Starší komentáře ke článku: XHTML - element img

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Pavel Rychetsky

Datum vložení: 9.4.2003 13:28:42

Nechci vypadat jako kverulant, ale s formulací "tato textová informace by měla mít minimálně stejnou informační hodnotu a účel jako obrázek" nemohu souhlasit. Zkuste si představit popis výkresu parní turbíny nebo uměleckého díla.

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 9.4.2003 19:57:12

Ale takový popis by tam vážně měl pro dokonalou přístunost být :-)

Samozřejmě, že z popisu uměleckého díla nebudu mít ten dojem jako z díla samotného, ovšem alespoň o něm získám představu.

U výkresu parní turbíny se tato textová informace přímo nabízí -- pochopení z tohoto popisu bude sice "více než obtížné", ale pořád možné :)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 12.4.2003 13:56:52

Nechci vypadat jako kverulant, ale neni alt pouze nahrada za chybejici obrazek? Pak bych zrejme pouzil spis v atributu alt neco jako 'schema parni turbiny' a podrobnejsi popis bych pouzil v atributu title nebo longdesc

Avatar

Autor komentáře: Tomas Peciva

Datum vložení: 2.9.2003 12:44:45

Presne tak.. nezbyva nez souhlasit.
A ted jeste jeden bezvyznamny postreh.. Jak bych mohl na webu ukazovat obrazky z Egypta, kdyz by mi jeste ten den na nadrazi slohli fotak, kterym jsem je poridil :-)

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 11.4.2004 18:11:29

<I>"Jak bych mohl na webu ukazovat obrazky z Egypta, kdyz by mi jeste ten den na nadrazi slohli fotak, kterym jsem je poridil :-)"</I>

Kdybych se zachoval jako klasický ajťák, tak bych Vám řekl, že i to je díky technologii XHTML možné ;-)

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 6.11.2007 20:46:33

Tak proc teda lide davaji obrazky na internet? Podle vaseho tvrzeni je dat na internet jen "minimalne lepsi popis obrazku". Ja jsem myslel, ze lide davaji obrazky prave proto, aby lepe neco ukazali, ne aby to pak lepe popsali bez obrazku. Podle me XHTML lidem nekdy zbytecne plete hlavu a pak vznikaji takove "perly".

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 6.11.2007 22:54:42

Hlavu si lidé pletou sami, a to především svou neznalostí. Obrázek samozřejmě umožňuje zprostředkovat velice efektivně informace jiným způsobem jen obtížně sdělitelné, není ale samospásný. Pro situace, kdy obrázek nemůže své sdělení doručit adresátovi, by tam právě měla být ta dodatečná textová informace. Ta nemusí a většinou ani nemůže obrázek plnohodnotně nahradit, to ale ani není jejím úkolem - má jen napomoci udržet smysl sdělení...

Avatar

Autor komentáře: XXX

Datum vložení: 10.4.2004 23:50:48

Zkusil jsem vložit do stránky obrázek pomocí elemetu oject. Použil jsem uvedenou ukázku, poté jsem zkusil napsat vlasní kód dle toho, co jsem o elemtu object pochopil. Zkusil jsem i ukázku z předchozího dílu.

Ani jednou se mi obrázek pomocí elementu object nezobrazil :(

čím to je????

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 11.4.2004 18:07:52

Podpora <object> je v prohlížečích špatná, pro vkládání obrázků používejte radši <img>...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz