Starší komentáře ke článku: Flash MX a formuláře 2.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Pavel Šimek

Datum vložení: 24.8.2002 9:09:32

Aůůůů! Zase?!? Před dvěma týdny jste byl na ten nesmysl upozorněn, tak proč to tam je zase?
Hlavně prosím nepište to vaše oblíbené, že článek je určen pro začátečníky. To byste také mohl říct, že začátečník v autoškole může nejprve jezdit se zataženou ruční brzdou a teprve v další lekci ho naučíme, jak se s ruční brzdou pracuje.
Když se řekne "programátor ve Flashi", dost lidí se pousměje. Tak nám to prosím vás nedělejte ještě horší.

Avatar

Autor komentáře: Jan Holzäpfel

Datum vložení: 24.8.2002 17:30:17

Děkuji za příspěvek, Díky němu jsem se snažil podle časových možností co nejdříve zareagovat. Do článku, který už byl připravený, tak jsem vynechával svůj "nedokonalý" překlad a speciálně dopisoval vysvětlení, týkající se Change Handler. Nevím, kde se stala chyba, že se neobjevili následující řádky a tak využiji místo zde:
<B>"Change Handler se využívá k volání funkcí. Pokud dojde ke změně např. výběrem v Combo Box, je splněna podmínka a dochází k volání zde uvedené funkce."</B>

Lepší je naučit ho pracovat s brzdou, byť později, ale přece než vůbec.

Otázkou je, co si člověk pod pojmem programování představuje.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Šimek

Datum vložení: 24.8.2002 17:46:53

Programátorem jste od chvíle, kdy ve Flashi otevřete panel "Actions" a něco tam začnete psát. Když začnete používat komponenty, tak tuplem. Komponenty (nejen ve Flashi, ale ve všech podobných vývojářských prostředích) komunikují s okolním světem pomocí vlastností, metod a HANDLERŮ. Zjišťovat nějakým cyklem, co se v komponentě změnilo, je prostě absurdní. Handlery jsou tím prvním, co byste měl začátečníkovi vysvětlit, nikoliv jen nějakou poznámkou (kde mimochodem nemá být slovo "např."). Váš příklad s ComboBoxem ostatně v praxi moc použitelný nebude, protože bývá přirozené, aby se příslušná akce provedla až po kliknutí na zvolenou položku, nikoliv už při přejíždění myší (což by se při použití handleru pochopitelně nestalo).

Avatar

Autor komentáře: Jan Holzäpfel

Datum vložení: 26.8.2002 7:30:13

Slovo "například" mělo charakterizovat to, že máme také jiné komponenty, které HANDLER můžou využívat (RadioBox, CheckBox atd.). Co se týkalo "přejíždění myši", nevšiml jsem si, že bych tam něco takového psal. Pokud Handler použiji, stačí provést označení, aby se příslušná akce spustila.

Avatar

Autor komentáře: Petr Sistek

Datum vložení: 11.7.2003 11:34:53

Chtěl bych se zeptat nebo poradit jak udělat formulář ve flash tak aby mi jednotlivá pole (imput) se ve finále budou sčítat něco jako v Excelu.

Předem děkuji za radu popřípadě ukázku. Petr

Avatar

Autor komentáře: Jan Holzapfel

Datum vložení: 31.7.2003 18:50:41

Sám jste si odpověděl. Pokud chci v Excelu sečíst např. řádek 1-5 a výsledek zapsat do řádku 6, tak v tomto řádku si napíšu funkci pro součet předchozích řádků. Převedeno do řeči Flashe - prvních 5 řádků představuje INPUT a v 6.řádku provedu součet předchozích proměnných z řádku 1-5 do Dynamické proměnné. V každém řádku INPUT by se použil Handler, jak o nich bylo zmíněno v předchozích řádcích. Např. po odklepnutí klávesy Enter v řádku INPUT by se zavolala funkce, která by provedla součet a zapsala výsledek do dynamické proměnné.

Avatar

Autor komentáře: Martin Sojka

Datum vložení: 24.8.2002 22:49:24

Podla mojho nazoru, napisanie nejakeho tutorialu si vyzaduje lepsie znalosti problematiky. Pouzivat frame loop na zistenie zmeny, ktora nastane v nejakom komponente je absolutne nevyhovujuce. Neviem si dost dobre predstavit podobny pristup v nejakej zlozitejsej aplikacii...

Avatar

Autor komentáře: Jan Holzäpfel

Datum vložení: 26.8.2002 7:33:20

Děkuji za příspěvek. Souhlasim, na toto téma jsem diskutoval už v předchozím článku.

Avatar

Autor komentáře: Jardal Wurst

Datum vložení: 2.8.2003 21:42:26

Jo super...Jsem rad že se najdou lidi kterym neni lhostejna budoucnos ActinScript programatoru.Ale jak tam dostanu .txt soubor aby mi to scrolovalo???Dostat jsem ho tam dostal ale Scroll efekt žadny...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz