stale nic .. dikes moc!

Avatar

Autor komentáře: upeer

Datum vložení: 1.3.2005 22:02:54

přesné datum už nezjistím, promazával jsem outlook, ale bylo to také někdy začátkem roku 2005. Taky jsem už myslel, že se na mě vyprli, ale není to tak. Ještě počkej. Nesouvisející reakce na ostatní příspěvky: Myslím, že jsou tu občas podstatně horší weby, než je ten můj. O grafice a ceně nehodlám nijak diskutovat. Občas třeba stačí vzít tužku, papír a kalkulačku a počítat. Navíc, nebydlím v Praze ani jiném velkém městě, abych si mohl diktovat vysoké ceny. Jsem zastáncem názoru, že lepší je dostat třeba polovinu, než vůbec nic. Reakce na moje chyby v kódu respektuji, už pracuji na jejich odstranění - ostatně proto jsem si dal web zhodnotit.

Avatar

Autor komentáře: upeer

Datum vložení: 5.3.2005 11:10:39

Díky za vaše názory! V současné době pracuji na korektní a validní verzi upeer.com

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 9.3.2005 14:31:46

A co třeba uvést co to je za web, čím se zabývá a co obsahuje? Jacob Nielsen už o tom napsal spoustu studií :-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz