Starší komentáře ke článku: Web-mail služba pomocí ASP.NET

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jarda

Datum vložení: 28.5.2002 9:16:14

Mozna by stalo za to jeste doplnit, ze tento namespace ma podobnou funkcnost jako drivejsi CDONTS. Tento namespace je pouze obalkou a pristupuje se k unmanaged kodu. Takze vznikaji nove komponenty (assembly) pro praci s e-mailem. Ktere dovoluji lepsi spravu a zachazeni.

Avatar

Autor komentáře: Michal Naiman

Datum vložení: 28.5.2002 10:11:28

Ano mate pravdu, dekuji za upresneni clanku. S pozdravem Michal Naiman

Avatar

Autor komentáře: Martin Ambrož

Datum vložení: 14.6.2002 10:28:29

Zdravím. Článek je pěkně napsaný. Máte tam jednu drobnou chybku: v deklaraci události <I>private voidbtnSend_Click(...</I> se Vám slilo klíčové slovo <I>void</I> s názvem události <I>btnSend_Click</I> (pro ostatní: prostě tam má být mezera). A ještě drobný námět: pokud Labely negeneruji záměrně dynamicky, myslím, že popisky (Od, Komu, Předmět, atd.) je vhodnější dát do kódu natvrdo (jako text či HTML). Ale jinak článek hodnotím velmi kladně a děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Michal Naiman

Datum vložení: 15.6.2002 8:59:53

Hezky den. Dekuji, vynasnazim se, aby se i dalsi clanky libily. Mate pravdu, samozrejme tam ma byt mezera. S tim druhym nametem bych si dovolil polemizovat.
1) pokud mate napriklad v VS.NET zapnuty MS_POSITIONING="GridLayout", tak se opravdu jen tezko daji napisy umistit, tak jak clovek potrebuje.
2) Label se generuje .NET frameworkem prakticky okamzite, protoze na nem neni co sloziteho za renderovani. Zkousel jsem v Application Center Testu otestovat tento priklad s a bez labelu a vysledny efekt se nijak neprojevil (asi mam malo nebo moc vykonny PC :) ). Samozrejme, ze nejaka mikro prodleva tam bude, ale nebral bych ji jako podstatnou pro zmenu kodu na slozitejsi(min. pro zapis).
Ale dekuji za namety a samozrejme uznavam, ze pro MS_POSITIONING="FlowLayout" by bylo vyhodne psat text bez labelu. Dekuji, s pozdravem Michal Naiman

Avatar

Autor komentáře: dd.

Datum vložení: 30.6.2002 12:15:34

1. using System.Drawing; je zbytecny...
2. Pokud nevyplnim formular, tak se vygeneruje chyba...

Avatar

Autor komentáře: Michal Naiman

Datum vložení: 30.6.2002 14:07:17

ad. 1)To mate pravdu, ale pri kompilaci se stejne nepotrebne assemblies do linkovani nezahrnuji.
ad. 2) Kdo by posilal nevyplněný formulář? Tento článek demonstruje použití jmenného prostoru Mail k odesílání pošty, neslouží jako návod k tomu, jak ověřovat vstupy formuláře. K tomu bych doporučil článek právě o kontrole vstupních hodnot <a href='http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1278' target='_blank'>http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1278</a>
S pozdravem, Michal Naiman

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 17.9.2005 12:05:20

Bohuzel se mi nepodarilo pretizenym ani nepretizenym zpusobem odeslat mail. Zkousel jsem 2 ruzne hosting. Neni treba jeste nekde (volitelne nastaveni) nastavovat parametry? (login, heslo, pouzit SLL)? Dekuji za odpoved

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz