Starší komentáře ke článku: Webové aplikace pro vedení a správu pracovních skupin

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Michal Majer

Datum vložení: 25.10.2002 20:08:58

Díky za super článek.

Avatar

Autor komentáře: Standa

Datum vložení: 27.10.2002 15:43:49

Diky za opravdu skvely clanek! Zrovna se rozmyslim nad nejakym groupware a tenhle clanek mi pomohl.

Avatar

Autor komentáře: Dan

Datum vložení: 27.10.2002 16:15:50

Diky za clanek, ale mam tu maly problem na lokalnim serveru mi Moregroupware nechce pracovat mrcha.

Vzdy po zalogovani mi nabehne pouze prazdna index.php, ale nechce skocit na modules/overview/index.php. I kdyz cestu zapisu, porad ukazuje bilou stranku.

Pred instalaci Moregroupware jsem instaloval novou verzi PHP. Mozna jsem zapomel neco odkomentovat.

Nevi nekdo radu?

Diky Dan.

Avatar

Autor komentáře: Petr ZIZKA

Datum vložení: 28.10.2002 13:38:21

Vyzkousejte v php.ini povolit REGISTER GLOBALS. V diskuzich na <a href='http://www.moregroupware.org' target='_blank'>http://www.moregroupware.org</a> probehla pripominka na podobne tema. Autori se omlouvaji za neprilis ciste reseni; v budoucich verzich to jiste napravi.

Dale se presvecte zda nebezi PHP v safe modu. - pokud bezi, je nutne trochu upravit kod, aby SMARTY nevytvarel adresare pro cache.

Pri psani clanku jsem testoval verzi 0.6.5 Neo. S verzi 0.6.6, ktera je k dispozici v dennich "snaphosts" jeste bohuzel nemam zkusenosti.

Pokud vyse uvedene pokusy selzou, doporucuji prihlasit se do konferenci na <a href='http://www.moregroupware.org' target='_blank'>http://www.moregroupware.org</a>, kam autori opravdu zive prispivaji a jiste ochotne poradi.

Avatar

Autor komentáře: honza

Datum vložení: 27.10.2002 16:44:20

Díky za solidní a propracovaný článek. Zvláště se mi líbí jeho přehlednost a struktura.

Avatar

Autor komentáře: Kid

Datum vložení: 29.10.2002 6:11:10

Dost dobrý článek!!! Pokusil jsem se rozchodit DOTproject. Když jsem se dostal přes login tak mi při zadání "index.php" hlásí, že se mám obrátit na správce projektu. (Stánka má snahu naběhnout, ale pak naskočí hláška). Bylo by možno poslat nějaká data do databáze? Jak se dají přidávat noví uživatelé? Dík KID

Avatar

Autor komentáře: Petr ZIZKA

Datum vložení: 29.10.2002 8:54:59

DOTproject implicitne doplnuje admin/passwd (jmeno/heslo). Predpokladem je spusteni ve slozce DB, sql prikazu (souboru), ktery vygeneruje vsechny potrebne tabulky.

Tento soubor muze slouzit jako voditko pro dalsi praci s datovou strukturou cele aplikace.

Pro spusteni SQL souboru s prikazy je mozne pouzit libovolneho spravce MySQL databaze, napr. PHPMyAdmin nebo EMS MySQL Manager.

Preji krasny den

PZ

Avatar

Autor komentáře: Honza

Datum vložení: 30.10.2002 10:24:25

Škoda jen, že se autor nepokusil podívat a popátrat po domácích aplikacích, které zde prezentované řešení v mnohém překonávají.

Nechci zde provozovat skrytou reklamu, nebo dělat za někoho marketingové výzkumy, ale zvídavý čtenář se zájmem o podobné aplikace se může podívat na: http//www.enter-prise.net ...

Avatar

Autor komentáře: Petr ZIZKA

Datum vložení: 30.10.2002 10:45:14

Máte pravdu, existují i dokonalejší řešení. Ale článek si kladl za cíl spíše čtenáře seznámit s touto problematikou: co mohou očekávat, na co se soustředit při volbě i třeba komerčního produktu apod. Pokud článek čtenáře podnítí k hlubšímu poznání zmíněné problematiky, potom byl učel splněn.
Jsem sám velice potěšen, že i v České republice již vyrostlo mnoho kvalitních technologických společností, které nabídnou kvalitní řešení. Já jsem se z důvodu nestrannosti uchýlil do oblasti "open-source" produktů.

Avatar

Autor komentáře: Michal Jaroš

Datum vložení: 20.8.2003 23:39:39

Děkuji za pěkný článek, ale měl bych jeden dotaz. Lze najít nějaký "open-source" tohoto typu i v češtině?

Avatar

Autor komentáře: Petr Žižka

Datum vložení: 21.8.2003 8:02:21

Co se týče českého interface, tak lze najít několik aplikací, které jsou lokalizované, např. zmíněný moregroupware.

Vyloženě aplikace od českých tůrců jsem našel pouze komerčního charakteru. Ale není v silách jednoho člověka projít vše např. na sourceforge a tak věřím, že se tam ukrývá ještě hodně nepoznaného.

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 30.10.2002 11:31:31

http//www.enter-prise.net

Ten odkaz nefunguje.

Avatar

Autor komentáře: Honza

Datum vložení: 30.10.2002 12:08:55

<a href='http://www.enter-prise.net' target='_blank'>http://www.enter-prise.net</a> ...nekdy staci jen jedna vynechana dvojtecka...

Avatar

Autor komentáře: Kangaroo

Datum vložení: 25.11.2007 19:28:32

akorát že ten enter-price je komerční a za peníze, nebo se pletu ?

Avatar

Autor komentáře: Venda

Datum vložení: 28.1.2003 12:58:41

Jak to chodí s pravidly pro použití aplikace s otevřeným kódem? Pokud aplikaci upravím do češtiny, přidám vlastní moduly a instaluji ve firmě?

Avatar

Autor komentáře: Venda

Datum vložení: 28.1.2003 12:58:51

Jak to chodí s pravidly pro použití aplikace s otevřeným kódem? Pokud aplikaci upravím do češtiny, přidám vlastní moduly a instaluji ve firmě?

Avatar

Autor komentáře: Petr ZIZKA

Datum vložení: 28.1.2003 17:33:26

Domnívám se, že to nelze brát takto paušálně. Vše záleží od aplikace k aplikaci.
Ale zde je pekny prehled různých licenci a vyplývajících náležitostí: <a href='http://www.opensource.org/licenses/index.php' target='_blank'>http://www.opensource.org/licenses/index.php</a>

Avatar

Autor komentáře: rarasek

Datum vložení: 11.10.2003 2:16:10

Zdravím, super článek.
Chci se zeptat jestli by sem nekdo nedal linky na ostatní free groupware.

Jinak, chtel jsem si stahnout Moregroupware,ale kdyz jsem dal download a klikl na odkaz k stahnuti, stahlo se mi jen par kb. Nevite co stim, nebo je to momentalne jejich chyba na serveru?

rarasek

Avatar

Autor komentáře: rarasek

Datum vložení: 9.1.2004 17:02:04

Dobrý den,
precetl jsem si vas clanek a nadchl me, presne tohle jsem hledal.
Po precteni jsem se rozhodl pro moregroupware jako ten idealni nastroj pro me potreby. Ovsem nemuzu ho na serveru kde hostuji me stranky rozbehnout. Je to nejspis ten problem ze tam php bezi v safe mode. Psal jste ze nove SMARTY to resi, bohuzel se mi to nepodarilo ani tak rozbehnout. Mozna je neumim spravne nainstalovat, nebo nemam ty spravne, ktere nevytvari adresare, ale jen soubory.
Mohl by jste mi prosim poradit?

Dekuji moc

Avatar

Autor komentáře: Petr Žižka

Datum vložení: 21.1.2004 10:12:00

Zdravím Vás a omlouvám se za zpožděnou odpověď,

bohužel se mi zhroutil domácí počítač a přišel jsem o všechna sekundární data spojená s vývojem v PHP:( takže Vám nemohu zcela kvalifikovaně odpovědět, ale před nedávnem jsem jej instaloval v safe modu a pomohlo nasledujici:
zkopirujte jej, ale nenechte si od nej vytvorit adresare pro smarty - templates_c a templates_wml, ale vytvorte jej vy vcetne prav pro zapisu a cteni apache apod. tim se na nej uz smarty bez problemu dostane. reseni ktere jsem popisoval vyse bylo v tom, ze na internetu kolovala beta verze nove smarty, ktera kdyz se nahradila tak nevytvarela adresare, ale pouze soubory. ale bohuzel, moje data jsou v haji a proto nyni varim spise z vody:( omlouvam se.

A jednu radu na zaver: zalohujte, zalohujte a zalohujte:)

PZ

Avatar

Autor komentáře: Petr Jančík

Datum vložení: 24.2.2004 13:34:24

Další groupware projekty můžete nalézt také na adrese <a href='http://www.php-free.de/Groupware/' target='_blank'>http://www.php-free.de/Groupware/</a>. Hledám nyní také vhodný groupware. Z těchto tří zmíněných bych si vybral Moregroupware. Phprojekt je sice odladěný a stabilní, ale programovat do něj něco nového bych se neodvážil. Strukturou kódu, spojením php s html u takto velkého projektu, se jedná o krok zpět.

Avatar

Autor komentáře: Luděk

Datum vložení: 13.7.2006 10:54:43

Dobrý den, děkuji za pěkný článek (právě podobnou věc řeším). Protože je článek už starší, chtěl bych se zeptat, zda někde není nějaká aktualizovaná verze - tj. přehled vývoje a toho, co se v projektech změnilo - zlepšilo / zhoršilo. Usnadnilo by to výběr.

Avatar

Autor komentáře: Nick519

Datum vložení: 15.7.2007 19:18:07

V článku píšete, že PHProjekt nemá problém s lokalizací. Ovšem na (uvedených) oficiálních stránkách česká lokalizace není! Odpovězte mi prosím kde ji najdu!

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.7.2007 23:33:38

Článek je pět let starý, nemyslíte, že se za tu dobu mohlo ledacos změnit?

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 5.11.2008 11:30:29

To je pravda. Nevíte změnilo se něco ohledně lozalizace DOTprojectu? Líbí se mi, ale nenašel jsem češtinu. Sám s ní nemám problém, ale ne všichni kolegové jsou na tom stejně. Díky.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz