Starší komentáře ke článku: wolfcz.info

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 15.9.2004 4:37:58

docela slabota dneska

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 15.9.2004 7:05:32

taková jednořádková kritika je autorovi webu platná asi jako budhistickému mnichovi svatební povolení. Zkuste propříště uvést konkrétní výhrady ke kritizovanému webu. Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: X-men

Datum vložení: 15.9.2004 9:10:22

Vy by ste mali ten, ktory zkritizuje aktulany web a nie sem pisat dovolim si tvrdit "retardovane " komentare. Cital som tuna, ze weby do kritiky vyberate vy osobne. Ale prosim Vas, ked uz raz tie weby vyberate, tak namiesto toho Vasho komentaru by ste Vy ako "profesionalny web dizajner" mali v pravom slova zmysle nacrtnut vsetky nedostatky, pozitiva a negativa daneho webu a punuknut autorovi moznosti na zlepsenie jeho stranok. A to bezohladu na to, aky ten dany web je.
Neviem koho toto "komentarovanie" napadlo, len tipujem, ze pan sefredaktor Malek to nebol. Ale cudujem sa, ze toto "komentarovanie aj nadalej" strpi.
Takze keby ste v pravom zmysle slova "zkritizovali" tie weby, urcite by to bolo vacsim rinosom pre citatelov Interval.cz, najma tim zaciatocnikom v tejto branze, lebo ich urcite viac.
Goody goody.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.9.2004 9:57:42

Komentování skutečně navrhl šéfredkator, kolegu Plaváčka k němu zákeřně umluvil a je rád, že se vše daří podle jeho představ. Navíc zcela souhlasí s Plaváčkovým hodnocením kvality Vašeho příspěvku - je nicneříkající, zbytečný a navíc ještě ani není správně slovensky ;-)

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 16.9.2004 22:13:02

Plavackuv uvodnik je uvodnik a ne plnohodnota kritika, od toho je tu "vlci smecka". Ja osobne beru tyto uvodniky jako pridanou hodnotu a prijemne zpestreni. Do predchzoiho stavu se muzeme dostat snadno - uvodniky ignorujte (pripadne Plavacka presvedcte, aby se na to psani vykaslal :-). Samozrejme to muze byt veci nazoru, ale ja osobne jsem presvedcen, ze od te doby, co vybira weby do kritiky Plavacek, se kvalita presentovanych webu zvysila.

Cele mi to pripada tak trochu jako "pro dobrotu na zebrotu". Nekdo zacne vicemene z dobre vule (pokud vim) neco delat, navic svym originalnim zpusobem (to, ze mi zrovna Plavackuv zpusob docela sedi, je jen muj osobni nazor, ktery sdilet nemusite, to uznavam), a je narcen, ze to nedela nejak jinak, jak byste si zrovna vy predstavoval. Kritiku a znalcu webdesignu je tu evidentne dost, tak necht se projevi oni, ne?

PS: Omlouvam se za prispevek mimo tema, ale nedalo mi to.

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 17.9.2004 3:44:49

nemyslim si, preci jenom ho aspon donuti se nad sebou zamysleta treba i nejake chyby odhali sam :)

ja nejsem zadny spisovatel, dnesni me hodnoceni bylo takove jake bylo a ty odborne komentare prenechavam jinym

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 15.9.2004 7:46:24

nejhorší co jsem na tom webu našel je použití animovaných smajlíků v knize návštěv, probuď se! tohle jsou stránky o vlcích a ne o Pokémonech!
taky bych použil k formátování pure css a tabulky jen na tabulky (viz K Návštěv)
odkazy v hlavním menu bych udělal stejně velké (nejlíp tak jak je viliký ten tmavý navigační pruh)
novinky bych nezarovnával na střed
některé pododkazy (vlk a člověk) "přetýkají" z podkladového obrázku
barva odkazu je "defaultní" modrá, což někteří webdesigneři doporučují, ale možná by bylo lepší přizpůsobit je ostatním barvám webu

Avatar

Autor komentáře: Raven

Datum vložení: 15.9.2004 8:42:03

Ah, vlci... podivuhodná to stvoření. Lidé o nich moc nevědí a je dobře, že vznikl takovýto web, který jim úmožní se dozvědět o vlcích něco více. Dnes si svou kritiku rozdělím jen na dvě kategorie a vynechám grafiku, protože ta tu prostě je minimální a nemá smysl o ní moc mluvit. Možná je to dokonce dobře, že je tu té grafiky tak málo – aspoň si návštěvník nerušeně počte a o to přece u tohoto webu jde...

Musím konstatovat, že po obsahové stránce je tento web vskutku obsáhlý a propracovaný. Ve čtení nebrání ani velikost písma, která je stanovena na rozumnou velikost. Při čtení je možná trochu rozrušující kombinace agresivní červené a žluté. Přiznám se, že mě z toho trochu bolí oči, takže bych asi doporučil si trochu pohrát s odstínama. Ale jinak se, z hlediska přístupu k informacím, webu nedá nic vytknout. Bystře tedy dočítám poslední kousíčky webu a pouštím se do kvízu, za který musím opravdu pochválit – je totiž vskutku pěkně zpracován. Poté už jen nezbývá nic jiného než se vrátit na úvodní stránku a podívat se do zdrojového kódu.

A ouha, to již tak příjemná podívaná není. Při pohledu do kódu mám totiž takový pocit, že autor si prostudoval nějaké věci o xhtml a CSS, ale protože ho to brzo přestalo bavit, tak již dále nečetl. A tak se kód podobá spíše tabulkovému i přes to, že tam ani jednu tabulku nevidím (teda vidím, ale ne pro design). Pokud jde o hlavičku, tak jsem nepochopil proč není udělána třeba nadpisem, který je v textu a poté nahrazena obrázkem (pokud nebudete vědět, tak napište – rád vysvětlím, či další pánové kritici). Pokud jde o menu, tak by bylo přece jenom lepší jej udělat jako nečíslovaný seznam (ul), zaprvé je to semanticky správné a zadruhé je to přehlednější při vypnutých stylech. Pokud jde o zbytek, tak myslím, že vás odkážu na minulou kritiku a na můj rozsáhlý dvoj-příspěvek... tam je také popsáno vše ohledně CSS, co se týká také vaší stránky. Končím.

Toť vše, více zde již dnes nenajdete. Nebyl jsem schopen podat opět stejný výkon jako minule, také protože tento web opakoval mnoho chyb, co ten minulý a tak nemělo smysl se příliš opakovat. Přeji vám hodně úspěchů v webdesignu i v šíření informací o vlcích.

Avatar

Autor komentáře: Hynek Zatloukal

Datum vložení: 15.9.2004 13:55:13

Aj, já píšu jen jednořádkové komentáře: Pěknej web, kód validní :o)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Turek

Datum vložení: 15.9.2004 14:05:02

Taky na jeden řádek: kde je odkaz na úvodní stranu?!

Avatar

Autor komentáře: Hynek Zatloukal

Datum vložení: 15.9.2004 14:18:35

Hm, toho jem si nevšiml.... není (tak ten odkaz na novinky není odkaz na homepage, aha :o)

Avatar

Autor komentáře: Marek Rolný

Datum vložení: 15.9.2004 15:38:16

Grafika webu se mi celkem líbí.

Měl bych výhradu k formě odkazů, které jsou hned na titulní straně (v rámečku:-). Myslím, že by bylo vhodnější udělat odkaz z části textu, než ho dát pouze na dvě šičaté závorky. Řekl bych, že je to lepší jak pro lidi tak i pro vyhledávací roboty.

Dál jsem to moc neprocházel.

Odkaz na titulní stranu - ale to už tu bylo.

Avatar

Autor komentáře: Finwe

Datum vložení: 15.9.2004 17:59:26

Taky si dovolím rejpnout... a i pochválit...
Grafika webu je pěkná, barevně pěkně sladěná, jen bych, jak už zde bylo napsáno dříve, sladil barvu modrých odkazů se zbytkem webu. Jejich podtržení se mi jeví jako zbytečné, pokud jsou v rámečcích (jak je to např. na stránce „Anatomie“).
Je sice pěkné, že layout je beztabulkový, ale počet divů by šel určitě zmenšit.
Validní XHTML 1.1 je velkým významným plus.
V rozlišení 800x600 je web příliš široký, objeví se horizontální posuvník.
Další připomínky směřují k typografii - patkové písmo copyrightu pod menu je rušivé a černá barva je k té tmavě červené málo kontrastní. Odstavcům bych odsadil první řádek (CSS - <U>text-indent: ##px;</U>) . Obrázky v textu, hlavně ty černobílé (tuším že zobrazují grafy) jsou příliš malé a neobsahují odkaz na větší verze (proto ty grafy jen tuším;)
A na konec - web sice obsahuje verzi pro tisk, ale pro uživatele vy bylo mnohem pohodlnější, kdyby byl na stránce nadefinován alternativní styl
pro media="print" a tiskový stylesheet by se načetl přimo při povelu Tisk/Print z prohlížeče. Uživatel si tím ušetří minimálně jedno kliknutí. A i to je hodně.
Éto vsjo, snad jsem nic nevynechal...
P.S.: Jo a po obsahové stránce by se podobný web, obzvlášť v češtině, hodně špatně hledal. Dobrá práce...

Avatar

Autor komentáře: Adam Vašíček

Datum vložení: 15.9.2004 18:26:42

Tak to je snad poprvé, co se tu dostávám na stránky, které vytvořil někdo mé věkové kategorie (SŠ) :o)

Nejříve k designu:
Když se mi stránka načetla, viděl jsem stránku s celkem jednoduchým designem (mám rás stránky formátované CSSkem bez nadbytečných grafických prvků), která je příjemně rychlá. Líbí se mi nápad toho proužku přes celé logo, chybí pouze zmiňmovaný odkaz na hlavní stránku. Dál bych v novinkách text nezarovnával na střed, ale doleva. Dalo se pohrát trošku i s písmem, možná s formátováním fotek v text atd. Pak by bylo vše po stránce designu obsahu stoprocentní. Co se týče levého menu, nelíbí se mi hover, jak nepřesahuje přes celou šířku bloku menu. Naopak margin u vyhledávání mi padne do oka, tlačítko Vyhledat bych ale posunul od dolního okraje (prohlížím v Opeře 7.5). Jak už bylo řečeno, tu patičku stránky by to chtělo asi předělat (změnit písmo i barvu).

Kód (v bodech):
- Nadpis stránky není H1, text Vlčí svět a <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.wolfcz.info' target='_blank'>http://www.wolfcz.info</a> se dá napsat v HTML
- Menu není UL
- formuláře se dělají za pomocí LABEL
- některé značky by se daly úplně vypustit a kód tak zjednodušit a zkrátit

Avatar

Autor komentáře: Michal Kandr

Datum vložení: 16.9.2004 16:54:08

Díky za konstruktivní kritiku.
Většinu chyb jsem opravil.
Text v záhlaví ještě dodělám, stejně jako stylesheet pro tisk. BTW ten tisk je tam takle z toho důvodu, že většina uživatelů když chce tisknout web, tak to kopíruje do Wordu (neboť stylesheet pro tisk většina webů nemá), sám to tak také dělám:-)) ale nevidím důvod, proč tam nemít oboje

Avatar

Autor komentáře: Raven

Datum vložení: 16.9.2004 17:13:20

to ze to tak delas, neznamena ze to tak delaj vsichni uzivatele.. ver mi nedelaj... znam takovych minimum, kdyz uz tak oznaci text a daji tisknout vyber ;)

Avatar

Autor komentáře: Jonáš Krutil

Datum vložení: 19.9.2004 21:06:54

MENU v mozille ??? _Nedavno vse bylo ok a dneska jen IE :(((

Avatar

Autor komentáře: Juraj Krivda

Datum vložení: 17.9.2004 1:22:12

title element by mal byt uvedeny az za encoding, nie?

Avatar

Autor komentáře: Juraj Krivda

Datum vložení: 17.9.2004 1:24:32

Celkovo obsahuje hlavicka mnoho chyb

Avatar

Autor komentáře: Michal Kandr

Datum vložení: 17.9.2004 15:53:59

Můžeš to trošku specifikovat?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz