Starší komentáře ke článku: Jak připravit úspěšný newsletter?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Tomas M.

Datum vložení: 7.2.2003 8:59:15

Nevite nekdo jak se takovy newsletter vytvari?

Avatar

Autor komentáře: Martin Veselka

Datum vložení: 7.2.2003 9:17:24

Standartni www stranka, akorat ji nepripojis od klienta na databazi. Muzes si na lokale vytvorit sablonu a do ni vkladat data z databaze. Ta pak vygeneruje HTML kod a ten odesles nejlepe pres nejakou emailovou komponentu s podporou html (napr. W3J, OCX , Oxygen atd..)

Avatar

Autor komentáře: Marty

Datum vložení: 7.2.2003 12:49:40

Tohle:
<I>"Profesionálně zhotovený newsletter se zobrazí v přehledném grafickém layoutu, při absenci potřebných prostředků však automaticky generuje ASCII formátovanou textovou verzi." </I>
by mě zajímalo. Poradíte mi jak to udělat?
Díky

Avatar

Autor komentáře: Ivan Latečka

Datum vložení: 7.2.2003 13:33:44

Každý mail je v podstatě textový soubor s určitou přesně stanovenou strukturou. Nějaká hlavička (odesilatel, příjemce, kopie, mailserver, subject atd.) a k tomu pak je připojeno samotné tělo mailu. Samotné tělo mailu pak může být rozděleno na několik částí. V jedné části může být uložena TXT verze, v další HTML verze a na závěr mohou být zakódované přílohy. Samotný poštovní klient pak si podle nastavení sám vybere verzi zobrazení TXT/HTML. Mám pocit, že např. komponenta CDONTS automaticky při odesílání HTML mailu vytvoří i TXT verzi, takže tam se nic neřeší.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz