Starší komentáře ke článku: Vkládání doplňků do HomeSite

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Dedkoid

Datum vložení: 10.8.2002 19:06:35

... do budoucna, podle mne fa Macromedia sloucila Homesite a Dreamweaver v MX verzi, nebo se mylim ???

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostrý

Datum vložení: 14.8.2002 12:09:02

Mýlíte se, HomeSite 5.0 je stále prodáván zvlášť, s DW MX je dodáván HomeSite+, modifikace HS pro ColdFusion.

Avatar

Autor komentáře: Vincent Vega

Datum vložení: 13.8.2002 9:04:21

S tim Homesite je to tak, MM ho koupila a prodava se spolecne s DW MX (HS 5), ale jde koupit jen samotny HS.
Jinak ten clanecek o Homesite je fajn, ale co by asi kazdy uvital, kdyby autor k clanku pridal i par adres odkud je mozno stahnout nejaka ta vylepseni pro HS, takhle musi kazdy patrat na vlastni pest.

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostrý

Datum vložení: 14.8.2002 12:10:09

Děkuji za připomínku, odkazy budu dodávat průběžně spolu s recenzemi extensions.

Avatar

Autor komentáře: Alex

Datum vložení: 16.8.2002 12:47:38

Chapu ze chcete upoutat pozornost ctenaru, ale vsichni nemaji cas sledovat tito clanky. Jeste otazka: da se nejak prohlidnout existujici extention nez by je instalovat na toolbar (treba vyvolat rovnou).

Dekuji

Avatar

Autor komentáře: Michal Fuksa

Datum vložení: 14.8.2002 22:06:36

Nainstaloval jsem si zkusebne vtm pro tag emailto, ktery ke stazeni z adresy uvedene v clanku, ale zjistil jsem, ze se jedna o zakladni verzi, nikoliv o dialog umoznujici zadat i predmet a popis zpravy (tedy ten rozsireny dialog). Muzete to opravit. A dalsi vec, skutecne by to chtelo, aby se u clanku objevily odkazy na mista, kde lze tyto ruzne tag extensions volne stahnout (vsichni nemaji cas nebo chut poustet se programovani). Diky.

Avatar

Autor komentáře: TrueRony

Datum vložení: 14.12.2002 12:22:04

Zdravím všechny ostřílené uživetele HomeSite!!!

Ctěl bych Vás všechny požádat o pomoc. Přesedlal jsem z psaní Webu v NotePad (doporučuji všem co si chtějí začít tak nějak z gruntu) na HomeSite 5.0 a mám přesně opačný problém než všichni bývalí uživatelé FrontPage. Vyznám se sice velice dobře ve zdrojovém kódu HTML, ale zbytek programu je pro mě španělská vesnice. Takže to zklouzlo k tomu, že homesite používám stejně jako NotePad (s tím rozdílem, že můžu mít víc stránek otevřených v jednom okýnku na liště :-)). Potřeboval bych od Vás radu, kde sehnat buď český patch na HomeSite, nebo alespoň manuál v češtině, nebo alespoň stránky zabývající se přibližováním HomeSite nebohému českému začátečníkovi. Existuje něco takového?

Dotaz nr. 2: Už jsem objevil automatické vkládání HTML příkazů typu FONT, A HREF, atd. Ovšem nejsem s tím zcela spokojený... Důvod je ten, že při tvorbě HTML v NotePadu jsem pro větší přehlednost a orientaci při dohledávání jednotlivých pasáží psal všechny příkazy <VELKÝMI PÍSMENY>. Ale HomeSite je píše malými, čímž mě přivádí téměř na pokraj šílenství. Nevíte náhodou někdo, zda autoři mysleli i na takové rýpaly jako jsem já a zda jim tam ponechali někde v enu ukrytou volbu "piš příkazy VELKÝMA"???

Díky moc všem kdo mi poradí, i těm co mi vynadají, zkrátka všem kdo se mi ozvou...

Avatar

Autor komentáře: Pavel Horký

Datum vložení: 18.12.2002 17:11:41

Add dotaz nr.1
Team autorů, Vytváříme WWW stránky a spravujeme moderní web site, nakladatelství Computer Press 2001 páté vydání. Tato kniha obsahuje zdařilý a obsáhlý návod HS ve verzi 4.5.
Petr Vostrý, Macromedia Homesite 5, nakladatelství ComputerPress 2002. Návod k HS 5.0 od autora článku P. Vostrého. Dle mého názoru také velmi zdařilé.

Add dotaz nr. 2
Pokud vím, tak psaní příkazů kapitálkami (velkými písmeny) <B>není</B> z hlediska čistoty kódu <B>to nejlepší řešení</B>. HS ale i jiné editory zpřehledňuje kód barevnou odlišností jednotlivých úseků.

Hodně úspěchů při používání HS a gratuluji k dobré volbě editoru..

Avatar

Autor komentáře: TrueRony

Datum vložení: 18.12.2002 17:41:32

Díky za tipy na literaturu... uvažuji o té druhé knize.

No a velká písmena pošlu asi k pánu... i když mě vidina přepisování všech již napsaných tagů moc neláká.

Též přeji hodně úspěchů...

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 27.2.2003 9:29:05

Varianta 1.
Mozna to nebude potreba delat rucne. Homesite obsahuje funkci krera sama prevede vsechny tagy a parametry ve strance na mala a velka pismena. Najdete ji v menu: <B>edit/ Convert Tag case...<B> :-))
Varianta 2.
Z nabidky <B>options/settings<B> vyberte zalozku markup languages a nastavte si jestli chcete puzivat mala nebo velka pismena

Avatar

Autor komentáře: Jaroslav Křepelka

Datum vložení: 14.3.2005 19:20:59

Stáhl jsem si HomeSite 5...trial. Začínám se s ním učit pracovat. Jsem začátečník a potřebuji poradit kde se dá koupit tento program a hlavně za kolik. Za odpověď předem děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.3.2005 6:00:06

Co takhle nebýt líný a zkusit české stránky výrobce programu, třeba přes www.macromedia.cz? ;-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz