Starší komentáře ke článku: Dreamweaver a práce se šablonami

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Petr Dudek

Datum vložení: 11.6.2001 22:57:11

Díky za Váš článek. Jsem sice první, kdo se ozývá, ale to bude neblahým vlivem jedné firmy. Při pokusech s šablonama se mi program chová velice prazvláštně a to většinou, když zruším editable region a potom jej znovu určím, tak mi v kódu straší dva a ani do jednoho se nedá psát ??? To není moc logická otázka, že??
A taky by stálo zato napsat článek o návrhu struktury webu v Dreawearu. Ikdyž není příliš rozšířen, ale je silný.

Zdravím
Petr

Avatar

Autor komentáře: Dave Folly

Datum vložení: 30.1.2002 11:23:48

Nebudu zde mluvit o tom, že PHP/MySQL to umí šikovněji. Prostě existují případy, kdy je výhodnější řešení Dreaweaver/Templates.

Abych použil tu správnou frázi: šablony jsou opravdu "mocný nástroj". A i když to zní jako reklama, tak je to FAKT (nekecám :-). Ono posunout/vystředit/opravit/vyměnit/apod. něco na sto stránkách lze sice také např. nějakou hromadnou záměnou nad všemi soubory v adresáři (např. to umí HomeSite), ale z vlastní zkušenosti vím, že se tak může napáchat občas více škody, než užitku. Správně definovat hledaný řetězec tak, aby byl nezaměnitelný není vždy až tak jednoduché - a někdy dokonce neřešitelné. Na tohle jsou šablony Dreamweaveru skvělé.
Asi jsem mírně zaujatý, protože jsem se do Dreamweaveru zamiloval :o) (pravda - není nejlevnější..), ale přesto mám pár poznámek:
1) u desítek souborů se už nejedná o vteřiny, ale minuty, ba co dím, i desítky minut
2) se šablonami lze pracovat pouze v režimu "Design view
3) při hromadné záměně řetězce nad celou site - pokud se pokoušíte měnit něco co je v chráněných oblastech šablon, tak se vám záměna neprovede i mimo tyto oblasti :(

Ale jinak - zatím nejlepší "html creator", jaký jsem měl v rukou... BTW: hledám soukmenovce...

PS
Použito např. na <a href='http://www.slavkov.cz' target='_blank'>http://www.slavkov.cz</a>

Avatar

Autor komentáře: Petr Švec

Datum vložení: 6.3.2003 15:37:17

Nechci nic říkat, ale normálně si vytvořím celou šablonu a pak ji rozřešu a vložím ty části do jednotlivých funkcí . Pak mi stačí abych jen includovat do každého souboru standardně např. common.tpl a zavolal si kdy chci jam jaký kus vložit. Navíc to má tu výhodu, že může existovat ¨některé odlišnosti od základní šablony.

Avatar

Autor komentáře: aski

Datum vložení: 12.1.2004 14:32:34

Postup ktory tu opisujete asi neplati pre Dreamweaver MX. Aky je postup v Dreamweavri MX prosim.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz