Starší komentáře ke článku: zonglovani

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 2.6.2006 14:40:57

- nevýrazný nadpis, to písmo se moc nehodí do designu (subjektivní názor) - do menu se vloudil překlep - atributy 'titile' :-) - nevím, jestli je vhodné mít za každým obsahem atributu 'title' tečku, například u 'Odkazy.' Jinak design příjemný, neurazí...

Avatar

Autor komentáře: Martin Keder, designaut

Datum vložení: 2.6.2006 15:03:09

Design mi přijde poněkud infantilní. Evokuje mi to Mateřídoušku, Sluníčko, Zpívánky nebo něco podobného. Ale cílová skupina je asi jiná.

Avatar

Autor komentáře: spageta

Datum vložení: 2.6.2006 22:08:00

Stránky se mi líbí a barvy na nich použité jsou příjemné a veselé. Myslím ale , že by se trochu mohlo upravit menu..je takové fádní;-)

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 2.6.2006 23:45:59

Zdravím! Koukám, že dneska všichni volí a nemají čas na kritiku. Drobné rady: Styly jsou dobré, v kódu jsou trochu nesrovnalosti: *stylování DIVů je uvedeno v některých případech přímo v kódu - raději vše do externího souboru *menu (seznam ul/li) by neměl obsahovat nic dalšího (h4 uprostřed seznamu být nemůže) *v menu nemáte uzavřené </ul> Subjektivně - trochu bych zaexperimentoval s hlavičkou, písmo v hlavičce bych také zvolil jiné. Menu bych zkusil udělat zajímavější - alespoň nějaký pěkný hover efekt. Jinak jednoduché, sympatické a přehledné :) Přeju hezký večer a hlavně budoucnost bez komoušů!

Avatar

Autor komentáře: Richard Palát

Datum vložení: 3.6.2006 0:40:15

V img je obsah alt i title shodný. Podle mne by alt měl obsahovat jméno souboru s obrázkem a alt pak doplňující informace k obrázku. Jako by se autor snažil obejít správnou implementaci alt a title u non MSIE prohlížečů.

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 3.6.2006 1:04:19

Pokud je obrázek odkazem a je správně uveden alt i title, při najetí myší nad odkaz se prohlížeče chovají různě - IE zobrazí v "bublině" chybně popisek ALT (namísto TITLE). Takže v zájmu totožného zobrazení v různých prohlížečích také někdy dávám do altu i title stejný text. Myslím, že to je jen drobný teoreticko-sémantický prohřešek, nikoliv vyslovená chybka :).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 3.6.2006 7:54:54

Doporučoval bych prostudovat význam a určení atributu "alt", název souboru do něj zcela určitě nepatří ;-)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Hubený

Datum vložení: 3.6.2006 21:21:41

Webík se mi líbí, protože vypadá netradičně a má i zajímavý obsah. Zarazilo mě však, že nejsou zvýrazněny odkazy po najetí myší. V dolním menu se skví prohlášení o přístupnosti, ale do toho právě patří i viditelná změna při najetí na odkaz. Stačí jednoduchý hover efekt a hned to bude hezčí. Jinak je to fajn.

Avatar

Autor komentáře: petr

Datum vložení: 5.6.2006 6:59:51

Přístupnost je o odlišení odkazů od okolního textu - podtržení.

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 5.6.2006 7:47:19

http://www.dobryweb.cz/firma-online-archiv/pristupnost-kdo-zustal-za-dvermi.html Určite je o prístupnosti niečo aj tu, na intervale. V každom prípade Vás chcem vyviesť z omylu. Prístupnosť webu je o mnohých iných veciach. A web môže byť prehlásený (už chytám čechizmy ;) za prístupný, ak spĺňa aspoň základné kritériá. Aj keď sa sám sebe čudujem, prečo web o žonglovaní chce vyjsť v ústrety handicapovaným užívateľom?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 5.6.2006 9:36:23

[i]Aj keď sa sám sebe čudujem, prečo web o žonglovaní chce vyjsť v ústrety handicapovaným užívateľom?[/i] Vidíte a mně je naopak tato snaha velmi sympatická. Ve své poznámce se dopouštíte dvou hrubých omylů. Tím prvním je váš předpoklad, že přístupný web je dobrý pouze pro hendikepované uživatele, což je nesmysl již dávno překonaný. A tím druhým je vaše implicitní chápání hendikepovaného člověka coby osoby s tělesným postižením, znemožňujícím aktivity na webu popisované. Uvědomte si, že hendikepovaný člověk nemusí být vždy zrovna kvadruplegik a znám takové, kteří by i s podobně těžkým postižením určitě chtěli žonglování vyzkoušet...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz