Starší komentáře ke článku: WAP 2.0 - služby pro autory

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Mathias Kodlodot

Datum vložení: 13.7.2005 15:53:24

Možná máte pravdu, ale trochu mě pobavilo, že přímo v adrese (pokud si vytvoříte účet a přihlásíte se) je pocelou dobu kdy se službou pracujete nejen jméno, ale i heslo. viz. http://www.freewap.cz/index.php3?action=wmlgenerator&login=user1&password=heslo

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 13.7.2005 19:39:51

1/Odkaz, který uvádíte, směruje uživatele již na vytvoření WAP stránky, která bude obsahovat, jak vidno, název, informace a kontakt firmy. Takže tohle nemá nic společného se jménem a heslem! 2/Na stránce pro přihlášení (registrace) nevidím nikde v adrese jméno a heslo, jak uvádíte. To v kódu nemůže zůstat, jelikož data putují na server prostřednictvím PHP, kde jsou uložena: <form action="index.php3?action=menu" method="post">

Avatar

Autor komentáře: Mathias Kodlodot

Datum vložení: 14.7.2005 15:39:39

Ad1) Odkaz který uvádím je přímý odkaz na stránku po přihlášení, kde jsem založil účet USER1 s uvedeným heslem - heslo. Ad2) Heslo i usera vidím. Nepoužl jsem k tomu klasický browser ale starého dobrého FeedDemona.

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 14.7.2005 8:05:47

1/ Máte pravdu v tom, když naznačujete, že by měl být server zabezpečený. 2/ Prostřednictvím metody POST jsou ve formuláři na FreeWap.cz citlivá data odesílána na server a tam čtena klasicky skriptem. Při posílání těchto dat z prohlížeče, není možné tyto vidět. To je však v dnešní době již spíše jen teorie... 3/ Proto by bylo nejlepší, aby Freewap a jemu podobné servery byly zabezpečenými servery. Využívaly např. pro přenos tad mezi formuláři funkci session.

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 14.7.2005 13:03:26

Od napsání článku se již něco změnilo k lepšímu! WAP verze http://wap.idnes.cz/ je již napsána v XHTML Tedy dobrý příklad ze serveru iDnes.

Avatar

Autor komentáře: Jakub Matějů

Datum vložení: 14.7.2005 20:36:01

http://wap.iDNES.cz/ je již delší dobu přístupný také v XHTML. Redakční systém vrací WML nebo XHTML stránky v závislosti na tom, jaký formát akceptuje cílové zařízení (o jaký si řekne). Pokud tedy váš telefon akceptuje XHTML, automaticky obdrží XHTML stránky; pokud telefon akceptuje pouze WML, dostane klasické WML stránky.

Avatar

Autor komentáře: Michal Kubenka

Datum vložení: 14.7.2005 20:04:27

K tym zahranicnym by som pridal este www.wap4u.sk taktiez free waphosting

Avatar

Autor komentáře: rezerva

Datum vložení: 14.7.2005 20:44:11

No jo. Mate pravdu. Presne tak. Ne kazdy je tak chytry jako Janda, aby si mohl overovat kazdy telefon. :) A stejne kazda stranka musi byt napsana ve wml, takze pri te divne podpore xhtml v telefonech pouzivat wap2.0 snad jen jako bonus pro nektere. :D Ale jak rikam, takovy wlist, kde to je sama komerce, je o necem jinem. :DDD

Avatar

Autor komentáře: marek laco

Datum vložení: 20.7.2005 9:41:25

Zdravim, potrebujem poradit... Mozem v XHTML/MP pouzit 2 submit buttony (kazdy s inym name atributom)??? Potrebujem vo formulari dat moznost submitnut data a zaroven dat uzivatelovi na vyber moznosti: a) "Submit a pokracuj na dalsi fomular" b) "Submit a uloz data" Takto to robievam v aplikaciach pre web prehliadace, ale neviem ci to pojde na mobiloch vo WAP2.0. Na mojom SEK508i to ide, ale co ostetne? Viete mi pls poradit? (obkluky su pridat dalsi select prvok s otazkov, alebo na dalsej stranke sa spytat otazku... ja to ale chcem riesit pre uzivatela co najlepsie, aby sa s aplikaciou dobre rychlo pracovalo...) Dakujem za rady... bulk zavinac mlaco bodka sk mlaco.

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 20.7.2005 10:39:45

K formulářům pro WAP 2.0 a dalším takovým věcem, které při použití XHTML dávají větší prostor než WML se chci dostat v dalším pokračování... Např. u tagu INPUT lze použít "submit", tedy pro odeslání tlačítko, což ve WML nelze. To ale zřejmě víte. K vašemu problému by mohlo posloužit asi následující zdroják, pokud jej neuplatňujete?... Avšak pro vkládání dat do databáze potřebujete již využít PHP a potažmo MySQL, Oracle. <?xml version="1.0"?> <!DOCTYPE html PUBLIC "-//WAPFORUM//DTD XHTML Mobile 1.0//EN" "http://www.wapforum.org/DTD/xhtml-mobile10.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> <head> <title>Vase stranka</title> </head> <body id="main"> <p> <form method="get" action="stranka.xhtml"> <select name="prom"> <option value="prvni">Prvni</option> <option value="druha">Druha</option> </select> <input type="submit" value="Odeslat"/> </form> </p> </body> </html>

Avatar

Autor komentáře: marek laco

Datum vložení: 20.7.2005 19:56:24

Zaujima ma ci nasledovny kod je v poriadku: <form method="post" action="/XF/"> <input type="text" name="aaa" value="1"/> <input type="submit" name="s1" value="subm1"/> <input type="submit" name="s2" value="subm2"/> </form> Na strane servera potom na zaklade toho, ktore tlacitko bolo stlacene vykonam inu akciu. T.j. bude pride POST premenna s1, alebo POST premenna s2. Takto to funguje v beznych web prehliadacoch a overene to mam dnes taktiez v XHTML/MP na telefonoch SiemensM60 a SEK508i. Moja otazke je, ci je pouzitie dvoch submit buttonov s takymto chovanim STANDARDOM vo XHTML/MP, alebo mi to funguje v uvedenych mobiloch len zhodou okolnosti. T.j. ci sa na to mozem spolahnut ze tu funguje vo vsetkych WAP2.0 mobiloch takto. Na webe som hladal bezuspesne, preto sa pytam tu. Dakujem za info!!! (vytvaram formular na mobilne zadavanie novych krciem pre www.KamNaPIVO.sk)

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 21.7.2005 10:55:07

Myslím, že v kódu děláte zřejmě chybu, jelikož pro funkcionalitu menu vůbec neuvádíte tag SELECT! Takhle to možná v některých prohlížečech WAP funguje, ale ... SELECT platí jak pro WML, tak XHTML. Podívám se ještě pro jistotu do specifikace XHTML-MP. Ovšem rozebírat to podrobněji zde už je mimo rozsah tohoto článku, k němuž se diskuze váže. Navrhuji proto už interní diskuzi na úrovni e-mailu. Posečkejte, pošlu vám k tomu vyjádření na Váš osobni e-mail.

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 21.7.2005 11:24:25

Ještě lépe - dejte dotaz zde do Interfora (v horním menu). Ozvu se Vám, jak jsem slíbil a možná, že se přidá někdo další.

Avatar

Autor komentáře: Marek Laco

Datum vložení: 10.9.2005 10:27:14

Podla specifikacie toto ma fungovat od verzie 4.0 na mobiloch SE. <link rel="start" title="Home" href="index.htm" type="text/html" /> Mam verziu 4.0.2 a nefunguje mi to. Vie niekto pomoct?

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 10.9.2005 11:25:54

1/ Jakou specifikací se řidíte? 2/ Link na externí CSS soubor by měl vypadat takto: <link rel="stylesheet" href="xxx.css" type="text/css"/> Tohle je pro dokument XHTML. Preo dokument HTML se element neuzavírá tím lomítkem.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz