Starší komentáře ke článku: Fireworks CS3

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: madmucho

Datum vložení: 14.5.2007 15:25:32

Jo jo fireworks byl vždycky vítaný pomocník, ale ta cena... proto mam verzi MX která naprosto postačuje. Do nové nejdu moc drahé, to rači Gimp

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 15.5.2007 8:42:29

Osobně jsem doufal v to, že nová verze bude umět *kompletně* naimportovat PSD (i za cenu zrastrování vrstev). Neumí :( Zůstávám u MX verze, která na rozřezání a tvorbu jednodušší grafiky bohatě postačuje.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Převrátil

Datum vložení: 16.5.2007 9:05:26

Jsem spokojen s tím, že Adobe poslalo k ledu nevyhovující ImageReady... Používám Fireworks od verze 3 a musím říci, že lepšího nástroje na tvorbu webové grafiky není, už se těším na testování nové verze...

Avatar

Autor komentáře: Vacan

Datum vložení: 17.5.2007 19:21:31

Mno já příliš rád nejsem, že ImageReady zmizelo, ale aspoň budu donucen se Fireworksem naučit. Mám ho jako součást Studia 8 a zatim jsem s ním nikdy nedělal. :-) Pravdou je, že v našich krajích to není příliš používaný program, ale ti kdo s ním dělají ho vesměs chválí.

Avatar

Autor komentáře: Luděk Roleček

Datum vložení: 18.5.2007 12:09:27

Jak já tomu rozumím, tak Adobe poslalo ImageReady k ledu jen proto, že všechny jeho funkce jsou nyní integrovány přímo ve Photoshopu CS3. Neměl jsem ještě možnost osobně Photoshop CS3 vyzkoušet, takže píši pouze to, co jsem se dočetl jinde nebo vyrozumněl ze stránek Adobe a jiných propagačních materiálů. Pokud je to jinak, budu rád, když mě nekdo opraví. Zajímavé je, že do všech balíků CS3 dává Adobe Photoshop, pouze v CS3 Web Standard je jenom Fireworks.

Avatar

Autor komentáře: ID

Datum vložení: 4.6.2007 13:31:47

Ač dlouholetý uživatel FW nesdílím nadšení autora nad novými funkcemi tohoto programu, na rozdíl od něj jsem žádné podstatné vylepšení nezaznamenal a navíc mám pocit, že firmě Adobe až příliš často připisuje funkce, které byly v programu již za doby Macromedia. Zato typického a naprosto zbytečného "Adobáckého" balastu v instalátoru ostudně přibylo. Jinak jsem rád, že z Photoshop zmizel paskvil jménem Image Ready (doufám, že do pekel odejde i GoLive), naopak po spojení firem Adobe a Macromedia jsem očekával nejen větší podporu PSD ze strany FW, ale především formátu PNG ze strany Photoshop - nestalo se ani jedno a skutečně neznám prakticky jediný PSD dokument, u kterého by FW (i CS3) korektně načetl vrstvy, o načítání vrstev PNG ve Photoshop je lépe raději ani nepsat. Jako majitel verze MX 2004 bych upgrade uživatelům MX a především pak MX 2004 a 8 v žádném případě nedoporučil, za své peníze nezískají prakticky nic adekvátního, raději počkejme na příští verzi, snad se u Adobe poučí.

Avatar

Autor komentáře: karlos

Datum vložení: 19.6.2007 7:35:29

zdravim, mam dotaz. Po rezrezani v FWCS3 je HTML vystup opet jen tabulkovy layout?

Avatar

Autor komentáře: Onders

Datum vložení: 18.8.2007 20:05:57

Já používám Fireworks už pěkně dlouho, na webdesign se to hodí, je přehledný a jednoduchý. Jen v něm toho neuděláte tolik jako ve Photoshopu.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz