Starší komentáře ke článku: Instalujeme MySQL na Windows

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jiří Kocman

Datum vložení: 11.12.2001 9:21:55

Zdravim,

docela poucny clanek pro zacatecniky. Jen bych mozna uvital zminku o WinMySQLAdminu, ktery je s novejsimi distribucemi dodavan. Jedna se o velice pekny nastroj, kde se mimo jine da nastavit i zmineny konfigurak. Jsou v nem k dispozici vsechny run-time promenne, seznam databazi, tabulek, po kliknuti na tabulku pak ziskate jeji strukturu. Umoznuje okamzity pristup k error logu (ne ze bych tam neco mel :-))

Dalsi dobrou funkci tohoto programku je ze se udrzuje v trayi jako ikona semaforu - pokud sviti zelena, MySQL je spusteno, pokud cervena, je stopnuta. Ikona skyta i moznost vypnuti MySQL aniz by bylo nutno kdekoli neco psat.
Tato utilitka je nenarocna na vykon procesoru a zabira v pameti cca 1,2MB.

Avatar

Autor komentáře: Jeeff

Datum vložení: 11.12.2001 18:00:31

no a taktiez mysql front, velmi pekny nastroj na spravu databaz a editaciu tabuliek. <a href='http://www.mysqlfront.de' target='_blank'>http://www.mysqlfront.de</a>

Avatar

Autor komentáře: Jiří Kocman

Datum vložení: 11.12.2001 18:14:34

Slo hlavne o to, ze se jedna o admina, ktery je primo ve Win distribuci MySQL. Jinych adminu je samozrejme spousta...

Avatar

Autor komentáře: Bareš

Datum vložení: 13.12.2001 7:35:52

Svého času jsem zkoušel MySQL pod Win, ale narazil jsem na problém češtiny - třídění výstupu (SELECT ... ORDER BY ...) bylo podle anglické abecedy, resp. ASCII a nenašel jsem možnost někde české třídění zapnout. Údajně se to v Linuxu definuje při překladu ze zdrojáků. Všechny prameny o MySQL, které jsem dostal do ruky, se tomu důsledně vyhýbají. Jak to tedy skutečně je?

Avatar

Autor komentáře: Michal Řepásek

Datum vložení: 13.12.2001 8:43:14

Neni nic snazsiho:

v souboru <B>my.cnf</B> nastavte parametr:
<B>default-character-set=latin1</B>

A pokud chcete zjistit jake kodove stranky jsou dostupne spustte napriklad <B>winmysqladmin.exe</B> a mrknete se do zalozky <B>variables</B>.

To jaka kodova stranka je dostupna zalezi na konkretni kompilaci, ale pokud si ztahnete posledni kompilaci pro win z <a href='http://www.php.net' target='_blank'>http://www.php.net</a>, pak zde pravdepodobne cestinu naleznete.

Avatar

Autor komentáře: MaT

Datum vložení: 11.2.2002 22:23:24

No jo, ale neni cestina jako cestina... Zatim co podpora ISO 8859-2 se leckdy ve verzich kompilovanych pro win32 platformu najde, s podporou CP1250 je to horsi... A ja bych podporu zrovna tehle CP nekdy potreboval... :-(

Avatar

Autor komentáře: Michal Řepásek

Datum vložení: 12.2.2002 9:01:46

Dobry den,

jeste jednou jsem se podival na onu kompilaci co jsem pred par dny instaloval a je tam urcite k dispozici i kodova stranka win1250.

V predchozim prispevku jsem trochu mystifikoval(neumyslne) o moznosti downloadu MySQL ze stranek php, ale ten spravny zdroj je <a href='http://www.mysql.com:)' target='_blank'>http://www.mysql.com:)</a>

Mozna nejoptimalnejsi zpusob jak zjistit dostupne CP je primo v konzoli mysql.exe prikazem "show variables;"

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 19.4.2004 6:02:19

Dobrý den,

nejprve chci poděkovat autorům těchto stránek, bez jejich pomoci bych asi nedokončil svojí první instalaci mysql. :-)

Ještě bych se chtěl zeptat na variable "laguage" nyní jí mám nastavenu jako ..../mysql/share/english/ . V nových distribucích v adresáři share je i podadresář /czech/ ... kde si tuto cestu mohu nastavit?

Děkuji M.

Avatar

Autor komentáře: Hanz

Datum vložení: 10.6.2005 22:06:54

Zdravíčko, mam menší problém.. musel sem nainstalovat znovu php triad, a najednou mi prestalo fungovat mysql.. Driv mi hned po spusteni WinMySQLadmin.exe naskocila na "semaforu" zelená, ale ted je tam porad cervena.. MyODBC: pise to "Not found". Jak uz sem psal, nedavno, nez sem to musel znovu instalovat, tak mi to slo.. Kde je chyba? dik

Avatar

Autor komentáře: Hanz

Datum vložení: 10.6.2005 22:19:56

Tak uz sem to vyresil.. delali mi tam "neporadek" 2 soubory, ktere zbyly v systemovych slozkach po predchozi instalaci mysql;o)

Avatar

Autor komentáře: Martin Pavlásek

Datum vložení: 17.11.2005 23:32:32

Když se tady píše o WinMySQL Admin, tak nevím, kde bych ho mohl získat. Věděl by někdo o fungujícím linku? Díky moc :)

Avatar

Autor komentáře: Jmén

Datum vložení: 21.12.2008 21:41:58

http://podklady.interval.cz/jakel/MySQLWinAdmn-104.zip

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz