Starší komentáře ke článku: ww2-memorials.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Bohumír Bednařík (BoboCop)

Datum vložení: 12.7.2006 12:43:25

Obrázek v záhlaví nevypadá úplně nejlíp (přijde mi to hodně amatérské - nejsem grafik, ale věřím, že by se dal ten obrázek udělat jinak a líp). Navíc ta kostrbatá písmena na barevném pozadí. Nejen, že nejsou dobře čitelná (proč je použita kurzíva?), ale navíc to budí dojem, že jsou jednotlivá "tlačítka" klikatelná, což ve skutečnosti nejsou (alespoň ne ve Firefoxu). Ikonky v menu jsou celkem hezké (ačkoliv nevím, jestli se zrovna hodí k tématu stránek), ale například pro RSS bych zvolil raději takový ten oranžový čtvereček s tečkou a čtvrtkruhy (používá se např ve Firefoxu). Při zvětšování písma se nadpis "Hlavní menu" dostane nad vlastní položky menu což nevypadá nejlíp a navíc to pak ztěžuje přáci s tímto menu. HTML kód jako takový jsem podrobně nestudoval. Zdá se být celkem v pořádku. Přesto bych například právě pro menu použil netříděný seznam UL LI. Z hlavní stránky webu není vůbec patrné, o čem ten web vlastně je. Podle obrázku bych se mohl domnívat, že je o nějaké počítačové hře, ale podle článků to vypadá spíše na nějaké informace o druhé světové válce.

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 12.7.2006 15:38:43

Len doplnenie pre tú feed ikonu: http://www.feedicons.com/ Je to snaha normalizovať RSS ikony, aby to (okrem iného) nemiatlo užívateľov.

Avatar

Autor komentáře: Bobík

Datum vložení: 13.7.2006 20:08:56

Já jsem tu ikonku, ce se mimo jiné používá i ve Firefoxu, viděl v mnoha prohlížečích a mnoha stránkách, ale i jiných programech. Zatu tu z feedicons vidím poprvé.

Avatar

Autor komentáře: Bobík

Datum vložení: 13.7.2006 20:14:27

Jé, to jsem to popletl! Mělo to být k podnětu Bohumíra Bednaříka, a poprvé vidím tu ikonu z ww2-memorials.com

Avatar

Autor komentáře: DeS

Datum vložení: 12.7.2006 14:23:06

Podle mého názoru je design stránky zastaralý. Logo je otřesný, to bych doporučil změnit. Nelíbí se mi ani struktura stránky. Jak bylo již zmíněno, při příchodu na stránku není patrný, o čem stránky jsou. Jinak docela dobrý téma, takových stránek se na netu moc nenajde.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 12.7.2006 14:55:15

Stejně jako u jiných webů, dovolím si i zde upozornit na údaje uváděné v hlavičce stránky, speciálně na pořadí metaelementů. Věřte, že ušetříte svým návštěvníkům problémy, pokud element "title" uvedete až za metaelementem určujícím znakovou sadu stránky. Že bude obsah "title" místy nečitelný, to by až tak nevadilo, ovšem může se stát, že i zbytek stránky bude zobrazován špatně, pokud si prohlížeč při čtení "title" zvolí nevhodné kódování a následující metaelementy bude ignorovat...

Avatar

Autor komentáře: Tomas

Datum vložení: 12.7.2006 16:34:26

Typografia webu mi pripada otrasna !!! Pismo v menu (a aj v pravom stlpci )by som zmensil a naopak pismo v stredovom stlpci je velmi male a aj nevhodne zvolene .... design je značne nedokončený a logo vyerá veeelmi amatersky ... menu patri do <ul> a <li> (netriedeny zoznam), ale to už niekto spominal ... chvalim to, ze stranka je validna (aspon titulka - ine som nekontroloval ...) ;)

Avatar

Autor komentáře: Dawe

Datum vložení: 16.7.2006 21:35:36

Díky za názory, jsou pro mě dost důležitý. k logu: Nejsem grafik a vůbec profík takže souhlasim, že to asi není to pravé ořechové. číslovaný seznam: díky za radu, co nejdříve ho z položek menu vytvořím. akorát mě trochu zarazil názor Tomase, k nedokončenému designu, rád bych se dozvěděl co tím přesně myslí. jinak ještě jednou díky za pozitivní i negativní názory. Dawe

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz