Starší komentáře ke článku: E-government po česku

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Marie Matějáková

Datum vložení: 5.3.2003 7:23:35

Děkuji za krásnou vizi. Co však lidský faktor? Například záměna e-podatelny za e-pokladnu v tomto článku. Používám e-banking prakticky od začátku u dvou největších bankovních domů a v obou případech jsem musela s jejich specialisty řešit náročné problémy- hledat závadu. To zvládne jen zkušenější uživatel. Připadá mi proto páně Mlynářovo snažení velmi naivní. Nikoho za pár hodin nenaučí zacházet s počítačem. Při jakýchkoliv potížích člověk-zákazník znejistí a ztratí důvěru.

Avatar

Autor komentáře: livas@seynam.cz

Datum vložení: 5.3.2003 8:00:35

No, jsme přece na začátku. Počítala jste hned logaritmy atd...
E-pokladna je (manuál) dost zkoprnělý produkt. Ale i laik se to naučí.
Nevěšel bych tolik hlavu.

Avatar

Autor komentáře: Lucie Rut Bittnerova

Datum vložení: 5.3.2003 9:27:18

V teto fazi prece nejde o to, aby vsichni vsechno delali pres internet, jde o to, to aspon umoznit tem, kteri jsou toho schopni. Nikdo nebude nutit stare lidi bez pristupu na internet, aby chodily sve zadosti vyrizovat do internetove kavarny misto primo na urad.

Me napriklad nedavno mile prekvapil telecom, u ktereho je mozne zjistovat stav zaplaceni faktur pomoci internetoveho formulare, ale dale samozrejme na tyto dotazy funguje i telefonni linka.

Avatar

Autor komentáře: grafrego@centrum.cz

Datum vložení: 5.3.2003 20:13:55

Naprosto s Vámi souhlasím. Jde o to, aby nám e-government přinesl snadnější život a usnadnil hodně rutinní manuální práce. Já jsem třeba ještě před měsíce proklínal Českou spořitelnu, že jejich Internetbanking je složitý. A dnes lehce vše zvládnu. Dá se obsluhu PC a manuál zvládnout za hodinku. Dnes posílám příkazy k platbíám jen přes Internet.

Avatar

Autor komentáře: desigcz@quick.cz

Datum vložení: 7.3.2003 20:53:02

Myslím, že více informací o této oblasti potřebujeme.
Jinak jsem se díval na návod obsluhy e-podatelny. Je zbytečně anomovaná a rozvlačná. Nešlo by to vysvětlovat jkednodušeji?

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 10.3.2003 12:59:07

Opravte si ten link na e-trziste.micr.cz je spatne.

Marek

Avatar

Autor komentáře: Jan Kopic

Datum vložení: 6.6.2006 19:47:17

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jakou nálň, význam a smysl měl projekt Gateway Solut, ktery měl navázat na projet Government Gateway. Snažil jsem se najít nějaké informace o tomto projektu, ale vůbec nic jsem nenašel. Jan Kopic

Avatar

Autor komentáře: Vícha

Datum vložení: 7.6.2006 11:12:09

Podívejte se zde: http://www.sbs.siemens.cz/web/it_solutions/index?id=19&horizontals= Nejlépe však: http://www.gateway.gov.uk/

Avatar

Autor komentáře: Jan Kopic

Datum vložení: 10.6.2006 21:01:21

Omlouvám se, ale na vámi uvedených adresách jsem k tomuto projektu nic nenašel. Není možné, že daný projekt Gateway Solut neexistuje a nebo se jmenuje jinak? Je možné, že to je třeba jen nějaké rozhraní pro připojení dalších modulů do Government Gateway?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz