Starší komentáře ke článku: vyhlidkovelety.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Nikdo

Datum vložení: 12.5.2003 7:21:38

Osobní názor:
Bohužel, i když je kód podle XHTML Strict (nebo právě proto), je kód a grafika udělaná tak jednoduše, že stránka je jenom jedna velká textová informace. Tj. sémantické tagy jsou sice použity, ale už ne vůbec atributy pro přístupnost, a CSS, které by jakž takž mohlo udělat alespoň nějakou "grafiku" není v tomto směru pomalu použito vůbec.

Takže chválím za XHTML, ale za tak jednoduchý a "bezbarvý a nudný" kód a grafiku už nikoliv...

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Sýkora

Datum vložení: 12.5.2003 9:07:37

Dobrý den,
právě o tu jednoduchost v grafickém zpracování mi šlo. Účelem tohoto webu není oslnit člověka nějakou experimentální grafikou. Řada lidí má, a to neoprávněně, strach z létáni. Snažil jsem se udělat grafiku co možná nejseriózněji a nejjednodušeji.
Jinak si myslím, a to je také můj osobní názor, že jste ne zcela pochopil XHTML, protože tento standard není vůbec o grafice.
Také jsem nepochopil: "<I>Tj. sémantické tagy jsou sice použity, ale už ne vůbec atributy pro přístupnost</I>" - mohu Vás ubezpečit, že tento web byl od začátku vymýšlen jako maximálně přístupný! Zkuste se na něj podívat v textovém prohlížeči či jiném prohlížeči než je IE! Uvidíte, že ve všech prohlížečích je obsah webu <B>vždy</B> přístupný. Tento fakt je právě důsledkem oddělení obsahu od vzhledu (CSS) a důsledným dodržováním standardů.

P.S. "<I>i když je kód podle XHTML Strict (nebo právě proto)</I>" - nemáte pravdu. Můžete mi věřit, že pomocí XHTML + CSS jde udělat 95% všech grafických návrhů, a to i těch, které se Vám líbí :-)

s pozdravem
T.S.

Avatar

Autor komentáře: Nikdo

Datum vložení: 12.5.2003 9:19:52

Grafika: v tom případě to beru
XHTML: samozřejmě že není o grafice, ale CSS, tj. styly, jsou o stylu - na těchto stránkách ale žádný styl není
Atributy pro přístupnost: TABLE - thead, tbody, summary..., A - accesskey, title apod. Přístupnost rozhodně neznamená jen to, že se to stejně zobrazí ve všech prohlížečích, ale i všem uživatelům, mimoto těm, co mají nějaký handicap se to musí zjednodušit - to je taky přístupnost! Tj. jak je vidět, důsledné dodržování standardů rozhodně nestačí - je potřeba v těchto standardech používat i "nezákladní" tagy a atributy.

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Sýkora

Datum vložení: 12.5.2003 9:32:56

"<I>XHTML: samozřejmě že není o grafice, ale CSS, tj. styly, jsou o stylu - na těchto stránkách ale <B>žádný styl není</B> </I>" - no, to bych netvrdil. Zkuste se podívat na <a href='http://www.vyhlidkovelety.cz/vl/css/design.css' target='_blank'>http://www.vyhlidkovelety.cz/vl/css/design.css</a> - Uvidíte, že vzhled je dělán právě a jenom pomocí stylů ;-)

thead, tbody - beru.

Věřte mi, tento web se zobrazí <B>všem</B> uživatelům, a to i těm hendikepovaným, kteří mají nastavenou např. velikost písma na maximum.

Avatar

Autor komentáře: Nikdo

Datum vložení: 12.5.2003 9:37:16

Tak jinak, zkuste si přečíst toto:
<a href='http://www.blindfriendly.cz/doc/bfw.php' target='_blank'>http://www.blindfriendly.cz/doc/bfw.php</a>

Dost věcí Vaše stránky prostě nesplňují...

Avatar

Autor komentáře: martin

Datum vložení: 12.5.2003 16:38:47

..."že jste ne zcela pochopil XHTML, protože tento standard není vůbec o grafice"...

----- [vs.] ------..." P.S. "i když je kód podle XHTML Strict (nebo právě proto)" - nemáte pravdu. Můžete mi věřit, že pomocí XHTML + CSS jde udělat 95% všech grafických návrhů, a to i těch, které se Vám líbí :-) "....

>>> nechapu, jak nekdo, kdo tvrdi, ze XHTML neni vubec o grafice, muze v zaveru rici, ze pomoci XHTML a CSS je mozne vytvorit skoro jakykoliv graficky navrh.

Osobne si myslim, ze pokud nekdo vychazi ze zasad, kdy pri pouziti XHTML musi automaticky nasledovat stroha textova stranka, ktera klade duraz pouze na informaci hodnotu webu, mel by se vratit do let 95 - 96. V teto dobe sla grafika opravdu stranou a pokud opominu dnesni standardy, nemela tvorba www od teto zasady mnoho daleko.

V dnesni dobe je mozne - bez jakychkoliv vetsich problemu - vytvorit takove stranky, ktere vypadaji "na oko" velmi zdarile, pritom ale zachovavaji prehledne usporadani a kladou duraz na informacni hodnotu stranek.

s pozdravem

|martin|

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.5.2003 9:33:48

No... ja nevim. Je to rozporuplne. Nevim proc je to na pevnou sirku, vsude chybi title (jak na odkazech tak na img), na kazde strance by mel byt odkaz na webmasera, horejsek neni odkaz na hlavni stranu, chybne odstavce (bud velka mezera bez odsazeni nebo mala s odsazenim, ne oboji), stejny titulek vsech stranek.

Tisk neni podporovan, diky pevne sirce to cele zkolabuje, nahore zustane kvanta mista, vpravo je to rozsekle, <h1> jsem podezrival chybne z toho ze je pro tisk-friendly verzi.

Myslim si ze na statickou verzi je to takove nedotazene, u dynamickych stranek to lze pochopit.

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Sýkora

Datum vložení: 12.5.2003 9:59:25

Dobrý den,
myslím si, že by ten web nevypadal úplně dobře, kdyby byl na celou šířku.

Atribut title není povinný, a to ani u odkazů, ani u obrázků. Je lepšího ale dávat u odkazů kvůli prohlížečům - jak jsem se dozvědel od kolegi z práce ;-)

Horní odkaz na homepage opravím. Stejný titulek všech stránek je způsoben tím, že je součástí jedné hlavičky. Zkusím se zamyslet, jak by to šlo předělat - je to opět dobré kvůli vyhledávačům.

Tisk není zatím podporován, protože jsme to nepovažovali zas až tak za nutné ke spuštění webu. Optimalizace pro tisk je v plánu a web je na to připraven - stačí akorát udělat speciální stylesheet :-) Vivat CSS :-)

<h1> je tam kvůli vyhledávačům a kvůli textovým prohlížečům.

Jinak díky za připomínky
T.S.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.5.2003 10:11:24

Web by mozna nevypadal dobre na celou sirku - ale nic vam nebrani dat mu width: 100%; max-width: 760px; - nebo tak neco.

Atribut title neni povinny ale chcete-li delat web pro handikapovane, byt by tam mel.

Stejny titulek soucasti hlavicky? Nepouzivejte takovou hlavicku, mejte na to funkci - je to daleko lepsi protoze pokud vam ta funkce jen vraci retezec, muzete s nim nalozit i tak ze generujete staticke stranky :) - navic do ni muzete priposlat dodatecne informace k title, keywords, description atd.

Tisk - optimalizace se delat nemusi, proste jen hidnete vsecko kolem a objevite h1. Mmochodem pokud to do stylesheetu nedate tak se vam muze snadno stat ze vas nekdo narkne z nekalych praktik - u googlu to znamena obvykle ze se na to nekdo z tymu mrkne a pokud ma pocit ze to tak je tak vam jde pagerank na bod mrazu, takze pozor :)

Avatar

Autor komentáře: Nikdo

Datum vložení: 12.5.2003 10:27:37

Tak tak, já mám pagerank po několika měsících konečně slušnej a "Googlovce" si taky nechci rozházet :-)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Sýkora

Datum vložení: 12.5.2003 10:28:06

No, o až zas takhle bezbariérový web nám nešlo. Ale musíte uznat, že je více ohleduplný vůči hendikepovaným lidem, než ostatní v této rubrice dohromady. Myslím, že nevidomí lidé by z vyhlídkového letu moc neměli...

Tisk - stačí udělat jeden stylesheet, který bude speciálně určen pro tisk. Tento bude zobrazovat pouze obsah bez grafiky a je to.

skryté <h1> není možné brát jako nekalou praktiku, když tento nadpis potřebuji pro textový prohlížeč a zárověn ho nepotřebuji zobrazit v grafickém prohlížeči, kde se zobrazuje logo s tímto textem...

Avatar

Autor komentáře: Nikdo

Datum vložení: 12.5.2003 10:37:45

Jediné co Vám mohu uznat je, že je více ohleduplný vůči handicapovaným lidem než DRTIVÁ VĚTŠINA webů v téhle rubrice. Rozhodně ne ale vzhledem ke všem. Sleduji weby od počátku - i když pod jiným nickem ;-) Některé weby sice nepoužívají XHTML, ale HTML s CSS (taky jakž takž validní), ale používají i atributy pro přístupnost, o kterých jsem se zmínil nebo je zmiňuje onen server, a to je mi, nezlobte se, milejší než XHTML, CSS a atributy pro přístupnost nikde.
IMHO protože ten Váš web je objemově nevelký, není problém těch pár atributů tam dodělat, bude-li samozřejmě vůle :-)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Sýkora

Datum vložení: 12.5.2003 10:47:01

Prosim Vás se vším souhlasím. Akorát mi netvrďte, že tam není CSS!!! CSS tam opravdu je, ale je v externím souboru...

thead a tbody tam dodělám ...

Avatar

Autor komentáře: Nikdo

Datum vložení: 12.5.2003 14:54:25

He? Já tvrdil, že tam není CSS?

... THEAD a TBODY doděláte, ale ACCESSKEY a TITLE alespoň u hlavního menu ne?

IMHO je mi to jedno, můj web to není, ale myslel jsem, že proto jste ho dal do Kritiky webu, aby Vám lidé mohli vytknout COKOLIV :-)
Osobně když jsem od uživatelů dostal kritický ohlas na něco podobného (užitečného), během 5 minut to na webu bylo - většina takovýchto věcí totiž u jednodušších webu opravdu netrvá déle (a z toho jsem se 4,5 min. dloubal...) :-)

Avatar

Autor komentáře: Tomas

Datum vložení: 12.5.2003 10:41:39

Je mi tak trochu lito, ze v porovnani s tim co v posledni dobe bylo v teto sekci za weby, nedostane web vyhlidovelety.cz ani trochu uznani. Myslim si, ze v tomto pripade je na miste. Grafika je elegantni a podle meho nazoru skvela. A kod? Alespon vice nez naznak dobreho postupu. Timto smerem by melo jit vice tvurcu web stranek.

A bavime-li se o pristupnosti pro nevidome a slabozrake obcany, tak se vsi uctou k nim, podotykam, ze tento web neni cilen na tuto skupinu. Myslite si, ze slabozraky clovek si objedna vyhlidkovy let kolem Prahy?(snad mozna me napada pripad, kdy bude chtit udelat radost nekomu blizkemu a objedna mu vyhlidkovy okruh, ale doufam, ze chapete jak to myslim). I takto musite premyslet o svych potencialnich navstevnicich.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.5.2003 11:52:27

Ano Tome, ale proto je to KRITIKA webu. Kdyz sem dam svuj web, ocekavam od lidi ze me pekne a poctive vytknou cokoli co ma jen trochu smysl. Proc? Protoze pokud ho sem dam, udelam to proto abych ho mohl vylepsit, ne proto abych se poplacal po ramene :)

Jak jsem rekl, web je celkem dobry, ale... : .. .. .. .. .. .

Avatar

Autor komentáře: Rengen

Datum vložení: 12.5.2003 15:53:52

Už u minulé kritiky (<I>auto4u.cz - nebo nejak tak</I>) jsem psal, ze nerad pisu kritiku. U minulého webu to opravdu nešlo vynechat ktitiku, u tohoto webu toho lze docílit snadno. Ano, je na stránce pár chybyček, ale žádná závažná. Jak sem si přečetl příspěvky nahoře, vytýkají vám, že web není uzpůsobem pro nevidomé lidi. Ano, je to pravda, ale zároveň argumentuji, že hlavní věc pro usnadnění (<I>kterou používám někdy i já - a to nejsem vůbec slepej, jen někdy bolej oči</I>) je přístupná. Je to vlastno <B>velikost textu</B>, která se projeví nejen v obsahu, ale i v menu. Dále chválím jednoduchý design s minimem grafiky..někdy je totiž umění vytvořit web s málo grafiky. Někdo tady tvrdil, že neni použito CSS, je to naprostá blbost a svědčí to o neznalosti CSS autora příspěvku. Na stránce je použito CSS ve velké míře a ještě k tomu validní. Ano, možná mi tu chybí kontakt na webmastera a odkaz na hlavní stránku, který zde opravdu chybí, neboť jsou na hlavní stránce docela důležité informace. Dále by měl být tág title a alt u odkazů a obrázků. Hlavně se neptejte proč, neboť sem to už na jiných fórech už rozebíral a nebaví mě to. Možná to dneska dám do svého weblogu (<a href='http://www.redzone.cz)' target='_blank'>http://www.redzone.cz)</a>.

S radostí můžu říct, že je to jeden z těch povedenějších webů v kritice na Intervalu, ale rozhodně není nejlepší.

Avatar

Autor komentáře: Nikdo

Datum vložení: 12.5.2003 16:00:49

"... CSS není <B>v tomto směru</B> pomalu použito vůbec." - týká se grafického zpracování, nikoliv CSS samotného, samozřejmě. Stránky píšu už pěkně dlouho na to, abych byl označen za blbce co neví co je to CSS nebo jak se značí v HTML jeho externí (či neexterní) začlenění - ale to je fuk, je mi to jedno :-)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Sýkora

Datum vložení: 12.5.2003 16:20:43

"<I>XHTML: samozřejmě že není o grafice, ale CSS, tj. styly, jsou o stylu - na těchto stránkách ale žádný styl není </I>" viz příspěvek nahoře.

Ale jak říkám, nedostatky typu title u odkazů odstraním, počkám si na další připomínky a ty pak zapracuji najednou.

Avatar

Autor komentáře: Rengen

Datum vložení: 12.5.2003 18:18:50

Ano, přesně tuhle větu jsem měl na mysli. Já tu nechci z NIKOHO dělat blbce, jen ta věta vyzněla tak, že na stránce NEJSOU použity žádné styly, což není pravda.

Avatar

Autor komentáře: dymik

Datum vložení: 12.5.2003 15:56:34

Dobry den,
Musim rict, ze se me stranky libi. Trosku me zmatlo, ze odkaz na uvodni stranku je dole. Co se tyce Accessibility...myslim si, ze tyhle stranky nejsou s pristupnosti az zas tak spatne....Opravit tech par "drobnosti" snad nebude pro autora problemem (mam na mysli title, labely u inputu, summary u tabulek, lang apod.). Opravdu me tyto stranky potesily, jen tak dal...S pozdravem dymik

Avatar

Autor komentáře: Siris

Datum vložení: 13.5.2003 0:07:24

Obavam se, ze se zde nekteri boji toho, aby jejich web nebyl horsi, nez tento, co je zde publikovany. Po dlouhe dobe, jsem byl prekvapen (mile)tim, ze je web poradne udelany. Decentne barevny a lehce se v nem orientuje. Diky. A az na tech par malickosti ci "malickosti" - slabozrake bych vyloucil (duvody uvedli jini vyse) si myslim, ze je to dobra inspirace jak delat web.

Proste se mi zda, ze misto aby se tu "silo" do jinych, ktery se nam tu predtim snazili namluvit, ze design neni dulezity a jsou programatori a konecne jste tu nekoho (jak se tu s oblibou rika) poplacali po rameni a rekli : ano brachu, hele tohle se jeste da take pouzit, tuhle malickost upravit a bude to ok, ale i tak te berem, mas dobrej web, tak s neskryvanou "tuposti" ci tuposti opakujete totez stale dokola. Komu to jeste nedoslo : nikdo nerekl jak se ma web psat, jak moc ma ceho z te ktere technologie vyuzit ci pouzit z tech "standardu" slavneho konsorcia w3c, takze pokud se autor rozhodl takto a web je "validni" coz jej jiste slechti, tak je to jen a jen jeho rozhodnuti a predpokladam, ze si je nechal odsouhlasit, ci konzultovat i od nekoho jineho, komu web ukazal, nez jej publikoval - myslim ted onen design.

Siris.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 13.5.2003 7:45:25

Hm Sirisi, to se dost spatne posuzuje. Ja bych treba s porovnanim s timhle webem mel dost potize - protoze preste nedelam staticke stranky a vychytat dynamicke je dost potiz - zvlast kdyz je 'administruje' treba skupina lidi ktera ani nevi co je html.

Jde o to ze se jedna o kritiku webu a kazdemu webu je co vytknout - je jen otazka kdo to dokaze najit ;). Ale pokud webmaser neni sasek a mysli to vazne, je to soucasne dobra sance jak ho udelat lepsi - s nekterymi nazory souhlasit nemusi ale jine mu neco daji. Neco dat ti muzou i americke normy o pristupnosti :)

a) nikdo nerekl jak se ma text psat? Oponuji:
- obsah textu je dan typografii
- struktura textu je dana logikou (nadpis ma byt nadpis...)
- pokud se zameris na spravnou strukturu, muzes web prohlizet na cemkoli - zbesile pokusy s css jsou off-topic, css nema versovani a navic lze prepisovat uzivatelem, takze je opravdu lepsi se nespolehat ze tohle bude sede 200px vlevo
- clanku i tady na intervalu najdes dost, poucne je treba <a href='http://www.w3schools.com' target='_blank'>http://www.w3schools.com</a>
b) vyuziti technologii by melo byt takove aby kazdy uzivatel dostal text v citelne forme. Tzn. dodrzovat logickou strukturu textu a css 'jen' importovat
c) standard dany w3c bych nutnost v pripade xhtml a vhodnost css. Presto to nekdy nevychytas - css neni versovane (takze musis pocitat s tim ze sem tam neco muze prohlizec vynechat). Pokud tam das banner tak to validni tak jako tak nebude
d) design je pochopitelne vec vkusu a ryzi programator ti ji nijak neoceni. Nekteri z nas jsou dokonce tak ujeti ze se jim libi pixyho zeleno-ruzovy web (stare zakladni barvy)

V.

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Sýkora

Datum vložení: 13.5.2003 9:22:03

Nejsou to úplně statické stránky - je tady možnost vybrat si vlastní trať a program Vám zpočítá délku letu a cenu letenky, kterou si pak můžete objednat...

Avatar

Autor komentáře: Siris

Datum vložení: 13.5.2003 9:56:08

1. KDYBY jsi to cetl poradne napsal jsem ne jak se ma psat TEXT, ale WEB a to je rozdil. Nepotrebuju prednasku o typografii. Koukam, ze jsi tu kritiku webu postavili na tom, ze tu placas kraviny a nectes PORADNE ostatni prispevky.
2. NIKDO mi nemuze prikazat, abych MUSEL vyuzit vse co mi dana technologie v dane chvili nabizi. Viz napriklad CSS2 a jejich implementace v nekterych prohlizecich.
3. Standardy jsou dobra vec, ale stale se tu s nimi jen ometa a malokdo je pouziva. Jen se podivej. Pokud by mely byt na webu stranky jen podle standardu. Mohl bych si cesky web skoro vypalit na DVD...:-) Kazdopadne nic proti nim nemam, a snazim se je dodrzovat (je to takova pycha programatorova, rict si, ze mam validni web podle standardu).
4. Design je pochopitelne vec vkusu a i programator MUSI umet standardy GUI jinak muzes jit kamsi, protoze v dnesni dobe nic neprodas. Nerikam byt designerem, nebo kdovijakym grafikem, ale standardy GUI a trochu grafiky to preci neni takovy problem.


Siris.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 13.5.2003 12:20:48

1) ;)
2( nikdo vam to neprikazuje. Nicmene implementace css2 v prohlizecich je relativne slusna - dostatecna na delani webu s css2
3) ja ano - a nemusime se bavit jen o CR webech, delam i pro neCR firmy, dnes dokonce vic nez pro CR (eh, levna kvalifikovana pracovni sila z vychodu?)
4)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 13.5.2003 12:24:43

pochopitelne ma reakce
4) ano, s tim mas pravdu. Jenze faktem je ze grafickou stranku veci ti snaz oceni clovek na webech jako je grafika.cz apod. Programator musi znat gui - ale neznamena to ze ho musi implementovat nebo navrhovat. Myslim si ze lepsi vysledek na dotaz libi/nelibi dostanes na libovolnem diskuznim serveru venovanem cemukoli - podstatna je vizaz stranek pro bezneho cloveka. Fakt ze udelas sofistikovane menu ktere dokaze kazdy programator pouzivat je k nicemu pokdu se v nem bezny clovek ztrati. Proto bych debatu o grafice skutecne prenechaval povolanejsim na jinych serverech.

Avatar

Autor komentáře: RadoA

Datum vložení: 13.5.2003 9:06:33

Ak som dobre čítal, tak to zatiaľ nikto nespomenul: v štýlovom súbore nie je definovaná farba pozadia. Opravte ma, ak sa mýlim.

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Sýkora

Datum vložení: 13.5.2003 9:09:00

diky :-)

Avatar

Autor komentáře: petr from www.1studio.cz

Datum vložení: 13.5.2003 9:47:59

grafika: je to jednoduchy, dobre zvoleny barvy....me se to libi!
kod: uz Vam tu toho tolik napsali, ze je zbytecny se radit do fronty ;-)

Avatar

Autor komentáře: Radek Ficbauer

Datum vložení: 13.5.2003 13:22:04

Velice povedené - grafika, co je jednoduché to je dobré. Váš web se mi opravdu líbí...

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 13.5.2003 23:57:07

Jen tak zběžně ke vzhledu:
Osobně bych obsah vycentroval a mimo vlastní obsah podbarvil tak nějak, jak je to tady na intervalu. Možná bych toho pilota střídal i s jinýma obrázkama. Jinak líbí...

Co se týče vlastního kódu stránek:
Co tady bylo napsáno bych trochu rozšířil o nedostatečné META Tagy, TITLE nad Charsetem (jednou v nich určitě bude "pořádná čeština"). Moc sem to neprohlížel, ale řekl bych, že je to všechno obalený v jednom DIVu (i se tak jmenuje="obal") Takže bych asi změnil strukturu...

Struktura odkazů je taková nějaká divná, omylem sem se dostal mimo web.

A jak tady byly zmíněný ty TYTLE, nechápu, proč jsou všude stejný. Argument, že je hlavička vkládaná neobstojí. Na mejch stránkách <a href='http://www.finance.paysoft.cz' target='_blank'>http://www.finance.paysoft.cz</a> je toho vkládanáho podstatně víc, včetně hlaviček a i META tagů a všude to je nastavený podle potřeby, i menu je jen jedno. Nejen v tom je právě nádhera PHP...

No, pak mi tam není moc jasná logiga struktury uložení stránek. No, ne že by to teda hrálo nějakou roli, ale udivilo mě to u tak jednoduchého webu...

A jen tak okrajově, když je kód validní v XHTML, nestálo by za to, aby byl taky validní v CSS?:
<a href='http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=http//www.vyhlidkovelety.cz/vl/Findex.php' target='_blank'>http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=http//www.vyhlidkovelety.cz/vl/Findex.php</a>

Avatar

Autor komentáře: petr from www.1studio.cz

Datum vložení: 14.5.2003 12:44:04

ten vas link finance paysoft bych tady radeji moc neukazoval....zvlast v porovnani s grafikou vyhlidkovych letu, ktera je velice prijemna!

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 14.5.2003 21:03:53

Hlavně že vy jste sem protlačil svuj link: <a href='http://www.1studio.cz..' target='_blank'>http://www.1studio.cz..</a>. Zkoušel jste se někdy třeba podívat na ty stránky přes modem? Těžko, protože jinak byste tak neměli takovejch kvant nesmyslnejch dat, např.: <a href='http://www.1studio.cz/_clip/motiv_01.jpg' target='_blank'>http://www.1studio.cz/_clip/motiv_01.jpg</a> 56 KB (56 888 bytů) nebo:
<a href='http://www.1studio.cz/_swf/blue_uvodem.swf' target='_blank'>http://www.1studio.cz/_swf/blue_uvodem.swf</a> 42,3 kB (43 339 bajtů).

Z těhle tun naprosto zbytečnýho sajrajtu by byli moje finance dvakrát... a celý... Že se Vám nelíbí moje práce je Váš problém, nikdo Vás nenutí abyste tam chodil. Narozdíl od Vašeho "profesionálně" dělaného webu jsou <a href='http://www.finance.paysoft.cz' target='_blank'>http://www.finance.paysoft.cz</a> dělané neprofesionálem a bez použití drahých softwarů. Narozdíl od Vašich stránek se načítají rychle a nemusím na ně čekat na 128 kilovej lince tak jako na Vaše. Narozdíl o Vaší prezentace nelákán fultexty nesmyslnýma lžima: "SMS mailer,SMSmailer,emailer,"
Narozdíl od Vašich stránek jsou moje plně validní, což se o Vašich říci nedá: <a href='http://validator.w3.org/check?uri=http://www.1studio.cz/' target='_blank'>http://validator.w3.org/check?uri=http://www.1studio.cz/</a> a nesnařím se tomu ověřování ani bránit narozdíl od Vás...
Ikdyž je to jen framová stránka, validita by jí neuškodila, stejně jako i jiným: <a href='http://validator.w3.org/check?uri=http://www.1studio.cz/motiv_uvodem.html' target='_blank'>http://validator.w3.org/check?uri=http://www.1studio.cz/motiv_uvodem.html</a>
Navíc, já sem nenapsal vůbec, že by se mi grafika nelíbila, já jsem napsal, že bych jí trochu pozměnil, ale jinak, že se mi líbí.
Cpěte se do jinejch projektů, třeba do kritiky Vašeho webu, možná Vám to pomůže víc, než se navážet do lidí, kteří si dokážou (a nejen pro své potřeby) udělat podstatně levněji stránky, než by jim to mohla udělat třeba Vaše firma.

Avatar

Autor komentáře: Bilbo Pytlik

Datum vložení: 14.5.2003 0:16:49

Tak nejprve bych rád vyjádřil svůj údiv nad lidma co přímo píšou připomínky typu "dal bych tam pozadí jako je na intervalu", atd. ... hamba jim!
Vyhlídkové lety je super webík, ale ....
1, seznam letišť by mohlo obsahovat informaci kolik je pod kterým letištěm možností vyhlídkových tras, nemusel bych klikat na tlačítko abych se dozvěděl, že v Mostě se není na nic dívat :)
2, osobně nemám v lásce otvírání obrázků v tom samém okně, narážím na způsob prohlížení fotek letounů
3, pěkné z pohledu amatéra (jako já)

Rozhodně nejlepší web z přehlídky v této sekci na Intervalu!

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 14.5.2003 9:37:02

No já bych se zase pozastavil nad lidma co přímo píšou připomínky typu: "Tak nejprve bych rád vyjádřil svůj údiv nad lidma co přímo píšou připomínky typu..." ... hamba jim!

Pytliku, nauč se číst, nenapsal sem: "dal bych tam pozadí jako je na intervalu", ale napsal sem <B>"podbarvil tak nějak, jak je to tady na intervalu"</B> To bylo právě jen a proto, aby si třeba i tupci jako ty uvědomili, co sem chtěl vyjádřit, ale jak koukám, bude lepší nepoužívat přirovnání, protože ty bys to zase nemusel pochopit...

P.S
Když <B>ty</B> nemáš v lásce otvírání do stejnýho okna, tak si <B>před klikem podrž "Shift" a nebo použij rightclick :-)</B>

P.P.S
<I>Omlouvám se všem zůčastněným i nezůčastněným, ale na stupidní reakce reaguji též stupidně... A kdyby tady Pytlik nechal svoji adresu, napsal bych to přímo jemu...</I>

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz