Starší komentáře ke článku: Grafická úprava čehokoli (pro kohokoli)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Richard

Datum vložení: 26.2.2003 9:30:42

Nějak jsem to nepochopil - autorka poměrně správně vysvětluje typografické zásady a i se jich v knize částečně drží, ale výsledek je dosti tristní - publikace má ke vkusnému vzhledu dosti daleko...
Překlad také není nijak oslňující, nicméně není to tak strašné aby se to nedalo číst.
Po stránce obsahu je ovšem pro nás typografické ignoranty opravdu velice přínosná a všem webmasterům i "webmasterům" ji doporučuji.

Avatar

Autor komentáře: Martin Hlozek

Datum vložení: 26.2.2003 10:52:00

Chtěl bych se zeptat autora jak by tuto knihu hodnotil ve srovnání s knihou Profesionální design v reklamě (Parker Roger C. - SoftPress).

Děkuji

Avatar

Autor komentáře: Marek Fišer

Datum vložení: 26.2.2003 13:53:36

Kniha Grafická úprava pod vedením profesionálů je oravdu "pro vizuální nováčky". Problematika je hodně zjednodušená, o to si myslím více pochopitelná.
Profesionální design v reklamě je obsahově rozsáhlejší. Je o DTP obecně, nejen o layoutu a písmu jako Úprava. Rozebírá samostatně i různé konkrétní materiály i ilustrace a fotografie. A barva je probíraná na barevných stránkách. Na druhou stranu může slabší povahy až zastrašit.

Avatar

Autor komentáře: Hana Z.

Datum vložení: 27.2.2003 14:00:29

No, neprivitat to co me nekam uvede alespon trochu srozumitelnou formou a nestoji me moc casu by bylo nelogicke. Muze to byt dobra prirucka - manual prave pro nas, co na draha graficka studia nemame. Vzdyt dnes je mozne s trochou lepsim PC nebo notebookem pripravit do tisku i knihu....
<B>Diky za typ! </B> Urcite si knihu poridim!!!

Avatar

Autor komentáře: x

Datum vložení: 27.2.2003 22:12:36

Boze! Tuhle knihu (+ neco jako "Elektronicka vymena dokumentu aneb jak ze sebe nedelat idiota posilanim .doc a .bmp emailem") by mely byt povinou cetbou na vsech strednich skolach.
Ale to je asi hodne marny.
Kazdopadne obcas me lidi opravdu dokazou nas..t svym zpusobem komunikace a prekvapenymi dotazy "Ty nemas pavrpojnt?" nebo "A proc se ti nelibi to blikajici ruzovy pismo na svetle zelenym pozadi naseho firemniho webu?"

Avatar

Autor komentáře: koulis

Datum vložení: 27.3.2008 17:21:57

Nenapsala autorka jeste nejake dalsi knihy na podobne tema?

Avatar

Autor komentáře: Marek

Datum vložení: 28.3.2008 9:40:12

ale samozřejmě: http://en.wikipedia.org/wiki/Robin_Williams_%28writer%29 otázka je, zda-li to někdo přeložil.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz