Starší komentáře ke článku: Jak na načítání bitmap do Flashe

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: ondrej hnilicka

Datum vložení: 14.2.2002 13:37:18

o co jako jde?

ja jsem to nejak nepochopil - tak vkladame bitmapove obrazky do flashe? nebo jenom po prejeti flashe menime obsah iframu? proc? a proc v ukazce nahore ("vyberte tlacitko") zadny iframe neni?

jednoduse nechapu, nad jakym problemem se clanek zamysli, co autorovi prekazi a jake nabizi reseni.

a uvodni vete "Pokud chcete propojit Flash s tlačítky a s bitmapovými obrázky, není právě nejideálnější využít přímou cestu." nerozumim uz vubec. proc to neni idealni? co je prima cesta? jak propojit flash a bitmapove obrazky? co si pod tim autor predstavuje? PROBOHA! za takovou praci, odevzdanou ve skole bych okamzite letel :)

Avatar

Autor komentáře: Holzapfel

Datum vložení: 14.2.2002 14:56:34

Děkuji za připomínku. Animování obrázků ve Flashi je náročný proces hlavně na paměť a velikost souboru, stejně jako i na načítání do Flashe. Proto jsem využil kombinace Flashe a HTML. Samozřejmě, že by se dali načítat i přímo obrázky do Flashe, ale není toto řešení jednodušší? Možná trochu zavádějící je nadpis článku.
Do ukázky jsem umístil přímo pouze Flash a to z toho důvodu, že požadavky na článek jsou jedna věc a forma ukázky druhá. Pokud jste si někdy všiml, tak pokud se nejedná o grafiku (Flash, Photoshop, aj.), tak odkazy na ukázky (PHP, ASP, HTML ...) směřují na jiné stránky (pokud je autor připojí).
Poslední připomínka se týká "přímé cesty...". Souhlasím, že se to dalo napsat taky takto: "K řešení úkolu je možné využít více způsobů a řešení pouze jedním programovacím způsobem nemusí být tím nejlepším."

Avatar

Autor komentáře: Nothing

Datum vložení: 14.2.2002 14:17:31

No mozná, kdyby se do body dalo onload="obrazky",
nacetlo by se to hned na zacatku a pak byl prechod rychlejsi NE?

Avatar

Autor komentáře: Holzapfel

Datum vložení: 14.2.2002 15:02:44

Je to další způsob řešení. Jak jsem odpovídal na předchozí diskuzi, postupů je vždy více a záleží pouze na autorovi, jakým směrem se vydá. Já jsem se chtěl vyhnout Javascriptu pro případ, že ho návštěvník stránky nebude mít povolen.
Děkuji za příspěvek do diskuze.

Avatar

Autor komentáře: Zdeněk Šerý

Datum vložení: 23.12.2002 14:46:27

Nechci být zbytečný šťoural, ale pokud má někdo zakázaný javascript tak bude mít nespíš též zakázané spouštění ActiveX. No a k - Možná trochu zavádějící je nadpis článku... Je to samozřejmě nesmysl - obrázky se do Flashe nenačítají a úkol se tím pádem neřeší. K - Samozřejmě, že by se dali načítat i přímo obrázky do Flashe - to mne právě zaujalo a odpověď jsem z článku nedostal (myslím, že načíst bmp do swf totiž nelze...).
Hezké svátky.
Zdravím

Avatar

Autor komentáře: Zero

Datum vložení: 4.11.2006 13:02:06

pokud má někdo vypnutou dynamiku DHTML stránek, je to jeho věc. Je jeho problém, že pak půlku stránek neuvidí tak, jak byly udělány. Co s tím má co dělat nějaký návod na vylepšení stránek?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz