Starší komentáře ke článku: yamaha

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 5.5.2003 0:27:10

Chybi doctype, prvni strance chybi i tag pro konec body a html. K psani stylu tak jak tam jsou se nema smysl vyjadrovat. Spousta veci resena javascriptem.

Neosetrene vstupni parametry, navic tim ze nejsou stranky staticke ztracite ve vyhledavacich. Na uvodni strane neni kontakt na webmasera. Zbytek jsou povetsinou veci ktere se tady resi pravidelne u temer kazdeho webu.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 6.5.2003 6:55:54

Měl jsem problém se v celém webu zorientovat, myslím, že systém navigace je mírně řečeno nezvládnutý. Také dá člověku dost práce poznat, co je a co není odkaz. I celý grafický design mi připadá, jak bych to řekl... humpolácký? Grafik se zřejmě vyřádil ve Photoshopu, ale výsledek je nic moc (tedy, to je můj osobní názor). O kódu snad ani nemá cenu bavit, díval jsem se do jedné stránky a zjistil jsem, že vůbec chybí počáteční tag body, takže veškerý text je vlastně narván v hlavičce HEAD dokumentu. Podivuhodné ale je, že Mozilla i Opera zobrazí stránku zhruba stejně. Možná to je způsob, jak oblafnout chyby v chápání standardů v různých prohlížečích - zkrátka zapomenout na nějaké standardy a ono to nějak vyjde :)

Vytisknout si stránku je také oříšek. Suma sumárum - špatná práce. Snažil jsem se na celém webu najít něco pozitivního a tak jediné, co skutečně snad může být přinosem je, že na informace je projekt dostatečně bohatý. Jenže dostat se k nim vyžaduje nadměrné úsilí. Dávám známku 4 za snahu tvůrců a odvahu hudební školy, pustit takto nehotové dílko do světa :).

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 6.5.2003 6:57:40

přehlédl jsem kus kódu, hlavička HEAD i BODY je definována správně, za mylnou informaci se autorům omlouvám.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 6.5.2003 7:05:57

tedy.. ukončovací > v body chybí, to je fakt. :)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Vajda

Datum vložení: 6.5.2003 12:06:25

Velice si vážíme Vašeho hodnocení i velmi dobrých připomínek. Je pravda, že stránky patří k jedněm z našich prvních. Kdyžtak se zkuste podívat na naši novější práci (www.schola-viva.cz) a zkuste okomentovat, prosím.

Zvlášť si opravdu VÁŽÍME příspěvků a budeme se snažit se podle nich vynapravit při přípravě nové verze webu HŠ Yamaha.

Byly bychom velice, kdyby se takovýchto příspěvků našlo ještě více.
Za každý již nyní předem děkujeme! :-))

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 6.5.2003 12:21:04

Informace o kodovani mate az za title, pred html tagem je nakej reklamni ci pocitaci binec, chybi doctype.

Vsecko tabulkove, ampersandy v odkazech nejsou entity, zbytecne definovani css v samotnem dokumentu, tagy font, vsude nezlomitelne mezery misto paddingu, obrazkum chybi alty, polozky podmenu jsou seznam ale nejsou delany seznamem, zbytecne opakovani porad stejnych veci v tabulkach (porad dokola definovana sirka bunek), paticka stranky je podivna (rozlozeni top, mailu na webmastera apod), zajimave odkazy jsou prazdna stranka.

Na druhou stranu ocenuji skinovatelnost stranek byt trosku netradicne resenou pomoci vyhledavaciho tlacitka. Zkuste do nej vlozit <style>body * { background: #000 !important; color #000 !important }</style> a pochopite ;)

Avatar

Autor komentáře: dymik

Datum vložení: 6.5.2003 15:35:17

Ahojky,
myslim, ze vse ke zdrojaku bylo jiz receno. Ale chtel bych Vas poprosit o vetsi OBSAH INFORMACI. Ja osobne hraji na el. kytaru druhym rokem a chci nekam jit do kurzu, abych se naucil noty atd. Na strance venovane kurzum el. kytary toho moc nebylo, vlastne vubec nic. Rad bych tam uvidel tematicky prehled uciva, nebo jestli musim umet noty nebo se je tam naucim...takove informace postradam. To, ze se hraje podle J.Satrianyho...klidne se budu ucit K. Kryla...to me je jedno. Jinak je fajn, ze mate vyhledavani pomoci kraju a mest, to je pekny. Ale hrozne malo INFORMACI...tak to nejak dejte do kupy...tesim se na zlepsenou verzi stranek, s pozdravem dymik

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz