Starší komentáře ke článku: Zend's PHP 5 Coding Contest - učíme se PHP z chyb ostatních

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: dgx

Datum vložení: 7.1.2005 9:44:59

Pisálci programů pro vlastní potřebu, které navíc fungují jen za přiznivé konstelace hvězd, se nechali zlákat vidinou cen v Zend PHP5 Coding Contest a svá straši-dílka poslali do světa ;-)

K tomu short_open_tag = On - programy určené pro širší publikum je nepochybně třeba psát tak, aby fungovali i při short_open_tag = Off. Ale docela by mě zajímalo, kolik hostingů (procentuálně) má short tag zakázané. Tipnul bych si, že to bude plus mínus 0 :-)

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 10.1.2005 17:45:31

Já to napíšu jinak: Jaký by měl být důvod (jakýkoliv) mít short_open_tag zakázané?!
Stejně tak by mohli v PHP 6 udělat přepínací třeba function() On nebo Off, a kdo by si to přepnul na Off, nešly by mu žádné funkce, nebo prostě podobnej nesmysl.

Avatar

Autor komentáře: dgx

Datum vložení: 11.1.2005 0:38:06

Rozumím Vám. Short open tag je pro mě trošku záhadou. Člověk by řekl, že tento přepínač existuje z důvodu kolize s jiným systémem, který třeba také používá značky <? - jenže logicky: kolize se nevyřeší nahrazením za <?php, protože ty klíčové znaky tam stále zůstávají.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 11.1.2005 0:53:41

Přijde na to _jaká_ kolize. Pokud jsou povoleny značky "<?", interpret PHP se může chybně spouštět, uvedete-li například v souboru XML deklaraci. Stejně tak může dojít k problémům, pokud jeden soubor potřebujete zpracovat vícero interprety. Zkrácené značky by se zkrátka používat neměly, je to "prasárna", kterou si kdysi kdosi "zjednodušil" práci...

Avatar

Autor komentáře: dgx

Datum vložení: 11.1.2005 1:24:08

Jste mě doslova předběhl. Právě jsem si uvědomil, že <? může kolidovat s <?xml a než jsem se doklikal na Interval, už to tu vidím.

To je dobrý příklad kolize - uvažoval jsem původně nad opačným případem, kde není kolidující PHP, ale druhý interpretr. Tam by změna <? na <?php asi nepomohla.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 11.1.2005 2:00:30

I v opačném případě by změna z "<?" na "<?php" mohla pomoci - pokud by i jiný interpret byl tak hloupý, aby používat zkrácené značky.

Jinak kolize zkrácených značek v PHP interpreteru s XML deklarací je standardní začátečnický problém, omílaný snad na všech fórech neustále dokola. Právě proto, že většina freehostingů i serióznějších placených hostingů stále používá "short_open_tag = On"...

Avatar

Autor komentáře: dgx

Datum vložení: 11.1.2005 3:29:49

Případně zrušení open tag je srovnatelné se zrušením register_globals. Znamená to sice spoustu nepříjemností a nutnost upravit staré skripty, ale když se chce, tak to jde.

Iniciativa ale nemůže přijít od provozovatelů hostingu (ti nechtějí klientům ztěžovat život), je to na tvůrcích PHP. Aby v defaultní konfiguraci PHP.INI bylo Off namísto On. A o pár verzí později položka short_open_tag zcela zmizela.

Avatar

Autor komentáře: ludko

Datum vložení: 6.7.2005 6:19:17

a nebolo nahodou php skor ako xml???? Mne sa zda ze aj hej. takze ked to koliduje s <?xml .. tak ja to riesim takto: <? echo '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>';?>

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 6.7.2005 9:43:52

To je ale o něčem jiném, jiný druh kolize ;-)

Avatar

Autor komentáře: jkjkbnk

Datum vložení: 1.1.2008 23:52:36

hjbkjbkjkvlvk

Avatar

Autor komentáře: Josef Jedlička

Datum vložení: 7.1.2005 9:45:22

Chtěl bych jenom upozornit, že podle mě se autor mýlí, když označuje formát SQLite za proprietální - viz citace z copyrightu:
<I>"The original author of SQLite has dedicated the code to the public domain. Anyone is free to copy, modify, publish, use, compile, sell, or distribute the original SQLite code, either in source code form or as a compiled binary, for any purpose, commerical or non-commerical, and by any means."</I>

SQLite je naprosto zadarmo s otevřenou specifikací.

Avatar

Autor komentáře: Radek Hulán

Datum vložení: 7.1.2005 12:17:25

Nemluvil jsem o tom, že SQLite není otevřený formát, ale o tom, že ukládat bookmarky do SQLIte databáze do tabulky ve formátu, který si určil sám autor je špatně, když máme již vcelku rozšířený formát XBEL ( <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://pyxml.sourceforge.net/topics/xbel/' target='_blank'>http://pyxml.sourceforge.net/topics/xbel/</a> ), s nímž umí pracovat hodně programů. S proprietární datovou strukturou v SQLite neumí kromě autorovi aplikaci pracovat nic jiného.

Pro XBEL formát například existuje rozšíření pro Firefox, které mi tyto záložky bude synchronizovat.

Avatar

Autor komentáře: Josef Jedlička

Datum vložení: 7.1.2005 14:19:22

Omlouvám, se špatně sem pochopil Vaší formulaci :)

Avatar

Autor komentáře: Mira

Datum vložení: 7.1.2005 14:50:10

Proc by nemohlo byt neco zadarmo, s otevrenou specifikaci a soucasne proprietarni? To se prece nevylucuje.

Avatar

Autor komentáře: Radek Hulán

Datum vložení: 7.1.2005 15:43:39

je mi líto, že jsem nepoužil přesnější formulaci. Pod "proprietárním" formátem jsem rozuměl formát, který není nikde specifikován, není výrazněji rozšířen, a není snadné jej tedy používat a napojit se na něj jinými systémy, což je případ datové struktury autora v SQLite oproti XBEL formátu záložek.

Avatar

Autor komentáře: Josef Jedlička

Datum vložení: 7.1.2005 19:50:13

Většinou se proprietální používá pro produkty chárněné patentem. Ale myslím že jsme už offtopic :-)
Jinak díky za celkem zajívý článek.

Avatar

Autor komentáře: Mira

Datum vložení: 7.1.2005 20:43:20

A proc reaguje pod muj prispevek, vzdyt ja vas hajim :o)

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 7.1.2005 20:56:48

Takovyhle clanek je skvely napad, bookmarkuju a nekdy si ho i prectu :-) Vi nekdo o podobnych diskuzich nad chybami v phprogramovani?

Avatar

Autor komentáře: www.podelanejzivot.cz

Datum vložení: 8.1.2005 0:41:22

dnes a denne nadavam temer vsem prispevatelum konference php_prog@pandora.cz a nemaji me za to radi :-)) nicmene v archivu teto konference se take dozvite podobne informace :-))

Avatar

Autor komentáře: Jakub Vrána

Datum vložení: 10.1.2005 11:43:46

<a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.thephpwtf.com/' target='_blank'>http://www.thephpwtf.com/</a>

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz