Starší komentáře ke článku: Dva v jednom - Dreamweaver MX

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jiří Plištil

Datum vložení: 8.5.2002 1:37:57

Taky uz jsem si stahnul novy Dreamweaver a velmi me prekvapil. Ma spoustu velmi uzitecnych kravinek, ktere usetri mnoho casu.
Nevizualni editace textu je vynikajici a velmi se podoba HomeSite. Jinak se stabilitou jsem nemel nejmensi problemy, jeste se mi nestalo, ze by se zhroutil.
Kazdopadne uz se nemuzu dockat az budu moci svoji 4 verzi upgradovat.

Avatar

Autor komentáře: miroslav.kucera

Datum vložení: 9.5.2002 9:50:52

"Macromedia upustila od koncepce na sobě nezávislých oken, jednotlivé paletky jsou nyní dokovány k okrajům aplikačního okna a přístup k editovaným dokumentům je pak řešen prostřednictvím záložek pod editačním oknem."

Macromedia musela upustit od nezavislych oken, protoze prohrala soud s Adobe. Osobne si myslim, ze je to dobre, protoze nezavisla a plovouci okna mi v DW vzdy vadila.

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostry

Datum vložení: 9.5.2002 11:56:29

Dekuji za pripominku, samozrjeme mate pravdu. Osobne si vsak myslim, ze koncepce paletek mela take neco do sebe...

Avatar

Autor komentáře: milan pohorelsky

Datum vložení: 10.5.2002 8:34:34

Plovouci paletky pri vysokem rozliseni a vhodnem rozmisteni :) poskytovaly prijemny komfort. Kdyby MM nemusela ustoupit od plovoucich oken, tak by to asi neudelala.

Zatim jsem nezjistil proc, ale pod w2000 s 0,5GB RAM se mi pri praci trial DW MX zasekava. Zkousel jsem i pod wXP na jinem stroji, ale situace byla stejna.

Avatar

Autor komentáře: Gabo

Datum vložení: 13.5.2002 17:21:49

Nemate pravdu, mne pri prvom spusteni DW dal program moznost, ci chcem vzhlad 4-ky (plavajuce okna), alebo novy vzhlad o ktorom pisete. neskor som nasiel aj prikaz, ktorym viete zmenit vzhlad z MX na 4-ku.

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Hlavička

Datum vložení: 15.5.2002 10:44:40

Doporučuji neudělat tutéž chybu, jaká se povedla mně. Zbrkle jsem dal hromadný import Extensions, která jsem měl v DW4, do DW MX, a musel jsem pak celý DW MX přeinstalovat, protože řada extensions v nové verzi nechodí a hlásí tuny chyb (nelze pak třeba ani zobrazit Commands menu).

Avatar

Autor komentáře: Michal Podhájecký (GODY)

Datum vložení: 24.5.2002 13:32:43

Nemáte problém s kodováním ISO-8859-2 v editoru DW MX. Nechcete mě poradit? Předem děkuji. Gody.

Avatar

Autor komentáře: Joe

Datum vložení: 1.9.2002 10:15:38

Připojuji se k tomuto dotazu. Pokud je stránka kódována ve windows-1250 je vše v pořádku. Jakmile mám ale nastaveno kódování na iso-8859-2 znaky jako š, ž nebo třeba dolní a horní uvozovky se zobrazují nekorektně. Připadá mi to, že Dreamweaver ignoruje kódování nastavené v hlavičce stránky a pracuje v kódování win.
Poradí prosím někdo co s tím???

Avatar

Autor komentáře: Miroslav Hlavička

Datum vložení: 1.9.2002 16:29:07

Pokud máte problém s DW MX, není od věci kontaktovat lidi z Macromedia a informovat je. Speciálně co se týká věcí s kódováním je to dobrá věc, protože lidé, kteří s českými diakritiky nepracují, o těcht problémech mnohdy nevědí a tudíž se opravy nemusíme dočkat.

Doporučuji najít si na stránkách Macromedia odkaz na diskusní emailové konference o Dreamweaveru (vynikající jsou zejména "Dreamweaver Talk" a "Macromedia Dreamweaver na Yahoogroups.com") - v nich se probírá mnoho problémů s Dreamweaverem a tyto konference monitorují i lidé z Macromedia, konkrétně Matt Brown, což je Community Manager z firmy Macromedia, který sbírá veškeré náměty uživatelů a vede i Dreamweaver Weblog.

Takže myslím, že než si stěžovat na chyby v diskusích na Intervalu, kam pan Brown nejspíše nezavítá, je lepší jít rovnou k prameni a podněty posílat do Macromedia - předpokládám, že jako u všech odstatních produktů brzy vznikne nějaký update s opravou všech zjištěných chyb.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Plištil

Datum vložení: 1.9.2002 22:41:30

Vyse zmineny weblog najdete na adrese <a href='http://radio.weblogs.com/0106884/' target='_blank'>http://radio.weblogs.com/0106884/</a>

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz