Starší komentáře ke článku: Beagle - prohledává i obsah stránek navštívených ve Firefoxu

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 4.4.2006 10:06:31

To bych si hned pořídil ;-)

Avatar

Autor komentáře: pako

Datum vložení: 4.4.2006 12:08:33

Dovolím si panu šéfredaktorovi připomenout bod 3) Upozornění: [i]nesmyslné... či s tématem článku nesouvisející příspěvky mohou být a budou bez varování smazány![/i] Měl byste jít příkladem a ne porušovat pravidla jako první!

Avatar

Autor komentáře: Tomik

Datum vložení: 4.4.2006 12:48:04

Dovolím si i já Tobě připomenout: [i]nesmyslné... či s tématem článku nesouvisející příspěvky mohou být a budou bez varování smazány! [/i] Příspěvek pana Málka alespoň trochu souvisel s tématem, ten Tvůj nikoli, takže pokud by mělo dojít na mazání, tak leda Tvého příspěvku. Jinak abych taky nebyl OT a nedošlo ke smazání tohoto příspěvku: (:D) Jirko, píšeš, že to běží na pozadí, jak to vytěžuje procesot/paměť (zda-li vůbec)? Každopádně to vypadá velmi dobře... ;)

Avatar

Autor komentáře: Jirka Ch

Datum vložení: 4.4.2006 13:40:53

[i]Jirko, píšeš, že to běží na pozadí, jak to vytěžuje procesot/paměť (zda-li vůbec)? [/i] Proces "beagled" se mi drží kolem 85MB virtuální paměti. Nijak jsem to při práci na notebooku nepoznal.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 4.4.2006 13:55:51

Tady šlo o test databáze - příspěvek by byl automaticky smazán, kdybyste na něj nereagoval a "nefixoval" ho ;-)

Avatar

Autor komentáře: qwerfdsa

Datum vložení: 4.4.2006 21:39:31

Implementujete AI?

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 4.4.2006 13:54:40

Bezva článek. Ale hodil by se více například na LinuxSoft.cz

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 4.4.2006 14:03:42

Nevidím důvod, proč by měl být článek na LinuxSoftu. Jen proto, že popisuje nástroj pro Linux? Ajta, já si vždycky myslel, že jsme nezávislí na OS, že nám jde hlavně o web a info kolem - což IMHO tenhle článek splňuje. Jen si to zkuste v praxi, takhle brouzdat a všechno mít kdykoli po ruce, to je záážitek k nezaplacení ;-)

Avatar

Autor komentáře: mrzout

Datum vložení: 5.4.2006 10:02:50

Ja linuxsoft pravidelne ctu, ale: 1) na LS nefunguji diskuze pod clankem (v RSS ctecce je nejde ani precist), takze tam obecne nemam clanky moc rad :) 2) linuxove servery beru vice jako odborne, kdezto takovehle seznamovaci clanky mi prijdou vhodnejsi spise pro ctenare Interval, Zive nebo JNP. Pripadny dalsi dil popisujici vzajemne propojeni beagled ve firemni siti nebo psani rozsirujicich vyhledavacich modulu bych samozrejme take cekal spise jinde.

Avatar

Autor komentáře: von Banhoff

Datum vložení: 5.4.2006 10:48:42

nedělej nám z toho živě, i když tam už také občas zmíní nějakou drobnost z tábora nepřítele

Avatar

Autor komentáře: Kim Sullivan

Datum vložení: 4.4.2006 13:03:25

V čem je Beagle lepší/horší/jiný než Google desktop? Myslím co se týče možností vyhledávání, když pomineme fakt že je open source a běží pod linuxem. Např. lze vyhledávat v historii jednoho a toho samého URL (např. u dynamicky generovaných stránek)?

Avatar

Autor komentáře: Jirka Ch

Datum vložení: 4.4.2006 14:06:24

Přiznám se, že nejsem schopen posoudit výhody a nevýhody proti Google Desktop. Ten znám pouze povrchně. [i]Např. lze vyhledávat v historii jednoho a toho samého URL (např. u dynamicky generovaných stránek)?[/i] Z pohledu, nejen, tohoto vyhledávače má každý dokument daný obsah a adresu. Pokud se tedy na nějaké URL změní obsah, dojde i k jeho změně v indexu programu. Upozorňuji, že ho na podobné věci moc nepoužívám, ale po krátkém otestování se mi to tak jeví. Beagle umí pokročile vyhledávat (http://www.beagle-project.org/Searching_Data) a určitě je prostor i pro pokračování článku :) Například webové rozhraní (http://www.beagle-project.org/WebServiceInterface) je zajímavá věc.

Avatar

Autor komentáře: Kim Sullivan

Datum vložení: 4.4.2006 15:22:48

Google si na disku vytváří svojí vlastní cache, ze které je pak možné dokument vytáhnout (podobně jako funguje normální vyhledávání na webu). Co už bohužel neumožňuje je vyhledávat v těchto verzích (pouze je možné cache procházet podle data). Hodí se to když původní stránka obsah z nějakého důvodu není k dispozici (autor obsah smazal), nejednou se mi takhle podařilo obnovit ztracená data. K podobným účelům se u veřejně dostupných stránek dají použít třeba www.furl.net nebo www.spurl.net - ale jednak vyžadují aktivní účast, a navíc tak úplně nefungují u stránek vyžadujících zalogování.

Avatar

Autor komentáře: halogan

Datum vložení: 4.4.2006 15:10:21

Beagle je bezesporu zajímavý projekt, pro mne je bohužel nepřípustná ta přílišná fixace na Gnome. Již přes rok Gnome nepoužívám a kompilovat kvůli Beaglu asi 50 aplikací se mi nechce, lépe řečeno si to tu nechci zasvinit. Snad někdy bude i nějaký kvalitní fulltext pro KDE či čistě jako GTK/QT aplikace. Uživatelé balíčkových distribucí, kde máte stovky balíků během pár minut nainstalovaných můžou zůstat klidní, ale mně se do toho nechce. Ale i tak děkuji za osvětu velice zajímavého projektu.

Avatar

Autor komentáře: mrzout

Datum vložení: 5.4.2006 10:11:48

Beagled je jen demon bezici na pozadi. Existuji k nemu ruzne frontendy, pro KDE je to napriklad Kerry: http://www.kde-apps.org/content/show.php?content=36832 Krasny priklad pro hledani v terminalu (prevzat z webu): # beagle ext:pdf OR ext:html author:joe -title:bug Zavislost tedy neni ani tak na GNOME (i kdyz hlavni tahoun je Novel a pro nej je GNOME prioritou) ale Mono.

Avatar

Autor komentáře: halogan

Datum vložení: 5.4.2006 15:01:09

Aha, takže jen vyhodím USE flag "gtk" a nainstaluji Kerry. Děkuji za informaci.

Avatar

Autor komentáře: thingwath

Datum vložení: 5.4.2006 19:44:31

Pro KDE existuje taky nějaká alternativa, ale nemám tušení jak na tom je: http://kat.mandriva.com/ Ale Beagle na GNOME skutečně vázaný není, jak je vidět nejen na tomhle frontendu.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz