Starší komentáře ke článku: wildafrica.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Halada

Datum vložení: 24.4.2006 0:13:33

Vážení přátelé, v současnosti (24.4.) je na webu k dispozici česko-anglická encyklopedie zvířat a jejich fotogalerie. U některých zvířat zatím nejsou klientem vloženy žádné informace, hlavně anglická část je zatím chudší. Vyhledávání ve zvířatech a Parky a rezervace je zatím rozpracováno. Těším se na Vaše názory. TH

Avatar

Autor komentáře: Radek

Datum vložení: 24.4.2006 0:32:01

Přestože na webu na první pohled nevidím žádné chyby, nemůžu se zbavit pocitu, že je to takové nijaké! Co se mi osobně jeví jako hlavní minus je to světle šedé pozadí! Udělal bych nějaké stylizované do barev pouště třeba klidně s nějakým jednoduchým patternem... o několik odstínů tmavší barvu než je pod hlavním obsahem... řek bych já:) Jako fotograf oceňuju spoustu hezkých fotek, ale ocenil bych třeba nějakou věc jako "wallpaper download" - prostě vybrat pár fotek a upravit je pro různá rozlišení... to je ale detail Další detail je fotka nosorožce očividně odněkud ze ZOO - proč na úvodní stránce takovou fotku když web je plný lepších z volné přírody? + alespoň ty obrázky co jsou na úvodní stránce bych prohnal nějakým photoshopem, gimpem - zkrátka jim trošku dodal lesk... je na nich klasický "šedý nádech" to je tak co mě teď napadlo...:) Přijde mi to jako zajímavý nápad, avšak graficky ne uplně dotažený!

Avatar

Autor komentáře: DFly

Datum vložení: 24.4.2006 8:53:37

vezmu to ciste po uzivatelske strance, a hned to popisu na konkretnim pripadu, ktery jsem zkusil jako prvni. po vstupu do encyklopedie (ten klik nepocitam) jsem musel sestkrat kliknout, nez jsem se dostal ke krokodylovi. Takze by mozna neskodilo nekam hodit sloupecek typu nejnavštevovanejsi / nejnavstevovanejsi v teto kategorii, a nebo treba "jmenny seznam v tomto radu / celedi atp." Ne na všechno pujdou lidi pres Search - je nutno jim ukazat co vsechno v systemu je (delat ruzne akce jako treba "zvire mesice" atp.) jinak nebudou mit navstevnici potrebu se vracet... u informacniho webu se preferuje dostat se k jakekoli informaci na max. tri kliky, a zdejsi (spravny) spusob zarazovani je pro klasickeho (nebo neznaleho) uzivatele dost zdlouhavy. Zkratka,je nutno ten web tvorit zajimavym z pohledu uzivatele.

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Halada

Datum vložení: 24.4.2006 9:25:56

[i]po vstupu do encyklopedie (ten klik nepocitam) jsem musel sestkrat kliknout, nez jsem se dostal ke krokodylovi[/i] [i]u informacniho webu se preferuje dostat se k jakekoli informaci na max. tri kliky, a zdejsi (spravny) spusob zarazovani je pro klasickeho (nebo neznaleho) uzivatele dost zdlouhavy[/i] Když dovolíte, první klik na Encyklopedie zvířat na hlavní stránce, druhý klik na Plazi v levém menu, třetí klik na Krokodýl nilský v seznamu zvířat. Ano je předpokládáno, že uživatel ví, že krokodýl je plaz, a ano je pravda, že by ten výpis seznamu zvířat spadajících do vybrané skupiny šel udělat přehlednější.

Avatar

Autor komentáře: Radek

Datum vložení: 24.4.2006 11:05:23

Musim napsat, ze zdejsi zpusob razeni je spravny z taxonomickeho hlediska a o to v zarazovani zvirat do systemu jde a i tak jsou vynechany nektere kategorie, aby navstevnik nemusel opravdu proklikavat napriklad 8 urovni nez by se dostal ke konkretnimu zvireti (presne jak pisete, ze je nutno web castecne prizpusobit i lidem, kteri se do detailu nezajimaji o taxonomii a proto je tam abecedni seznam). K presne orientaci bude slouzit vyhledavani a take k tomu slouzi abecedni seznam zvirat, ktery je jiz funkcni, jak jsem vyse psal. Tady se musim zastat meho webmastera p. Halady, ktery to udelal spravnym zpusobem. To "slozite" cleneni bylo mym pozadavkem. Pak by napriklad mohl kdokoli veci znalesji napadnout cely system menu a trideni jako nespravny a tyto stranky si kladou za cil poskytovat co mozna nejpresnejsi informace. Jinak k dalsim funkcim pribyde napriklad seznam posledne aktualizovanych zvirat.

Avatar

Autor komentáře: VP

Datum vložení: 24.4.2006 11:08:05

V designu jsem zacatecnik, tak na to autor musi brat ohled :) ale k memu nazoru: stranky jsou nenasilne, tzn. nic tam oku nevadi, to vsak muze pusobit i opacnym smerem nez chceme, oko to uspava a na navstevnika to muze pusobit jako stabilni nemenny web, tedy nebude mit chut se tam znova vratit. Nenapadnost webu neprida. Ale tohle uz predemnou nekdo rekl a urcite s tim souhlasim...A jeste malickost, pro uzivatele Opery je tady jedna ne moc prijemna vec, scroll do stran.

Avatar

Autor komentáře: spageta

Datum vložení: 24.4.2006 12:28:39

Web se mi celkově líbí. Ale protože mám po straně zapnutý panel oblíbené, musím používat scroll do stran. Myslím, že jsou stránky zbytečně široké, protože pravá oblast stránky je většinou stejně prázdná. Jinak je po grafické stránce web hezký.

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 24.4.2006 13:07:04

Příjemný web. Chválím validní kód :). Drobné připomínky: - Stránka se nevejde na 800x600. Zvolil bych raději šířku do 770px nebo pružný layout. - Velice hezká hlavička, osobně bych ale zvážil, zda nadpis neudělat méně plastickým písmem a zda spodní část stránky nepojmout trochu více výrazněji a atraktivněji. - Tabulka na hlavní stránce není vysloveně chybou, ale čistší by bylo udělat jednotlivé bloky pomocí DIVů. - Horní menu na mne působí dojmem odkazů vedlejšího významu. Jde-li o hlavní menu, osobně bych ho udělal výraznější a atraktivnější. Hezký den :)

Avatar

Autor komentáře: Dundee

Datum vložení: 24.4.2006 13:23:45

Web na mě celkově působí dobře, ale při bližším pohledu jsem našel pár nedostatků: 1)kód by si zasložil o trochu lepší strukturu - důležité informace výše 2)packy lvice jsou dost otrhané a zasahují do obsahu 3)logo není zcela ostré 4)chybí možnost klikat na logo (link na homepage)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Halada

Datum vložení: 24.4.2006 13:42:04

[i]1)kód by si zasložil o trochu lepší strukturu - důležité informace výše [/i] Mohu se zeptat co přesně za informace máte na mysli? [i]2)packy lvice jsou dost otrhané a zasahují do obsahu[/i] Nevím jak moc otrhaně na Vás působí, mě se zdají OK, no možná sem tam by se to vylepšit ještě dalo. Na detailu zvířete zasahují do nadpisu Chytrý sloupek v případě, že tmavožlutý pruh pod obrázkem v záhlaví (h2) má jen jeden řádek, to je pravda. [i]3)logo není zcela ostré [/i] Opět se mi jeví jako OK, je to tedy JPG, ale komprese byla volena tak aby deformace nebyly znát. Pokud jde o neostrost fotomontáže, například hříva lva, to je pravda. (Obrázek do záhlaví byl dodán někým jiným.) [i]4)chybí možnost klikat na logo (link na homepage)[/i] Podle mne nechybí. Pokud to nemáte klikatelné, prosím o info o Vašem prohlížeči, děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Jindra Holý

Datum vložení: 24.4.2006 18:09:50

Hnedle po prichodu na stranku, jsem si vsiml scrolleru. Ten vertikalni bych jeste pochopil, nacez horizontalni me nedava nijak moc smysl, jelikoz je stranka roztazena jen diky horni liste, pokusil bych se to jeste upravit, obcas to muze byt neprijemne...hlavicka je prijatelna, az na napis wildafrica.cz, ktery celou "atmosferu" dle me dost rusi a v podstate se moc nehodi do stranky, plasticnost textu bych vyradil uplne z estetickych a moralnich duvodu, preci jen, kolik webu dnes pouziva v hlavickach prostorovy text s par efekty z photoshopu a neni amatersky vytvoreny. K fotografiim se vyjadrovat nebudu, ty me prijdou prijatelne...posunu-li se k textu nize, tak "clanky" bych mozna zkusil zarovnat nalevo a zmensil nahledy na zvirata, takhle stranka pusobi vcelku puste, coz neni moc dobre...mmmm....tot asi vse, preju hodne uspechu a zdaru.

Avatar

Autor komentáře: Honza

Datum vložení: 27.4.2006 15:25:34

Jde o navigaci v galerii, kde je škoda, že není možný přechod na další /předcházející/obrázek a případně návrat na index obrázků daného zvířete. Taky je podle mě škoda, že u seznamu zvířat není využité místo po pravé straně, kde by mohly být nějaké fotky. Trochu rušivě na mě působí zasahující tlapa lvice do obrázků. Jinak žádné výhrady:)

Avatar

Autor komentáře: jarda

Datum vložení: 28.4.2006 11:54:38

Hlavní obrázek moc příjemný, pohodový. Nápis nevýrazný, zbytečné 3D písmo. Nápis bych udělal obyčejný a umístil ho na oblohu. Kulaté fotky se mi moc nelíbí. Klasický obdélník by mohl být lepší, ale chtělo by to zkusit. Proklikat se někam v Enciklopedii mě přestalo po chvíli bavit.

Avatar

Autor komentáře: jarda

Datum vložení: 28.4.2006 12:01:16

Tak se omlouvám. Nějak to člověka láká klikat na rozbalující se menu a při tom stačí vybrat z nabídky vedle

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz