Starší komentáře ke článku: Vazba dat v DHTML - přehledný popis

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Lahoda

Datum vložení: 11.5.2004 9:50:52

prosím autora aby doplnil článek o popis práce s <B>RDS</B>
např. na nějaké malé databázi Access (mdb)
díky

Avatar

Autor komentáře: kouba

Datum vložení: 11.5.2004 13:15:29

RDS? a možná taky EON, a ještě na kterých frekvencích v dané končině ty FM rádia vysílají...

Avatar

Autor komentáře: Dominik Fišer

Datum vložení: 17.5.2004 22:33:55

Trapnych vtipku bylo dost... Jiz sem se vratil z dovolene takze mohu reagovat!
Zacnu asi takhle, doporucuji Vam pro tento pripad pouzit spise ASP nez popisovanou datovou vazbu.
Strucne: K vyuziti RDS, budete potrebovat databazi ke ktere se pripojite pomoci ODBC nebo OLE-DB, dotazovat se na ni lze pomoci SQL.
Je to slozitejsi a vydalo by to mozna i na cely clanek, ale abych se priznal v techto vodach se moc nepohybuji protoze pouzivam db MySQL.
Vice viz. dokumentace(Aj): <a href='http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/workshop/author/databind/datasources.asp' target='_blank'>http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/workshop/author/databind/datasources.asp</a>
Tam najdete snad vse potrebne:)

Avatar

Autor komentáře: Mareg

Datum vložení: 12.5.2004 9:59:09

Myslim, ze nejenom me zajima nakolik je to pouzitelne i v jinych prohlizecich nez jenom v IE. Pokud neni, tak je to sice pekne, urcite bych pro to pouziti mel, ale. Na zacatku sice zminujete, ze neco z toho podporuje i mozilla, ale dale uz neuvadite co konkretne. Optimalni by bylo, primo pri popisu tech vlastnosti a parametru, uvest co, ktery prohlizec podporuje.
Diky

Avatar

Autor komentáře: Yuhů

Datum vložení: 27.5.2004 2:23:16

Víceméně jenom zopakuji dotaz z předchozího příspěvku od Marega.

V článku píšete "u některých datových zdrojů je i podpora moderních prohlížečů Mozilla".

Můžete být prosím konkrétnější? Kdyby to opravdu podporovala Mozilla, tak by to možná stálo za studium.

Avatar

Autor komentáře: Dominik Fišer

Datum vložení: 2.6.2004 22:27:01

Omlouvám se za opožděnou rekaci na Vaše dotazy ohledně podpory, ale nikdy jsem s datovou vazbou v prohlížečích Netscape nepracoval, takže jsem musel podrobnosti dohledat. Jak je v článku psáno, tak některé datové zdroje podporuje i Netscape. Musím s Vámi souhlasit, že jsem měl tuto větu ještě upřesnit. Dále v článku jsem se o tom ale poté již nezmiňoval, protože mnou popisovaný datový zdroj TDC není podporován nikde jinde než v MSIE 4.0 a výš. Ani popisovanou technologii propojení dat s prvky HTML Netscape nepodporuje. => podpora je, ale opravdu mizivá(možná jsem ji neměl raději ani zmiňovat)! Netscape podporuje pouze datový zdroj JDBC(Java Database Conectivity). Applet JDBC pak umožňuje práci s daty pouze pomocí skriptů. Využití asi minimální, takže případným zájemcům doporučuji si informace dohledat v publikacích věnovaných přímo JDBC. Nikdy jsem JDBC nepoužíval, takže Vám v tomto ohledu sloužit nemohu. Snad Vám toto vysvětlení postačí a jinak díky za věcný dotaz!

Avatar

Autor komentáře: V. Tezner

Datum vložení: 10.8.2004 17:39:37

TDC je hezké, ale také bych si docela rád přečetl něco konkrétnějšího o RDS. Ani v literatuře jsem nic solidního nenašel. Neotevřel jste Pandořinu skříňku? S přáním mnoha úspěchů V. Tezner.

Avatar

Autor komentáře: VITRUS

Datum vložení: 30.9.2004 12:39:18

Díky za příspěvky k TDC. S TDC je možné po výběru SELECT zobrazit omezené množství dat z tabulky. ...Je možné ale přímo zobrazit omezený výběr dat bez požití SELECT? (viz. <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://vtr.aktualne.cz' target='_blank'>http://vtr.aktualne.cz</a>)

Díky za odpověď VITRUS

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz