Starší komentáře ke článku: ventilatory-kadlec.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 27.9.2004 5:16:44

<I>Stránky vypadají nejlépe v prohlížeči Mozilla!</I> - tak nevim, mozillu mam ale ze by vypadaly nejak nejlepe ... :)

takovy obycejny web ktery me snad nicim nezaujal, dokonce jsem i kliknul na obrazek, jinak by me to pry nepustilo dovnitr :)

Avatar

Autor komentáře: Jirka VK

Datum vložení: 27.9.2004 7:14:23

Mě to připadá jednoduchý, ale přehledný. Coby projektant stavař tam vidim iformace co potřebuju a už tim ten web vybočuje nad průměr. Co se webu týče souhlas s mr.Pl, že ten úvodní obrázek by se měl vejít do méně než 74Kb. A pak mi trochu uniká proč, když je stránka celá velice slušně napsaná jako CSS layout, tak menu je tabulka. Podobné rozpaky mám nad tím, že většina textu se po uživatelské změně velikosti písma nezmění a mění se jen nadpis článku. Nejsem totálním vyznavačem W4D, ale vybral bych si jedno či druhé.
Jinak nemohl jsem si nevšimnout, že tohle už je snad 4. web po sobě u kterého se opravdu hodnotí nuace a přemítá se nad designem, protože jinak je slušný. No a zatímco jsou-li v kritice stránky pod psa tak každej řve, teď se nikdo nezastaví nad zlepšovánim úrovně na webu. Že by se lidi zalekli a šli se zdokonalovat :-)) (nic ve zlim, vim že 4weby jaro nedělaj, ale proč si nevšimnout že?)

Avatar

Autor komentáře: Jódlující bernardýn

Datum vložení: 27.9.2004 10:45:38

Zdá se mi to jako obyčejná stránka...neurazí, ani nenadchne. Zbytečně volená "vstupní" stránka. Menu napravo...no budiš. Jestli se autor ptá na přehlednost, tak musím říct, že sem potřeboval chvilku na zorientování se. Jakého člověka co schání ventilátory zajímá, že web splňuje normu HTML 4.01 a stránky vypadají nejlépe v prohlížeči Mozilla!? A´propos...proč autor uvádí technologii XHTML, když používá HTML? Dále hlavička neodkazuje na hlavní stránku. Možná bych taky zvolil trochu lepší volbu barev...působí to na mě tak nějak nevýrazně. Jinak je informační hodnota je určitě pro potencionálního zákazníka velká. Kód celkem slušný, ale mohlo by se na tom ještě zapracovat... jo a keywords se neoddělují čárkou?

Jódlující bernardýn v.p.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 27.9.2004 11:04:03

Text <I>Stroje a zařízení Jindřich Kadlec, Jungmannova 298, 53303 Dašice, tel.: 607 832 093, fax: 466 950 189</I> bych nedával asi celý jako odkaz na e-mail, to samé platí pro text v patičce. Možná by bylo lepší zrušit celou první stránku (s obrázkem), která v podstatě jen zdržuje. Položky menu, které jsou různé pro každou stránku, by neškodilo přesunout pod hlavní menu, které by tak nepoletovalo nahoru a dolů.
Dále by horizontální menu chtělo změnit na seznam UL LI, SPANy Stroje a zařízení a Jindřich Kadlec, by šly změnit na nadpisy.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 27.9.2004 11:04:03

Text <I>Stroje a zařízení Jindřich Kadlec, Jungmannova 298, 53303 Dašice, tel.: 607 832 093, fax: 466 950 189</I> bych nedával asi celý jako odkaz na e-mail, to samé platí pro text v patičce. Možná by bylo lepší zrušit celou první stránku (s obrázkem), která v podstatě jen zdržuje. Položky menu, které jsou různé pro každou stránku, by neškodilo přesunout pod hlavní menu, které by tak nepoletovalo nahoru a dolů.
Dále by horizontální menu chtělo změnit na seznam UL LI, SPANy Stroje a zařízení a Jindřich Kadlec, by šly změnit na nadpisy.

Avatar

Autor komentáře: miroslav.kucera

Datum vložení: 27.9.2004 12:20:09

Vsechny odkazy by mely byt podtrzeny.

A pokud je podtvrzene mit chcete, alespon VSEM dejte HOVER

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 27.9.2004 12:23:52

Omyl, není třeba podtrhávat <I>všechny</I> odkazy, nicméně vždy musí být naprosto jasné, co odkaz je a co není ;-)

Avatar

Autor komentáře: don Juan

Datum vložení: 27.9.2004 13:45:55

Ale ale, co tu vidime ?
Pan sefredaktor sa hada s jednym autorom clankov...
Ale nic v zlom, len je to humorne hehehe:/

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 27.9.2004 15:11:09

Šéfredaktor se nehádá, šéfredaktor a (ex)šéfredaktor diskutují. To, že je někde někdo šéf ještě neznamená, že všichni jeho kolegové musí mít na věc stejný nozor ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jaromir Kuzma

Datum vložení: 27.9.2004 13:52:39

Zasa raz jeden celkom slusny web... Stare dobre casy, ked sa jednemu chcelo na prvy pohlad blinkat :-)
Ale teraz vazne:
Ani ja som nepochopil zmysel skryvajuceho sa menu, ked navyse po prechode na inu stranku sa zasa zobrazi. To by som dal prec. Teda ak na to autor nema nejaky zavazny dovod.
Dalsia vec je, ze podnadpisy su kratsie, ako nadpis a celkovo svojim prevedenim na mna posobia takym podivnym dojmom. Ako by tam ani nepatrili. Mozno by stacilo zmenit im podklad na taku farbu, ako ma pozadie. Inak to zvyraznenie 1px ramikom na spodu a niekolko px ramikom vlavo sa mi paci.
A posledna vec, ten odkaz "Přidat k oblíbeným" by som dal prec, bo aj tak mi v Opere nefachci.

Prajem pekny den vsetkym...

Avatar

Autor komentáře: pmasarik

Datum vložení: 27.9.2004 17:02:58

Dnes sa skúsim zahrať na bežného užívatela.

1, Úvodná stránka mi síce ukázala, že sa bude jednať asi o ventilátory, ale dlho sa to načitáva.
2, v menu som sa dosť strácal, klik sem klik tam a mal som s toho mierny chaos
nedalo by sa to vyriešiť radšej horizontálnym menu + vysúvacie položky? Podľa mňa by to bolo prehladnejšie.
3, Obrázky sa mi zväčšujú do nového okna. To nemám rád )-:
4, Keď som sa chcel vrátiť späť na hlavnú stránku očakával som, že to pôjde kliknutím na celú hlavičku stránky a ono to nejde. Všimol som si síce, že tam odkaz je, ale cez to logo by to bolo elegantnejšie. Teraz som až zistil, že to funguje aj na tom šróbení. Naďalej to pokladám za nedostačujúce.
5, Přidat k oblíbeným, myslíte si že si niekto pridáva takéto stránky medzi obľúbené? Ak to niekto chce urobiť, tak večšinou vie ako na to.
6, Srýt menu som nepochopil.

Viac ma ako bežného užívatela nič nenapadá.

A včul som sa prevtelil do trochu znalca HTML a CSS.

1, <I>Stroje a zařízení Jindřich Kadlec, Jungmannova 298, 53303 Dašice, tel.: 607 832 093, fax: 466 950 189</I> sa fakt nehodí ako celé na e-mail.
2, Prečo používate tú tabuľku na to menu som nepochopil.
3, Návrat na úvodnú stránku, by som dal na tú, čo mi naskočí, keď kliknem na ten veľký obrázok a nie na tú vstupnú. Ktorú by som osobne zrušil.
4, <tr bgcolor="#E1E1F1" align="center"> na čo máme CSS? Čo ak budete chcieť zmeniť farbu? To bude ale robota...
5, Už to tu bolo, ale prečo ste vynechali H1 a H2?
6, Odkazy nemajú hover.
7, .tech{} malé zabudnutie v print.css
8, #pagemenu, .clicks, #right, ...atd... {display:none;}
9, pri tlačovej verzii by som nastavil odkazy na čierne.

Uf, ale som sa vyčerpal už končím.

Peter.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Tužil (autor)

Datum vložení: 28.9.2004 13:52:09

Děkuji všem za jejich názory! Vlastně mě většinou potěšily a z mnoha připomínek se poučím... Ale abych reagoval na Vaše připomínky:
- úvodní stránku s velkým obrázkem si přál sám zadavatel, aby byl na první pohled vidět celý sortiment výroby. 74 kB, pravda, odpovídá na modemu 20 sekundám načítání, ale nejsem příznivcem JPEGů, na kterých už artefakty "hyzdí" obsah a tak alespoň progresivní JPEG tu dobu načítání snad zpříjemní...
- odkaz na mail v celé horní adrese na každé stránce: Nechat neaktivní některou část řádku se mi nechtělo, musel by tam pak analogicky přijít odkaz na adresu, odkaz na telefon a odkaz na fax.. kam by tyto dva odkazovaly a kam bych pak dal email..? Takže jsem to řešil takto.
- odkaz na hlavní stránku: Je tam, ale funguje pouze kliknutím na obrázek loga. Opravím ho na celou hlavičku.
- tabulka v hlavičce: Dodnes nevím, jak toho dosáhnout pomocí CSS, když si nemůžu dovolit absolutní pozicování. :/
- přidat k oblíbeným: Myslím, že dost lidí, když má ten odkaz na očích, na něj klikne snáz, než rejdit v menu..
- skrýt menu: Popravdě řečeno mi při čtení textu to menu připadá jako rušivý element. Tak jsem chtěl dát možnost ho skrýt. A že se na další stránce znovu objeví, to je, přiznávám, mojí leností :)
- nepodtrhané odkazy: Všechny odkazy mají sice jiný, ale jednotný styl, takže to snad orientaci neubírá. Díky za připomínku, že by se mělo podtržení objevit na hover, to opravím.
- vynechání h1 a h2 nadpisů způsobilo jednoduše to, že velikostí písma (css bez úprav) se tam nejlépe hodily. Chyba a příště se poučím.
- vypadají nejlépe v prohlížeči Mozilla: Ano, boxy mají oblé rohy a proužky podnadpisů dosednou až k němu, což se mi s IE nepodařilo. Btw, ta poznámka je na konci stránky, malým písmem a ještě tak šedá, aby skoro nebyla vidět.. a přesto je první reakce na ni :))
- omluvám se, že jsem uvedl XHTML, když je to HTML... my mistake.

Ony asi průmyslové ventilátory normálního člověka ani nemají čím zaujmout, ale ještě jednou díky za návštěvu, za hodnocení a připomínky!

Avatar

Autor komentáře: Jirka VK

Datum vložení: 28.9.2004 19:28:18

...nerozumím, který efekt nelze dosáhnout bez tabulky? Pokud dobře koukám máte tam proužek s odkazy vpravo a vlevo. A to by šlo přece udělat.
[div]
[a][/a][a][/a] ......... [a class="vpravo"][/a]
[/div]
a potom v css div rozměr proužku a:
div a {display:blok;float:left}
a.vpravo {float:right}
Možná máte jinej problém kterej jsem nepochopil, tak se omlouvám určitě nechci urazit.

Avatar

Autor komentáře: Peter

Datum vložení: 29.9.2004 21:28:57

neviem neviem ta navigacia je hrozna. kym som na uvodnej stranke prisiel na to ze musim kliknut na obrazok a nie na napis nabidka akt... trvalo mi to dost dlho . najlepsie je ze na uvode je tiez link nahoru to je dost zabavne. inak dost striedme skoda ze autor nevyuzil potencial industrialneho charakteru v obrazkoch :)

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 30.9.2004 13:43:45

největší prů*** je celkem dovedně ukrytý obsah, kdybych si po notně dlouhé chvíli nevšiml textu "o kliknutí na obrázek" nikdy bych se k vlastnímu obsahu nedostal a ještě bych tady pasl nesmysly ao jenostránkovém webu :), takže jedno: DEJTE MENU NA HLAVNÍ STRÁNKU!!!!

Avatar

Autor komentáře: Jiří Tužil (autor)

Datum vložení: 2.10.2004 0:24:04

To snad nebude tak zlé, webů, které mají úvodní stránku není málo a vždycky se jedná o nějaké "kliknutí na obrázek". Nicméně uznávám Váš názor, že menu hned na hlavní stránce (a to navíc roletkové, jak navrhoval někdo před vámi) bude vhodnější. Dík.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz