Starší komentáře ke článku: Zobrazení několika druhů výrobků pomocí jednoho obrázku přes CSS

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: anonym

Datum vložení: 24.5.2007 21:01:39

Ja nevim, na jednu stranu hledate validni reseni, ale na druhou pouzivate anchor k necemu jinemu nez je urcen jen proto ze maj hover efekt i v IE.

Avatar

Autor komentáře: Petr Steinbauer

Datum vložení: 24.5.2007 22:25:18

Ano jistě - odkaz pak můžete použít k odkázání na celý obrázek (či konkrétní zboží). Takže i ten odkaz zužitkujete, a použijete odkaz (a hover) k tomu, k čemu byli určeny.

Avatar

Autor komentáře: bahara

Datum vložení: 25.5.2007 8:28:50

koukal jste na to, kde je vypovídací hodnota obsahu textu, když vypnete styly? nemělo by se to nějak ošetřit?

Avatar

Autor komentáře: Petr Steinbauer

Datum vložení: 25.5.2007 8:45:15

Ano příklad je zjednodušený, pokud byste chtěl do hry zapojit i text, máte celou řadu možností, například mě teď napadají logišťější nadpisy u odkazů (které by odkazovali na konkrétní zboží i s popiskem). SEO kompatibilní webdesignéři jistě využijí title u odkazů, a jistě i možnost do elementu span vložit popisný text. Pokud byste trval na použití prvku img za každou cenu, není jistě problém příklad upravit tak, aby byl obrázek použitý a v css ho skrýt: img.pouzity {display: none; } Přesto si myslím, že je příklad článku využit pro konkrétní využití (v nějakém menu kde není příliš místa), takže nemá cenu narážet na jeho sníženou funkčnost, pokud si uživatel sám a dobrovolně vypne css (a dobrovolně se tak omezí).

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Havrlant

Datum vložení: 26.5.2007 10:40:38

Nevím, proč se snažíte řešit co nejvíce věcí skrze CSS. Nebyl by na to lepší javascript? Hlavně z toho důvodu, že mě dost prudí, že změna obrázku nastává pouze při hover efektu. IMHO je mnohem více uživatelsky příjemné, když to reaguje na kliknutí. Takhle odjedu myšičkou jinam a obrázek je v háji. S Javascriptem taky nejsem tak svázán kódem - obrázky nemusí být uvnitř odkazu, ale můžou být o několik bloků kódu dále. Navíc v tom řešení mohlo být vyřešeno zobrazení bez stylů, vždyť jen stačí vložit tam ty obrázky normálně přes IMG a nastavit jim display:none, při vypnutých stylech se zobrazí korektně (aspoň v tom prvém příkladu). Jako řešení hezké, ale v praxi bych to nepoužil.

Avatar

Autor komentáře: Petr Steinbauer

Datum vložení: 26.5.2007 11:00:02

Krásnou sobotu, ano máte pravdu, řešení přes javascript je na internetu spousty a spousty (koneckonců, autorův poslední článek JS také využíval k podobné činnosti). V článku je však záměrně použito řešení css - aby bylo vidět, že i toto řešení je možné. V praxi bylo toto řešení v minulosti použito u jedné řecké firmy dodávající kryty na mobily a potisky na notebooky. Dlouhý seznam výrobků, nedával příliš prostoru k umístění všech variant potisků a tak bylo zvoleno řešení, že pod jedním zmenšeným výrobkem byl umístěn pruh který bleskově - s pomocí myši - zobrazoval různé varianty téhož - stále stejný potisk (mobil) se překrýval zvoleným vodoznakem. Odkazy vedly na fotogalerii konkrétního výrobku, kde si již klienti dovybírají konkrétní odstíny a podobně. Jsem přesvědčen, že i když je použití tohoto řešení specifické (úzké), na server zabývající se webdesignem jistě patří... PS: zajímala by Vás - stejně jako mě - statistika lidí, kteří mají vypnuté CSS s porovnáním s lidmi kteří mají vypnutý JavaScript?

Avatar

Autor komentáře: CSS4ever

Datum vložení: 13.9.2007 19:57:24

tenhle způsob řešení vítám velice příznivě, protože JS mám vyplý a řekněte mi, kdo si vypíná css?! takže díky za inspiraci při řešení podobných problémů:)

Avatar

Autor komentáře: Peto

Datum vložení: 7.6.2007 21:03:22

Pekny clanok...

Avatar

Autor komentáře: Pavel Hasala

Datum vložení: 10.6.2007 13:02:51

docela by me take zajimalo kolik lidi ma vypnute js oproti css. preci jen v dnesni dobe je casto kladena otazka pouzit na dannou funkci to ci ono pro vetsi pristupnost uzivatelum. jinak clanek povedeny a jiste by nebylo od veci k tomu pridat i verzi delanou pomoci js ;o)

Avatar

Autor komentáře: fishbone

Datum vložení: 6.9.2007 13:24:52

Javascript si vypinam a nejsem sam, protoze treba ty reklamy v textu, ktere takzez reaguji na hover, ale nesdeluji mi nic zajimaveho nybrz mi znemoznuji cist... takze s Javascriptem bezte nekam, diky za css;-) navic psat neco v Js a Css je dost rozdil co se obtiznosti tyce, css je pro lidi co treba nechteji se ucit programovat, navic s js jsou docela casto problemy (a to nemluvim o sobe, neprogramuji v nem), ktere vidavam na spouste stranek

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz