Starší komentáře ke článku: webstyle-doctors.tk

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 16.7.2004 7:02:06

pozitiva: validita??, tableless design, pouziti xhtml
negativa: proc proboha framesky?, bilo-bily ladeni, pouziti serifu naprosto vsude, temer zadne nebo podivne strukturovani dokumentu (nadpis jako odstavec)
menu: neukonceny tagy, polozky oddelovany tagem br, naprosto stejne pismo jako na normalni text , zbytecne prirazeny class pro odkazy v menu (proc nevyuzit kaskadu div#menu a (nejaky vlastnosti;) )
proc je vyska stranky omezena a ja musim rolovat i kdyz mam 21 monitor, texty jsou dost "zargonem" na to, ze autor chce stranky pouzit pto hledani zakazniku, taky si myslim, ze nikoho z nich nebude zajimat jestli ma doma duron, atlon nebo celeron a kdy a proc si pocitac koupil....

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 16.7.2004 7:06:57

Hmm tak kritik Swarca si dava ke kritice web :)
0) největší prů*** spatřuju v tom že logo W3C hlásá validnost podle XHTML 1.0 ale ani jedno X 1.0 validní není!!! dokonce ani ne v HTML 4!
1) horní nadpis Webdesign, Loga...je dělaný s hroznym anti-aliasingem takže se písmo spíše rozmazáva. Jesli to byl záměr rozostřit jde to udělat přeci "čistě".
2) nějak mi nesedí to patkové písmo, nemělo by se na weby používat kvůli lepší čitelnosti používat nepatkové a na tiskovou stránku opačně?
3) tisková verze v Opeře 7.52, nějak se mi zobrazí jen layout webu :)
4) v objednávce Máte nějaké další přání? nebylo by lepší multi-line co když se někdo rozepíše tak jeden řádek je IMHO dost blbý :)

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 16.7.2004 8:01:21

nejlépe vystihuje dojem, který se mě zmocnil při návštěvě webu profesionálního webdesignera. Příměr o kovářově kobyle vcelku přesně vystihuje situaci, do které se autor dostal. Vzhledem k faktu, že poměrně často jako dost nelítostný kritik přispívá do této rubriky si cením alespoň toho, že se odhodlal nést vlastní kůži na trh. Riskuje ale, že o ni přijde, protože, a říká se mi to nesnadno, výsledné dílo je předem odsouzeno k potravě zdejším vlčákům, mě nevyjímaje. Připomínám ještě, že při hodnocení webu občana, který za svou práci požaduje peníze si nasazuju kriticky černočerné svářecí brýle a neznám bratra, sestru ani jejich domácí zvířetvo.

Raději vynechávám kritiku úvodní framesoidní stránky, jejímž jediným účelem je nejspíše skrýt adresu webhostingového serveru, ačkolik tento postup mírně zapáchá a webdesigner hodný svého jména by těch pár českých dukátů na registraci vlastní domény a solidní webhosting obětovat měl.

Vrhám se po hlavě do hodnocení grafiky webu, která mrška nejspíš někam emigrovala. Černobílý obdélníček krčící se smutně v horní části monitoru mi připomněl mladá léta v mateřské školce, jejichž podstatnou část jsem díky své nevymácháné hubě strávil na hanbě. Odstrčen do koutka a ponechán svým myšlenkám. Celému webu chybí základní grafický prvek, který by znázornil téma a zaměření webu. Což je škoda a první minus.

Druhým minusem je volba natolik titěrného patkového písma, že jsem těch několik vět četl s dost velkým sebezapřením. Navíc mi stylistická konstrukce připomíná slohovou úlohu žáka základní školy, kterému ještě pedadog nevysvětlil, že ABY JSME je nespisovný patvar patřící na smetiště české mluvy. Že se písmo nedá zvětšit už považuju za záměrnou sabotáž na návštěvníkovi. Málokdo si zřejmě tyto perličky bude tisknout, ale absence tiskového stylu je velmi výmluvným pohledem do duše webdesignera.

A máme tu další minus - zdrojový kód stránky. Ať jsem hloubal jak jsem hloubal, neobjevil jsem důvod, proč pozadí stránky (background2.jpg) je definováno nejen ve stylovém předpisu, ale zároveň vloženo jako obrázek do kódu stránku. Z toho jsem jelen až jednorožec. Musím se ještě hodně učit... hodně učit, mami.

Použití iframe je dalším minusem, který jsem tak docela nestrávil a nechápu, k čemu ho tvůrce potřebuje, když stejnou službu zastane blok s overflow: scroll a není tak nutné vnášet do XHTML kódu cizorodé prvky, navíc potencionálně nebezpečné (alespoň co se JESPRPu týče).

Radějí končím s matematikou, na jedno nepříliš rozsáhlé dílko je těch minusů až přiliš, a raději doporučím autorovi, aby se nad sebou zamyslel a přiznal si, že k vytvoření skutečně kvalitní webové prezentace mu ještě nějaký ten čas zbývá. Čas, který by místo honbou za mamonem měl věnovat poctivému studiu moderních technologií. A pokud si není jistý v grafických kramflecích, což je zjevné, je nejjednodušším řešením opatřit si někoho, kdo si s grafikou tyká a je schopen nakreslit pěkný a použitelný design.

Je mi moc líto, že jsem nenašel jediný kladný bod, ale tak to v životě chodí. Jdu-li s kůží na trh, musím si být vědom rizika, že mě z ní někdo stáhne. A věřte mi, že já to dělám velmi, velmi nerad. Oč lépe by se mi psalo o nové vycházející hvězdě českého webdesignu. Snad se jednou dočkám.

S úctou Plaváček v. k.Avatar

Autor komentáře: borek

Datum vložení: 16.7.2004 13:38:06

Díky za block-overflow (rada) - ještěže čtu řádně tyto kritiky - tady se naučím víc, než kdekoliv jinde (na chybách druhých :o) i svých ...

Mimochodem ke Swarzovi - mě se ty jeho stránky (beru to jako naprostý laik) jakž takž líbí, ale nechápu, jak se mu mohly líbit ty v minulé kritice - jakýsi patvar obchodu to byl a graficky hnusnej- ten člověk je strašně rozporuplný. Držím mu palce, ať se z toho dostane.

Avatar

Autor komentáře: Camus

Datum vložení: 16.7.2004 8:53:13

Tleskám Plaváčkovi, protože ve svém obvykle zdařilém literárním tvaru řekl téměř vše, co k tomuto webu řečeno být mohlo. Jen přidávám drobnosti:
1. Pátral jsem po důvodu, proč stisk tlačítka s odkazem na W3C hlásí zprávu o validním kódu, ale přímý zápis url ve validátoru vygeneruju kupu chyb. Došlo mi, že pod tlačítkem není ukryto vyhodnocení webu <a href='http://www.webstyle-doctors.tk' target='_blank'>http://www.webstyle-doctors.tk</a>, ale jeho nejednovaječného dvojčete z adresy webstyle.wz.cz/main.htm. Nechápu, proč jsou na první pohled stejné weby v kódu tak rozdílné, a navíc ten jednoznačně horší je podstrčen do intervalové kritiky.
2. V CSS má autor zajímavé postupy a nechává prohlížeči u několika hodnot na vybranou, jaké jednotky hodlá použít. To je možná zajímavý přístup, ale nepříliš korektní. Deklarace font-family ve mně také přílišnou důvěru nevzbuzuje a mám pocit, že se mnou budou prohlížeče na alternativních operačních systémech jen souhlasit. Možná by také stálo za úvahu zvládnout techniku sdružených vlastností v CSS, protože pak by se např. čtyřřádková konstrukce background dala spláchnout na řádku jediném.

...ani já Vás nepotěším.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 17.7.2004 14:22:42

<a href='http://www.webstyle-doctors.tk' target='_blank'>http://www.webstyle-doctors.tk</a> je stejný jako je <a href='http://webstyle.wz.cz/main.htm' target='_blank'>http://webstyle.wz.cz/main.htm</a>, protože tenhle web je zaregistrován u <a href='http://www.dot.tk' target='_blank'>http://www.dot.tk</a>, aby tam nebyla přípona wz., přečtěte si pravidla u <a href='http://www.dot.tk' target='_blank'>http://www.dot.tk</a>

Avatar

Autor komentáře: Camus

Datum vložení: 20.7.2004 12:53:04

Na to, abych poznal, že kódy u vstupní stránky jsou rozdílné nepotřebuji číst žádná pravidla, mladý příteli. Vám se zdá toto: <a href='http://www.camus.cz/others/wsdr_shot1.gif' target='_blank'>http://www.camus.cz/others/wsdr_shot1.gif</a> stejné jako toto: <a href='http://www.camus.cz/others/wsdr_shot2.gif' target='_blank'>http://www.camus.cz/others/wsdr_shot2.gif</a> ?

Avatar

Autor komentáře: Siris

Datum vložení: 16.7.2004 10:33:17

Nevim proc, ale stranka se mi nacitala dobrych par minut. Celkem bych to nekomentoval, byl-li bych na vytacene lince pres modem, ale jsem-li pripojen na sit velmi rychlou, privadi mne to k udivu.

To ze mi hned po nacteni stranky zobrazi pozadi title pozadi bych celkem presel, sice je to dobry vtipek, ale trosku neprofesionalni.

Autor je pravdepodbne programator, usuzuji tak z toho, ze se mi veskere nadpisy zobrazuji s podtrzitkem na zacatku, coz je zajimave spestreni.

Hned pote mne do oci prasti strasna grafika (nejen v nadpisu, ale i nektere cary jsou jaksi tlustsi a tenci, pravdepodobne podle toho jak se jim zachtelo)

Obsah mne velmi zklamal tez: uvodni stranka nema skoro zadny obsah o vzhledu ani nemluve. Informace o mne jsou spise k zasmani a na web nabizejici tvorbu web stranek se asi moc nehodi. To ze jsou nadpisy 2. urovne radoby odrazky uz prechazim (ale ne s pousmanim, ale s hruzou v oku).

Reference: 1. reference mi pripomnela vzhledem zde kritizovany web, ale neprislusi mi ji kritizovat, takze se ji zaobirat nebudu, ovsem 2. reference se mi vubec neotevrela a prohlizec mne varoval, ze delam chybu, kdyz se pokousim otevrit neco, co preci neexistuje, skoda. 3. reference je odkazem sama na sebe coz mi neprijde jako reference, ale neubiram autorovi pravo ji do referenci zaradit.
Obrazky (e-art) jsou celkem zdarile a jelikoz 3D grafice zas az tak nerozumim, tak si nedovoluji hodnotit.
Nektere fotografie jsou velmi zdarile, skoda, ze autor si s nimi nepohral a nenabidl nam je ke stazeni jako pozadi.
Posledni fotka je opet lahudkova, pripomnela mi zacatky prace s Photoshopem.

Kontakt je opet stranka s zalostne malo informacemi, jak uz to tak u kontaktu byva a tak by chtela necim pozvednout, vyplnit. Vzdyt kontakt je to nejdulezitejsi, kdyz uz se nekdo rozhodne, ze tu praci autorovi zada.

Formular na strance objednavky mi opet vykouzlil na tvari krivy usmev. Bud autor formular predelaval a prostredni cast je do nej pridana pozdeji a nebo se pokousel vyvolat v zajemcich o objednani prace pocit chaosu, nevim, kazdopadne opet si nejsem jisty, zda pokud nic jineho, tak tohle by mne opravdu nedorazilo.

Validita se tu uz probirala, dovolil bych si podotknout snad jen dve veci v souvislosti s ni: logo validniho webu W3C je mozna uz prezite, pokud ho chcete na web umistit mozna by to chtelo zvolit nejakou decentnejsi formu obrazku (vlastni vyroby, nebo tech co se na webu povaluji) a zapracovat jej do designu. A druhou veci je obarveny posuvnik, ktery je na prvni pohled jasnym prohreskem proti validite CSS, nehlede na to, ze funguje jen v IE.

Tot asi vse. Siris.

P.S. Doufam, ze jsem autora neodradil a ze se pokusi svuj web prepracovat tak, aby se za nej nemusel propadnout studem.

Avatar

Autor komentáře: zdenekold

Datum vložení: 16.7.2004 10:51:16

Když jsem v minulosti našel několik autorových celkem agresivních výpadů ve fóru, tak jsem se na jeho stránku podíval. Byl jsem celkem zděšen, ale jako gentleman jsem necítil potřebu mu to omlátit o hlavu. To jsem ale netušil, že jeho dílko zde čeká ke zhodnocení. Ale odvahu obdivuji.
Podtrhnu jen např. nadpis dělaný odstavcem (a potom v odstavci bMm brM) a definice písma- font-family:Times New Roman - to se musí Pixy obracet na stoličce u monitoru. Když si vzpomenu na jeho hloubkový výzkum vhodné definice písem a pan profík tady je s tím hotov hned. Pohled s vypnutými styly je taky zajímavý. Tím končím.

Avatar

Autor komentáře: dozy

Datum vložení: 16.7.2004 10:59:36

Ahoj!
Kde sa vypinaju styly v MSIE 6.0 ?

Avatar

Autor komentáře: Ondřej

Datum vložení: 16.7.2004 11:10:44

Musím jen souhlasit s Plaváčkem. Jen bych pár věcí doplnil... Z názvu webu jsem pochopil, že jde o stránky zabývající se tvorbou webových aplikací a podobně. Tak proč píšeš co máš za foťák a že tvůj táta ti na prázdniny přivez počítač? Jestli to má být solidní prezentace webdesignérské firmy, zaměřil bych se spíše na samotnou prezentaci firmy. A to v tom nejlepším světle. Ta pampeliška, pokud to tedy opravdu má být pampleiška, zakompovaná do nápisu webstyle, mi nepřipadá jako dobrý nápad. Možná by se hodilo něco, co by dokreslovalo zaměření webu, aby náhodný návštěvník hned na první pohled věděl, kde se nachází... Patkové písmo v takto titěrné velikosti je opravu málo k přečtení a ještě víc zdůrazňuje množství nevyužitého písma. Tomu hraje do noty i kombinace bílá-bílá. Autor se zřejmě snažil, podle hesla "V jednoduchosti je síla", učinit web jednoduchým-to opět zdůrazňuje množství zbytečného prostoru... Nějak jsem nepochopil, proč máte u všech altů v menu popisek "pozadi". Věta "Pokud nás chcete kontaktovat, naše kontakty jsou v sekci kontakty " mě vážně rozesmála...nevím co by udělala s nějakým potenciálním zákazníkem, ale mě by utvrdila v tezi o neprofesionalitě a celkové nedozrálosti autora... Dále věta "Navrhneme a předěláme vám design vašich stránek" ve mně nabývá dojmu, že mi navrhnete web a hned ho předěláte... A takovýchto perliček by se určitě našlo více, nemluvě o pravopisných hrubkách. Kód už tu někdo zkritizoval... No nevím nevím, kolik by jsi nalákal na zákazníky přes tento web.

Ondřej

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 16.7.2004 11:20:37

ale dal jsem si tu praci a nasel hodnoceni autorovo na jeden web:
"Design,grafika: 5/10
Když jsem se podíval na zdroj a nechal ho zkontrolovat w3c, tak to ukázalo plnio chyb.
viz. <a href='http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fpravni.steblo.cz%2F' target='_blank'>http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fpravni.steblo.cz%2F</a>
Třeba u obrázků nemáte daný alt.
+ je, že na vašich stránkách máte CSS."

no co k tomu dodat...

Avatar

Autor komentáře: Ondřej

Datum vložení: 16.7.2004 13:18:09

Sis splet diskusi jouzo. Tohle neni pravni.steblo.cz, a webstyle-doctosr.tk!! Apropos! V tom zdrojáku je teda fakt plno chyb ;) Škoda že je validní...

Avatar

Autor komentáře: Noper

Datum vložení: 16.7.2004 11:53:11

Já nevim, beru to tak že je to mladej kluk a furt lepší aby dělal tohle než nědke na techno fetoval. Jinak mi vadí hlavně pevné nastavení, na rozlišení 1600×1200 je to fakt hodně o ničem.

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 16.7.2004 12:15:40

techno != fet!!! to ze to dela vetsina {deti co o technu nevedi nic} neznamena ze to dela kazdej!

Avatar

Autor komentáře: zdenekold

Datum vložení: 16.7.2004 12:24:07

Nikdo zde nepsal, že nesmí dělat stránky a jít fetovat, ale pokud nejsi náhodný návštěvník této rubriky tak věz: každý kdo sem dá svou stránku ke kritice musí počítat s tím, že bude rozebráno úplně všechno a v případě těch, kteří udávají svou tvorbu za peníze , budou zdejšími vlčáky roztrháni (jak správně poznamenal Plaváček).
A takové věci jako jako udělat obrázek na pozadí a podle něho sešněrovat stránku (včetně posuvníku vpravo) je slušně řečeno dle mě neprofesionální. A o těch hrátkách s validátorem (jak psal někdo výše) ani nemluvím.

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 16.7.2004 12:37:18

Nahodny navstevnik nejsem, s plavackem souhlasim! (je to asi trapne ale beru ho jako nedostizny vzor v XHTML). S tim co jsi napsal potom taky souhlasim, ostatne jsem taky prispel do kritiky o par radku vis. Jen me stve to spojeni lepsi nez kdyby chodil na techno a bral drogy. To zni jako techno=brat drogy. Ale to je tema do jine diskuze jen me to popudilo...

Avatar

Autor komentáře: jakub

Datum vložení: 16.7.2004 13:14:13

imho to nebyla reakce na tebe, to jen na okraj

jinak obsahove, graficky i kodove je to tak trochu schizofrenni dilko ...

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 16.7.2004 14:14:40

jasne ja to nevztahoval na sebe, ale stve me kdyz si to lidi takhle spojujou.

Avatar

Autor komentáře: zdenekold

Datum vložení: 16.7.2004 14:22:39

to nebyla reakce na tebe, ale o stupeň výše :-) , podívej se na strom.

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 16.7.2004 17:05:58

se omluvuju :)

Avatar

Autor komentáře: noper

Datum vložení: 8.11.2006 19:06:41

Omlouvám se, nebylo myšleno tak blbě. Je to lepší než kdyby vymetal každou techno akci nebo fetoval. Ještě jednou - nebo - omluva!

Avatar

Autor komentáře: pmasarik

Datum vložení: 16.7.2004 14:34:52

Súhlasím s vyššie uvedenými kritikami a chcem len prispeť tým, že autor mal nedávno (01. 07. 2004) svoj web kritizovaný na <a href='http://forum.grafika.cz/read.php?f=95&i=12890&t=12890' target='_blank'>http://forum.grafika.cz/read.php?f=95&i=12890&t=12890</a> a veci, ktoré mu tam boly vytknuté vôbec neodstránil.

No čo už, ako som písal aj tam, Swarca má 14 rokov a dúfam že má ešte čas sa polepšiť.

Jediné čo mi vadí že na tomto webe sa dosť aktívne zapájal do kritiky a ani svoj web nemá urobený podľa štandardov.
Tým nechcem povedať, že kto sem chce prispievať musí mať super web, ja len tolko, najskôr by som sa pozrel na svoje dielo a až potom by som kritizoval cudzie.

Kritika je super na učenie nových vecí, ale treba ich aj používať.

Peter Masarik

Avatar

Autor komentáře: Kodlodot

Datum vložení: 16.7.2004 15:30:21

Pokud dam odeslat objednavku ( i bez vyplneni:-/ ) dojde k zajimave transformaci "autorova" scriptu :-)

Avatar

Autor komentáře: Fafan

Datum vložení: 19.8.2004 15:32:53

Jj, je to trošku ostuda, ne-li drzost, když někdo nabízí služby, na kterých se nadřel někdo jiný... Takhle to, Ondro, daleko nedotáhneš! I když znám lidi,co...:-)

Jinak layout není z nejhorších, aby jsi neřekl, že jenom kritizuji...

Avatar

Autor komentáře: thenet

Datum vložení: 16.7.2004 16:49:06

tak dnes jsem pochopil kdo je obavany kritik webu pan swarca :)
<a href='http://interval.cz/discussion-read.asp?disc=3396' target='_blank'>http://interval.cz/discussion-read.asp?disc=3396</a> a jine ....

Avatar

Autor komentáře: pALI G

Datum vložení: 16.7.2004 18:03:58

Som veľmi zvedavý či sa vôbec dočkáme reakcie autora. Do ostaných kritík sa totižto veľmi rád zapájal, aj keď nie kritikou iba bezvízanamními "kecami". Mno to som zvedavý.

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 20.7.2004 12:55:17

viz. moje předchozí reakce

Avatar

Autor komentáře: pALI G

Datum vložení: 16.7.2004 21:09:12

Tak som sa trošku potrápil a nakoniec som to našiel (myslím že p. Swarca by sa mohol zamysleť nad tým aké príspevky zasiela do kritiky):

<I>
Od: Swarca
IP: 212.158.129.138/212.158.129.138
Datum: 2004-06-09 16:03:12
Předmět: Hrůza
Kdo si myslí že tyto stránky jsou pěkné ať se přihlásí...................hmmm........... nikdo se nepřihlásil, divíte se?? :-D
</I>

Jedna z reakcií p. Swarca na nedávno kritizovaný web. Myslím že naozaj netreba nič dodávať.

Avatar

Autor komentáře: panter_

Datum vložení: 17.7.2004 18:00:01

Zdravim ... par veci bych precejenom dodal ...

... tohle je asi offtopic, ale zkouseli jste si nekdo precist texty na strankach??? .... kdybych si u takoveho cloveka mel neco objednat, asi bych hooooooodne sviznym krokem utekl ke konkurenci .... a ze ji v dnesni dobe je :o) ....

... o validaci je zbytecne se bavit ... autor asi ani moc nevi, co to je ...

... o designu bych asi taky pomlcel ... pocinaje rozmazanymi nadpisy .... u hodne stroheho (a na muj vkus hodne jednotvarneho a nepoutaveho) designu konce ...

... nerad rypu, ale mel bych na autora maly dotaz ... ten jeho rok narozeni je pravy??? ... jestli ano, mam pro nej jednu dobrou zpravu ... ma pred sebou jeste hoooooooooodne dlouhy zivot :o) .... tak ma dost casu, aby ty chyby opravil :o))

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 16.7.2004 21:21:52

Pokazde, kdyz jsem tu videl nejaky drsnejsi nebo utocnejsi prispevek od Swarcy (sklonuju to spravne?), vybavily se mi hruzne zazitky z navstevy jeho domovske stranky. Ale z duvodu korektnosti jsem to nechtel nijak komentovat ani vytahovat jako protiargument.

Vetsinu podstatneho zde jiz napsal Plavacek, muj oblibeny slohovy stylista mezi webdesignery :-). Vedle hruz grafickych a kodovych me ale osobne snad nejvic tluce do oci otresna uroven cestiny, bohuzel pomerne bezna ve vekove a zajmove kategorii autora. A muj hlavni dojem z toho celeho je, ze si nedokazu predstavit jedineho cloveka nebo firmu, ktera by si na zaklade "prezentace" na webstyle-doctors.tk objednala sve webove stranky.

Spise bych rekl (samozrejme jde o spekulaci, kterou muze sam autor zde vyvratitr nebo potvrdit), ze geneze byla takova, ze se Swarcovi naskytla nahodna prilezitost udelat nejakemu znamemu nebo pribuznemu stranky a svym premierovym pocinem byl nesebekriticky tak nadsen, ze se rozhodl pustit se do "velkeho podnikani". (Potazmo nemuze ani jit o legalni zalezitost - napadlo te to, Swarco, nekdy? Platis dane? Mas zivnostak?) Sestrojil si tedy jakesi pseudo-firemni stranky, na ktere hodil sve "celozivotni dilo", ktere vsak pohrichu za mnoho nestoji. Bohuzel valne mineni nemam ani o zverejnenych fotografiich, jejichz (technicky i vytvarne) tragickou uroven a nenapaditost jeste podtrhuji samotne popisky, viz napr. "Tráva kde si v polích").

Nechci, aby vyse uvedene vyznelo prehnane tvrde nebo snad povysene, ale Swarca si bohuzel svym pristupem o podobna hodnoceni (a to nejen toto moje, ale i predchozi) sam rekl. Stalo mu treba i za to hanlive se vyjadrit na foru jednech mojich stranek (ktere budete mit sanci strhnout zde v Kritice sami za par dni :-), ackoliv je subjektivne povazuji za lepsi nez ty jeho (a pritom nenabizim nekomu sve "webdesignerske" sluzby, to bych si nedovolil :-) a ackoliv jsem se nikde nevytahoval ani s nimi, ani se svymi schopnostmi. V poradku, kazdy ma pravo na nazor, ale pri takovem pristupu pak ovsem musi dotycny pocitat s tim, ze k nemu budou ostatni jen pramalo shovivavi.

Jako i nekolik kritizujicich prede mnou musim prohlasit, ze jedine, co obdivuji, je autorova odvaha, i kdyz se skoro zdraham to tak nazvat - spise to na me pusobi jako nedostatek soudnosti a nepodlozena hrdost na sebe sama. Ja jsem vsak optimista a verim, ze vetsina z toho odejde s vekem.

Avatar

Autor komentáře: Hynek

Datum vložení: 17.7.2004 5:05:03

Je trochu škoda, že se nevyjádřil sám autor,
mám pocit že se skrytě baví, protože to přeci nemůže
myslet vážně, už to že nabízí <B>webdesig</B>, v rámci kterého
<B>mlže</B> už nevím co... když už je to zlo co se týče kódu a vzhledu, alespoň obsah by mohl být v pořádku...
Občas mývám strach, že už se weby zabývá moc lidí, ale vždy se přesvědčím, že z téí kupy "webdesignerů" jich dobré stránky dělá jen velmi velmi omezené množství

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 17.7.2004 14:25:08

Dobrý den, omlouvám se že teď nemůžu měnit web a ani reagovat na příspěvky, prtože nejsem doma, a píši teď od známích, až budu doma, tak si vše pořádně pročtu a budu na to reagovat.
S pozdravem Swarca

Avatar

Autor komentáře: Mailer.

Datum vložení: 19.7.2004 2:26:02

nejedna se o zert nebo tak neco ? ;-)))

Pojednání "Ja a pocitac" je ovsem luxusni ;-))

Avatar

Autor komentáře: Mailer.

Datum vložení: 19.7.2004 2:28:14

ted me napadlo, ze sem akorat moc sebekriticky ... ja bych neco takoveho ke kritice nedal, to je fakt

Avatar

Autor komentáře: necro

Datum vložení: 19.7.2004 7:27:59

To je opravdu luxusní:-)) : Athlon <B>2,5Ghz</B>, GeForce <B>4 MX 5200</B>, když se chlubím <B>lepší dělem</B>, tak alespoň bych měl vědet jak se píše správná konfigurace počítače....:-)

Avatar

Autor komentáře: milan pohorelsky

Datum vložení: 19.7.2004 7:03:49

Původně jsem tady nechtěl vůbec reagovat, ale dneska jsem se nějak špatně vyspal a k tomu jsem začal číst texty svého webového doktora.
Formulace vět je přesvědčivá. Vytvořit kompletní vzhled na jednom .jpg je geniální. Co všechno dokážou udělat, ta skromnost - božské. Příště půjdu dříve spát...

Avatar

Autor komentáře: robert

Datum vložení: 19.7.2004 10:23:02

web je z meho pohledu v zacatcich , asi tak jako autor. Kazdy vsak nejak zacit musi.

Avatar

Autor komentáře: illusions

Datum vložení: 19.7.2004 10:35:29

ten web nema nic do seba! Klasicka hlaska "Dobrý den, vítám Vás na stránce Webstyle Doctors...." rovnaky bullshit

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 19.7.2004 12:50:42

je zvlastni ze u jinych kritik mel autor "usta" plne "kecu" a tady mlci jak ryba, krome omluvy ze je na navsteve :)

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 20.7.2004 12:54:36

hehe, psal jsem tady, že jsem pryč a píšu z internetový kavárny, a taky jsem psal že budu reagovat až se vrátím z5. Stačí přečíst můj příspěvek, až se vrátím dám vědět.

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 20.7.2004 12:59:57

hehe co jsem si vsimnul tak jen tohohle "nejsem doma, a píši teď od známích" takze jestli jsi v kavarne od patku to budes mit peknej ucet...radsi rovnou rekni ze vsecko co tu zaznelo uznavas a uz nebudes ze sebe delat neco co nejsi hm?

Avatar

Autor komentáře: Biotype

Datum vložení: 19.7.2004 15:58:53

Design a kod komentovat nebudu, toho jiz je zde myslim dostatek. Musim se ale pozastavit nad "kvalitou" textu.

Uznavam ze se clovek muze splest a napsat neco gramaticky spatne... ...ale tolik preklepu, kolik je na techto strankach... ...to uz je fakt sila...

Nez neco dam na web, nerkuli ke kritice, alespon si to po sobe prectu...

Avatar

Autor komentáře: zvl

Datum vložení: 20.7.2004 7:26:14

Že by nemoc zvaná "Dajdou" postihovala už i české webdesignery? Jak mohl tohle někdo vůbec přihlásit ke kritice? Soudnost vymírá?

Avatar

Autor komentáře: Luba

Datum vložení: 20.7.2004 8:53:44

Ukázková stránka nefunguje...hlodavci.cz???

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 20.7.2004 12:56:15

přečtěte si to celé :-)

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 20.7.2004 15:04:51

Tak proc to pises jako referenci. Kdzy si vlastne nic udelal. Domenu umi yaregistorvat i moje babicka.

Avatar

Autor komentáře: Pif

Datum vložení: 20.7.2004 21:05:58

S tou babickou bych si nebyl tak jistej ;)

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 21.7.2004 8:46:48

Ja jsem si naprosto jitý, protože to opravdu umí a již to dělala. Ono to zní divně uznávám, al ejá zase tak "starou babičku " nemám a navíc je moc šikovná co se týče počítačů...:-))

Avatar

Autor komentáře: pALI G

Datum vložení: 20.7.2004 15:43:14

Hmm, tak som si to prečítal:

<I>
.:: Hlodavci
Stránky: <a href='http://www.hlodavci.cz' target='_blank'>http://www.hlodavci.cz</a> - registrace domény
Popis: Stránky prodejny Hlodavců, velkoprodej, krmivo ...
<B>Technologie: HTML 4.01, CSS 2.0, PHP</B>
</I>

Mám tomu chapať tak že pri registrovaný domény ste použili HTML 4.01, CSS 2.0, PHP?

Avatar

Autor komentáře: Květoš

Datum vložení: 20.7.2004 9:41:55

To: Swarca
V každém případě kvituji, krok autora, jinak jako kritika webu, že dal v toto PLÉNUM svůj web. Viz Plaváček.

<B>Vzhled:</B>
+ Oceňuji jednoduchost a přímočárost image, což se v tomto druhu "objednávkového" webu určitě hodí. Tedy žádné zbytečné kudrlinky a barvy či rámečky, které odvádějí pozornost. Klient se chce rychle dostat k potřebné informaci a tady se to myslím tímto layoutem a navigací daří.

- Hlavička titul. stránky není, myslím, dotažena. Řešení vlevo hezké, avšak písmo v řádku (jako "Logo") a další se rozlévá, zvolený zřejmě nevhodný typ písma.

<B>Kód:</B>
Také se divím, proč autor, využívající bravurně CSS, použil většinou zavrhované iframe. Přece ví, že styly jej umí také. Rovněž se divím, proč ve stylopisu používá např. zápis: color: #FFFFFF, který samozřejmě jde podat v RGB jednodušeji. Takhle je to u všech barev, zbytečně zabírají místo. Asi mu to nadrtil automaticky nějaký stroj a nechce se to opravovat ručně.

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 20.7.2004 12:58:14

Dobrý den, děkuji za kritiku, ale já nepoužívám generátory ;-)

Avatar

Autor komentáře: Siris

Datum vložení: 20.7.2004 13:17:40

A to je vsechno? A to je vsechno, proste jak to zaclo tak to skoncilo...Swarco, Swarco ty tu ted budes jen za tluchubu jehoz slova nebude nikdo brat vazne...

Avatar

Autor komentáře: j@kommo

Datum vložení: 29.7.2004 12:55:52

Obavam se, Swarco, ze se svym pristupem nebudes mit mnoho dlouhodobych zakazniku, resp. prilis dobrou povest...

Avatar

Autor komentáře: Finwe

Datum vložení: 22.7.2004 11:42:43

Viděli jste už Upravenou pampelišku, vhodnou na pozadí (reference...)?
Semizdá, že uvidíme, kolik čeho v sobě Swarca má, podle toho, jak se zapojí do budoucích kritik...

Avatar

Autor komentáře: jencek

Datum vložení: 22.7.2004 23:25:46

Všechny Vás zdravím a jelikož mám konečně po delším čekání internet online a měl jsem čas si všechny příspěvky v klidu přečíst a web pořádně prohlídnout rozhodl jsem se přispět na začátek malým příspěvkem.
Co se týče negativních kritik inu je jich hodně ale určitě stojí za uvážení, že
klučinovi, který tyto stránky dělal je teprve 14 roků a má teprve vše před sebou, a za rok za dva možná k němu budem chodit na rady. Jelikož jsem grafik tak bych měl pár názorů ohledně grafiky
1, U každého člověka probíhá nějaký vývoj ve spoustě věcí a grafika, design, webdesign patří mezi jedny z nich. Mé začátky taky nebyly zrovna na úrovni, že by se za nimi každý otočil a ani teď nemůžu říci, že bych byl se sebou spokojen ne-li naopak.
2, Milion lidí milion vkusů.... k tomu už nemusím vůbec nic dodat.
3, Díval jsem se na Vaše 3D záležitosti v Bryce 3D. Mé první věci ve 3D také byly v Bryce. To by mohl být pro Vás dobrý odrazový můstek k 3D max, Maya, Softimage atd. Zdar a sílu v trpělivosti při renderování scén :o)
4, Poslední věc je ohledně Vašich fotografií. Velmi pěkné záležitosti a při pohledu na ně mě napadla spousta nápadů jak by se daly využít. Škoda že jste je třeba nezaimplementovali do stránek. Je fakt, že v jednoduchosti je síla, ale dá se udělat i jednoduchý design s lehce oživujícími prvky. A navíc ten váš web nemá zase tak extrémně moc textu na čtení takže by mě více oživená grafika při jejich čtení určitě nerušila.

Co se týče technického provedení stránek tak do toho nebudu mluvit ostříleným borcům jako je mistr kódu Plaváček a tímto ho zdravím. Až kluci přijdete s nějakou flashovou verzí tak tam budu mít trochu víc co říct.

Jinak přeji ať se daří, více webů a méně negativní kritiky, ikdyž já jsem byl vcelku positiv :o)

Avatar

Autor komentáře: kapik

Datum vložení: 23.7.2004 9:57:07

Nekolikrat se tady objevilo, ze klucinovi je teprve 14 a ze na jeho vek..., ci neco v podobnem stylu (alespon jsem to tak pochopil). Jenomze tenhle klucina nabizi profesionalni prace v oboru webdesign. Jedna vec je, kdyz si delam projekty pro sebe, kamarady atd. a ucim se na nich a druha vec je kdyz nabizim "tzv. profesionalni "praci za uplatu. Nevim do jaky miry vam vadi, ze vam spatne opravi v servisu auto (ono to nejak jezdi), ale mne dost. O spatne usitych satech nemluve :-)). Spatny krejci si ma najit jinou praci a sit si jen po vecerech. Az se to nauci tak muze sit profesionalne, ne?
Mozna by neskodila nejaka asociace nebo jina autorita (a myslim tim skutecnou autoritu), kde by si mohl ten kdo se na to citi udelat jakysi certifikat, ktery by byl zarukou jeho odbornych znalosti, jak se ma obycejny zakaznik-laik, kteremu slovo zdrojak nic nerika, orientovat?

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 26.7.2004 20:22:40

Nezlobte se na me, ale uroven textu na kritizovanem webu neodpovida ani tomu veku 14 let. Stane se, ze clovek udela preklep, jenze vetsina z toho zde nejsou preklepy, nehlede na priserny sloh.

A znam lidi v podobnem veku nebo jeste mladsi, kteri toho udelali jiz vic a veci rozumi daleko lepe, a maji k webdesignu co rici. Pritom vsak nemaji potrebu se tu do kazdeho navazet, provadet obranu utokem (volne cituji: "hehe, ukaz mi svuj web, frajere, kdyz ses tak chytrej" apod.) a potazmo se tvarit jako profici, kteri si za svou praci nechavaji zaplatit (coz je v pripade tohoto autora zrejme spise zbozne prani).

Ale patrne jste necetl starsi prispevky Swarci na tomto webu, jinak neverim, ze by vam vas pozitivni pristup vydrzel :-)

Avatar

Autor komentáře: jencek

Datum vložení: 22.7.2004 23:27:56

Všechny Vás zdravím a jelikož mám konečně po delším čekání internet online a měl jsem čas si všechny příspěvky v klidu přečíst a web pořádně prohlídnout rozhodl jsem se přispět na začátek malým příspěvkem.
Co se týče negativních kritik inu je jich hodně ale určitě stojí za uvážení, že
klučinovi, který tyto stránky dělal je teprve 14 roků a má teprve vše před sebou, a za rok za dva možná k němu budem chodit na rady. Jelikož jsem grafik tak bych měl pár názorů ohledně grafiky
1, U každého člověka probíhá nějaký vývoj ve spoustě věcí a grafika, design, webdesign patří mezi jedny z nich. Mé začátky taky nebyly zrovna na úrovni, že by se za nimi každý otočil a ani teď nemůžu říci, že bych byl se sebou spokojen ne-li naopak.
2, Milion lidí milion vkusů.... k tomu už nemusím vůbec nic dodat.
3, Díval jsem se na Vaše 3D záležitosti v Bryce 3D. Mé první věci ve 3D také byly v Bryce. To by mohl být pro Vás dobrý odrazový můstek k 3D max, Maya, Softimage atd. Zdar a sílu v trpělivosti při renderování scén :o)
4, Poslední věc je ohledně Vašich fotografií. Velmi pěkné záležitosti a při pohledu na ně mě napadla spousta nápadů jak by se daly využít. Škoda že jste je třeba nezaimplementovali do stránek. Je fakt, že v jednoduchosti je síla, ale dá se udělat i jednoduchý design s lehce oživujícími prvky. A navíc ten váš web nemá zase tak extrémně moc textu na čtení takže by mě více oživená grafika při jejich čtení určitě nerušila.

Co se týče technického provedení stránek tak do toho nebudu mluvit ostříleným borcům jako je mistr kódu Plaváček a tímto ho zdravím. Až kluci přijdete s nějakou flashovou verzí tak tam budu mít trochu víc co říct.

Jinak přeji ať se daří, více webů a méně negativní kritiky, ikdyž já jsem byl vcelku positiv :o)
S pozdravem JM

Avatar

Autor komentáře: jencek

Datum vložení: 22.7.2004 23:29:37

Všechny Vás zdravím a jelikož mám konečně po delším čekání internet online a měl jsem čas si všechny příspěvky v klidu přečíst a web pořádně prohlídnout rozhodl jsem se přispět na začátek malým příspěvkem.
Co se týče negativních kritik inu je jich hodně ale určitě stojí za uvážení, že
klučinovi, který tyto stránky dělal je teprve 14 roků a má teprve vše před sebou, a za rok za dva možná k němu budem chodit na rady. Jelikož jsem grafik tak bych měl pár názorů ohledně grafiky
1, U každého člověka probíhá nějaký vývoj ve spoustě věcí a grafika, design, webdesign patří mezi jedny z nich. Mé začátky taky nebyly zrovna na úrovni, že by se za nimi každý otočil a ani teď nemůžu říci, že bych byl se sebou spokojen ne-li naopak.
2, Milion lidí milion vkusů.... k tomu už nemusím vůbec nic dodat.
3, Díval jsem se na Vaše 3D záležitosti v Bryce 3D. Mé první věci ve 3D také byly v Bryce. To by mohl být pro Vás dobrý odrazový můstek k 3D max, Maya, Softimage atd. Zdar a sílu v trpělivosti při renderování scén :o)
4, Poslední věc je ohledně Vašich fotografií. Velmi pěkné záležitosti a při pohledu na ně mě napadla spousta nápadů jak by se daly využít. Škoda že jste je třeba nezaimplementovali do stránek. Je fakt, že v jednoduchosti je síla, ale dá se udělat i jednoduchý design s lehce oživujícími prvky. A navíc ten váš web nemá zase tak extrémně moc textu na čtení takže by mě více oživená grafika při jejich čtení určitě nerušila.

Co se týče technického provedení stránek tak do toho nebudu mluvit ostříleným borcům jako je mistr kódu Plaváček a tímto ho zdravím. Až kluci přijdete s nějakou flashovou verzí tak tam budu mít trochu víc co říct.

Jinak přeji ať se daří, více webů a méně negativní kritiky, ikdyž já jsem byl vcelku positiv :o)
S pozdravem JM

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 24.7.2004 18:21:30

Dobrý den,
dnes jsem se dostal také po dlouhé době na net, za pár dní také odjíždím, tak se musím podívat na rady jaké mi přišli, za vaší kritiku vám děkuji a beru jí na vědomí. :-)

Avatar

Autor komentáře: Rudolf Klusal

Datum vložení: 1.9.2004 17:05:21

Pozitivní:
Grafický vzhled (celkový)
Nabízené věci
Jednoduchá barevnost
Jednoduché vysvětlení činnosti tvůrce

Negativní:
Hrubé chyby... viz: "...bez CSS byste stránky dělat nemohly.." atd
Nefunguje angličtina
Úvodní text by se dal napsat stručněji a výstižněji. To důležité je až na konci - až po větě "doufám, že se líbí" atd.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz