Starší komentáře ke článku: Jak vidí vaše stránky barvoslepí uživatelé?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ondřej Kopp

Datum vložení: 23.5.2002 16:41:07

Diskuze byla smazána, protože obsahoval osobní útoky a vůbec nebyla k tématu článku který je už podle nadpisu o stánkách pro barvoslepé uživatele.

Pokud máte kdokoliv příspěvek týkající se tématu článku neváhejte a pište.

Avatar

Autor komentáře: miroslav.kucera

Datum vložení: 23.5.2002 18:36:53

Mas tam spoustu chyb.

Avatar

Autor komentáře: Lukas Kucera

Datum vložení: 25.5.2002 20:13:32

On se casto plete. Aspon doufam, ze to je neumyslne.

Avatar

Autor komentáře: Jiri

Datum vložení: 24.5.2002 18:02:06

jak vidite prakticke vyuziti tohohle vytvoru? ze bych mel optimalizovat pro vsechny mozny poruchy? a co kdyz nektere pujdou proti sobe (vylepsim to pro jednu poruchu, zhorsi se to pro druhou)?

Ma to podle vas cenu? Budete predelavat web, jenom proto, ze to pri nejake specificke vade vypada hnusne?

Aby to pak nespadlo az do absurdni roviny, kdy budete optimalizovat i pro lidi, kteri si doma nechali bryle (na to btw nepotrebujete zadny plug-in. Treba pro muj pripad staci Gaussian Blur a vyhulit az temer na konec ;)

Ja nemam cas na vyvoj jedne verze webu, ktera pojede v nekolika hlavnich browserech. Kde vzit cas na tyhle dalsi pokusy? Nechapu :O

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 25.5.2002 18:35:41

To samozřejmě ne :-) Stačí dodržovat zásady, které zmiňoval Marek Prokop v článcích o barvách (odkazy na ně jsou v článku), což pomůže v tomto ohledu vašemu webu i z hlediska běžného uživatele. A když si v nějakém případě nejste jistý nebo nějaký prvek stránky předává důležitou informaci pomocí barvy, je od toho ten plug-in..

Těžko byste dosáhl stejného vzhledu stránky pro všechny druhy barvosleposti (a nikdo to po vás ani nemůže chtít), je spíše třeba soustředit se na to, aby web byl plně použitelný i pro barvoslepé - tzn. např. když zvolím kombinaci pozadí/text tak, že je barvoslepý uživatel špatně rozliší, je třeba to předělat.

Avatar

Autor komentáře: BaSta

Datum vložení: 5.6.2002 10:27:15

nikdo preci nechce, aby se stranky "optimalizovaly" pro vsechny hendikepy, kterymi jako zivocisny druh trpime, nebo muzeme trpet. Jde o to, aby kdyz neco delame, jsme take u toho trochu premysleli. On clovek nemusi byt zrovna barvoslepy, ono pouze staci kdyz ma na svem computeru nastavenu mensi barevnou hloubku nez mel autor pri tvorbe sveho dila a uz si muze take pripadat jako barvoslepy.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz