Starší komentáře ke článku: Zeměkoule v malíčku

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Martin kopta

Datum vložení: 6.2.2002 7:09:14

Jen ten stín je kapku moc ostře ohraničený. Dá se tomu snadno zabránit tím, že se gaussovský rozostření aplikuje na výběr, který bude přesahovat ovál stínu (dojde tak k prolnutí rozostření do bílé plochy). Jinou možností než Gauss je potom vybrat ovál o něco menší než je stín a pak nechat rozplynout okraje (volnost, přechod) výběru, invertovat jej a okolí stínu vymazat. Ale to je horší volba.

Když před nějakým časem vyšel na Grafice tutorial se známkou, na níž byly jahody, požádal tenkrát jeden čtenář o tutorial na známku, kde by byl pomeranč. Byl odmítnut, protože pomeranč je moc velký a na známku se nevejde. Doufám, že mě stejně neodmítnete, když se zeptám, jestli by bylo možné udělat tutoriál na to, jak ze zemekoule udělat globus. :-))

Avatar

Autor komentáře: Marek Šalanda

Datum vložení: 6.2.2002 8:26:06

Martine, nebojte, na to připravíme několikadílný seriál. ;o))

Avatar

Autor komentáře: Jaromír Krejčí

Datum vložení: 6.2.2002 9:49:46

Plynulý přechod do bílé se dá vyřešit mnohem snadněji, jednoduše stačí místo šedého většího oválu udělat bílý :) A pokud by si někdo se stínem chtěl víc hrát, může do přechodu přidat mezilehlý odstín šedi pro vylepšení.

Podobný stín se dá udělat v Zoner Callistu i pomocí tvarově přizpůsobivé výplně. O mezilehlých barvách platí totéž co v případě blendu.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Plištil

Datum vložení: 6.2.2002 11:03:44

Díky za připomínku ke stínu. Já jsem se snažil na tomto tutoriálu ukázat, jak udělat zeměkouli jednoduchým způsobem bez použití náročného softwaru.
Nad návrhem jak z této zeměkoule udělat globus se zamyslím, nemělo by to být až tak složité. :-)))

Avatar

Autor komentáře: Pavel Král

Datum vložení: 7.2.2002 18:56:27

mělo by stačit změnšit v příslušném měřítku,ne? Jo a přidat stojan...

Avatar

Autor komentáře: Jiří Plištil

Datum vložení: 7.2.2002 20:12:56

No ja myslím, že to by mohlo stačit :-))

Avatar

Autor komentáře: eisy

Datum vložení: 6.2.2002 9:31:13

Tak skvely tutorial jsem dlouho necetl, <a href='http://www.grafika.cz' target='_blank'>http://www.grafika.cz</a> posledni dobou spi a na cizi servery jsem linej chodit! Jen tak dal!

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz