Starší komentáře ke článku: Web Matrix - vývojové prostředí pro ASP.NET

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Petr Sládek

Datum vložení: 1.7.2002 7:28:48

Nenechte se zmást, je to sice zdarma, ale pouze jako reakce na zjištění, že přijetí .NET platformy, jako prostředku pokusu monopolizace WWW se nekoná. .NET studio si menší vývojáři nekoupí, soukromé osoby už vůbec ne. Navíc hledat server s IIS a omezení běhu jen na Win2k/XP taky není pro M$ příliš dobré.
Asi nejzajímavější je odkaz na MSDE <a href='http://www.asp.net/msde/default.aspx' target='_blank'>http://www.asp.net/msde/default.aspx</a> (ořezaný runtime MSSQL) [celkem 29,8MB] ale pouze pokud pojede i pod NT4,W98,Me a ne jen pod 2k/XP

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Kopp

Datum vložení: 1.7.2002 8:04:30

Musim Vas zklamat (ci potesit) MSDE jede i pod NT4, W98 i Me. Více informací najdete k MSDE najdete na adrese <a href='http://www.microsoft.com/sql/techinfo/development/2000/MSDE2000.asp' target='_blank'>http://www.microsoft.com/sql/techinfo/development/2000/MSDE2000.asp</a>

Avatar

Autor komentáře: Petr Zaoral

Datum vložení: 1.7.2002 15:07:11

Myslíte že opravdu bude zdarma? V textu se objevuje (a v About okně také), že je to Technology preview. S pdobnými věcmi to končí všelijak.

Jinak díky za článek, v poslední době se kvalita obsahu a kvantita článků značně zvýšila.

Petr

Avatar

Autor komentáře: gogo

Datum vložení: 2.7.2002 18:09:42

Pro .NET muzes programovat treba v notepadu.
Pokud budu ale porovnavat aplikacni platformu .NET s funkcne obdobnou platformou IBM, Oracle nebo BEA porad vychazi levneji a ti druzi z Javovskeho sveta se nejak nemohou dohodnout jak to bude s webovymi sluzbami - SOAP, UDDI, atd. Nic jineho od silne firmy (ktera nebude koupena a jeji produkt zrusen) neexistuje. Open source projekty jsou zatim v plenkach.

Avatar

Autor komentáře: Petr Sládek

Datum vložení: 5.7.2002 10:32:21

Nerad bych zadělával na nějaké flamewars, ale "zdarma" od Microsoftu zatím obvykle znamenalo "<I>...víme, že s naší technologií nemáme za peníze šanci, takže to nabídneme zdarma, abychom alespoň co nejvíce ubrali ostatním, a jakmile se naše technologie rozšíří, tak ji zpoplatníme...</I>"
Každopádně .NET technologie je (zatím) pevně vázána na M$ servery, tudíž osobně nemám co řešit - totiž nepoužívám je.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 30.9.2004 18:28:00

Na přesně tomhle principu funguje celé OpenSource...

Avatar

Autor komentáře: Jakub Hegenbart

Datum vložení: 6.12.2004 23:40:09

Jak jste na tohle přišel? Co to má společného s Open Source? Kromě toho, i když vám někdo něco v Open Source zpoplatní, stejně máte vždy alternativní bezplatnou cestu (už z principu).

Avatar

Autor komentáře: phv

Datum vložení: 1.7.2002 15:32:26

Chtel bych dodat, ze .NET je mozne koupit nejen jako visual studio, ale i jednotlive jazyky samostatne. Pak neni cena radove kolem nekolika desitek tisic, ale za C#, BV pod 4000 vcetne DPH, pro neverici to napisi slovy, ctyri tisice. Za 4000,- muzete debagovat ASP.NET stranky (coz je fakt super), delat projekty, . . . . Matrix debug nema

Proto pokud nekdo dela ma smlouvu, tak dat 4000 neni takova tragedie. Podle sebe soudim, ze se to da splachnout v prvnim ksefte.Avatar

Autor komentáře: rm

Datum vložení: 10.7.2002 16:34:17

Nezkoušel jste v tom někdo psát česky? Já začal s jednoduchou stránkou HTML a po znovuotevření byla diakritika přetransformována, ne ořezána, ale změněna, typoval bych nějaký problém s Unicode, protože místo ř byly dva znaky - Y a čtvereček. Bohužel jsem nenašel nastavení. Neporadíte někdo?

Avatar

Autor komentáře: Aleš

Datum vložení: 1.6.2003 14:22:08

Už jsem to zkoušel a zjistil jsem, že i když v tom potřebuješ udělat jenom html stránku je nutné dát do body tag <form runat="server"></form> i když tam žádný form v podstatě nepotřebuješ, zvlášť úsměvné je to u stránky, která definuje rámy, pokud ram není ten form a máš mít v titulku něco česky tak to nějak přetypuje znaky a skutečně to hjodí Y a kostičku apodobný nesmysly.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz