Starší komentáře ke článku: webovy-servis.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Radek Bartuška

Datum vložení: 27.4.2007 10:54:50

Tohle se smi davat web na interval ke kritice vickrat nez jednou? Webovy servis uz tu byl jednou, tim sem si jisty a i kdyz doznal od te doby(mozna pul roku tipuji) nekolik zmen, tak stranky jsou to porad ty same. Pokud je to normalni davat web k hodnoceni vickrat, tak se omlouvam, nevedel sem to. Co se tyce stranek tak je to ale kvalita. Je videt ta spousta prace a casu ktery jste do toho vlozili, to smekam

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 27.4.2007 11:01:21

Stránky "webovy-servis.cz" v Kritice zcela určitě ještě nebyly.

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 27.4.2007 11:10:30

Dávali jsme sem některé naše práce. Nejspíš jste se díval i na autora hodnocených webů, a proto je vám náš web povědomý.

Avatar

Autor komentáře: Radek Bartuška

Datum vložení: 29.4.2007 10:42:36

Ano, omlouvam se, mate naprostou pravdu. Uz si vzpominam. Pres nejakou vasi praci jsem se dostal na webovy-servis a zaujmul me natolik, ze sem si ho ulozil jako priklad kvalitniho webu z intervalu.Pardon:)

Avatar

Autor komentáře: Fred

Datum vložení: 28.4.2007 8:38:26

V opeře je trochu rozhozená ta dekorace se šipkou. Po odchodu z úvodky se na webu velmi těžko hledá odkaz na službu seo-servis a na blog. Asi bych tyhle odkazy přidal do pevného menu jako na blogu v sekci Naše hlavní projekty. Na takové weby se vracím většinou kvůli službám, blogu nebo newslettrům (H1, Symbio, Marketingové noviny, Dobrý web, asociace biz atd.), proto bych ty odkazy čekal na každé stránce. Web je jinak perfektní po všech stránkách, možná proto je tu tak málo reakcí. Obrovský kus zdařilé práce.

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 28.4.2007 9:14:49

Po odchodu z úvodní strany odkazy na http://blog.webovy-servis.cz a http://seo-servis.cz neexistují, proto je tak těžké je najít... Určitě budou v brzké době zařazeny, jen hledáme to pravé místo. Jak jste psal, za webem stojí mnoho hodin tvrdé práce, a tak jsem se těšil na nějakou diskuzi a samozřejmě i kritiku. Každopádně si velice cením i vaší pochvaly. Když se tak dívám zpětně sem do rubriky kritika webu, tak největší diskuze vyvolávají pouze weby "horší" se štítkem profesionální práce, nebo weby kontroverzní.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 28.4.2007 9:17:16

Profesionálům by se ale nemělo stát, že s vypnutými obrázky je web velmi špatně použitelný. To bych viděl jako malý dloužek jinak vcelku šikovného kodéra, protože černý text na tmavě šedém pozadí se fakt blbě čte.

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 28.4.2007 10:10:27

Vím o tom, ale řešení je zapeklité. Momentálně ho mám ve svém to-do listu. K nastavení background-color mi "překáží", všechny ty zakulacené rohy, přechody, a hlavně "vyčnívající panáček". Už jsem to měl téměř vyřešené, ale zase mi to zasahovalo do šrafované horní části. Budu si s tím prostě muset někdy vyhrát.

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 3.5.2007 8:57:09

Toto právě rozděluje autory na profesionály a poloprofesionály (amatéry).

Avatar

Autor komentáře: Radek Novák

Datum vložení: 28.4.2007 9:50:21

Vzhled stránky se mi na první pohled velice zalíbil. In nadpisy balíčků ve stylu Web 2.0 logo creator a "česko-snové" bubliny v názvu jsou perfektní. Subjektivně: celý web působí svěže, lehce a docela přehledně. Drobnost, které nesnižují kvalitu jsou např. jediný výrazně dynamický prvek běžícího panáčka ve favicon, narozdíl k statickým uvnitř webu. Taktéž nesjednocené podtržení odkazů. Doporučuji veškerý text nechat zkontrolovat a upravit korektorem(typografem) (čárky + "a" v souřadném spojovacím souvětí), nahradit některé vyslověně ptákoviny (...Jednoduchost pro koncové uživatele..., logo...jasné), zvýraznění, které jde proti původnímu záměru.

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 29.4.2007 11:37:04

Nepodtrhanost nadpisů v menu je minimálně sporná. Myslím, že na takových místech uživatel odkaz opravdu čeká, a nehledí jen na podtržení. Takže nesnižuje použitelnost. Na typografii a textech ještě mákneme... díky za věcné připomínky.

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 28.4.2007 12:44:27

ve fakturacnich udajich Vam chybi celkem podstatna polozka - nazev subjektu.

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 29.4.2007 10:54:29

Napraveno, diky za upozorneni.

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 3.5.2007 9:04:56

Spodní "menu" mi přijde matoucí. Které menu je první úroveň? To horní nebo to dolní? A co ty dvojtečky? K úpravě designu použijte CSS né znaky. Webdesign :: Webhosting :: Webové stránky :: Redakční systém :: E-shop :: Grafika :: SEO :: SEM :: Mapa webu :: SEO Servis Stránka při prvním načítání neuvěřitelně skáče. Pozadí odkazů (:hover) v levém sloupci "Aktuality" naprosto znečitelňuje text - máte tam použitý obrázek a nastavenou vlastnost repeat: x ....

Avatar

Autor komentáře: GEe

Datum vložení: 3.5.2007 9:47:00

Prošel jsem si váš web, přečetl kritiku a ne se vším souhlasím. Po grafické stránce je to povedená prezentace. Ovšem, co se týče informační architektury a typografie, vidím velkou řadu mezer. U zdrojového kódu jsem chvílemi málem plakal :)))) Teď vážně, používáte nevhodně tabulky na místech, kde opravdu nemají co dělat, viz "Kontakty". Za tohle by vás žádný handicapovaný uživatel rozhodně nepoplácal po rameni. Pokud jsem se dobře díval, tak naprosto nedodržujete informační strukturovanost dat, viz nadpis h3 "Nejnovější projekty Webového Servisu" a následující nadpis v TABULCE "Mir-software s. r. o.". Jednak ta tabulka tam nemá co dělat, a nadpis "Mir-software s. r. o." má být o úroveň nižší, tedy h4. Co se týče barevného schématu, tak většina kombinací nevyhovuje doporučením publikovaných na Blind Friendly Web. K white-spacu (tzv. bílému prostoru): Na můj vkus ho tam máte moc. Například u "sekce" "Aktuální projekt" (k tomu poznámka: uvedených 100% [používám FF 2] přesahuje přes svůj rám, takže jste tak na 105%). Je tam ještě několik dalších chyb, o kterých ale předpokládám, že víte.

Avatar

Autor komentáře: Madla

Datum vložení: 8.5.2007 18:31:04

Jak jsou v pravo nahore ty odkazy, tak pokud na to najedete, tak se meni text v bile bublince. Pokud je tam delsi text, tak jde mimo bublinku.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz