Starší komentáře ke článku: Jednoduché rolování textu ve Flashi

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: bubak

Datum vložení: 9.5.2002 15:21:26

Pokud by melo platit, co bylo uvedene v ukazce, tak si dovolim upozornit, ze ty
texty v zavorce byli spise "dietni" nez diakriticke :o((
Asi je nekde chybka, pokdu to nebyl "zavadejici (klamlivy) text".

Avatar

Autor komentáře: Jan Holzäpfel

Datum vložení: 9.5.2002 15:28:20

Dekuji za prispevek. Je pravda, ze mame i dalsi znaky (treba velka pismena atd.), ale pro tuto ukazku jsem natukal pouze horni radu znaku na klavesnici... ;o)

Avatar

Autor komentáře: Nothing

Datum vložení: 22.5.2002 12:26:40

Co takhle dát sem neco nového, myslím jako treba neco fakt hustýho. Nejaký rolování je vsude zpracovaný 1000x lepším způsobem a ta to ukázka je z říše hluboké historie...

Hodně zdaru

Nothing

Avatar

Autor komentáře: Jan Holzäpfel

Datum vložení: 22.5.2002 12:48:32

Každý začátečník je rád za každý nový poznatek a postup. A zájemců o Flash stále přibývá. Některé články orientuji podle různých diskuzí a kdyby na intervalu byl článek o rolování, tak nezasahuji tímto článkem do říše hluboké historie... Ale to jenom na okraj.
Co se týká jednotlivých postupů, každý máme na věc osobní pohled. Co člověk, to jiný postup. Na každém postupu je stále co zlepšovat a dolaďovat. A nikdy jsem nepsal, že postup v článku, byť originální, je nejlepší.
Co si člověk představuje pod pojmem husté věci? Pro mě osobně to znamená umění poskládat si tyto jednoduché věci do složitějších, aby vydaly na něco fakt hustýho...
Děkuji za příspěvek.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Hyldebrant

Datum vložení: 25.5.2002 8:19:01

... (respektive to, jak jej lidé používají) je rakovina internetu.

Avatar

Autor komentáře: Michal Šlesingr

Datum vložení: 4.6.2002 8:39:36

Zdravim, dostal jsem se k problému, jak změnit rychlost rolování textu při tomto příkladu, totiž když ho chci použít v menšim okně, tak je rychlost příliš vysoká na to, aby si člověk mohl text zastavit zrovna v místě, kde potřebuje. Zkoušel jsem různými způsoby ovlivnit rychlost, konkrétně zpomalit, ale nepodařilo se zcela nic. Pouze snad, když změnim parametry klipu a dám míň fps, ale tím se také docílí toho, že je scrollování rozsekané. Jak tedy můžeme ovlivnit rychlost scrollování, aniž bychom museli přikročit k tomuto drsnému kroku? Díky..

Avatar

Autor komentáře: Jan Holzäpfel

Datum vložení: 4.6.2002 9:41:57

Tento příklad jenom dokazuje, jak je občas Flash nedokonalý. Přímo krokování ve Flashi, co se týká rychlosti, tak změnit nelze, resp. o tom nevím. Ve Vašem případě bych doporučil buď krokové posuny (akce On(press) nebo pokud chcete zachovat podobný způsob posunů, tak načítat texty jako swf soubory (animace), a pomocí nastavení y souřadnice měnit tuto polohu. Pomocí přírustku v ose y tím můžete nastavit i rychlost posunů.

Avatar

Autor komentáře: Michal Šlesingr

Datum vložení: 4.6.2002 11:58:17

No asi má ještě flash pár chybek, nicméně díky za radu, nějak se s tim poperu..

Avatar

Autor komentáře: Jakub Dylina

Datum vložení: 27.4.2003 10:12:09

Hej to vubec nefunguje.16 x jsem to skoušel a text se buť nenačetl nebo jak sem zadal input text a vložilho tam tak se ani nehnul!!!Kde dělam chybu.Podle mne by nebylo za škodu napsat jestli se to ma všechno vytvořit jako MovieClip nebo jestli to mam vše tvořit na hlavní sceně nebo to vytvořit jako simboly a pak to vkladat na hlavní scenu.<B>Tohle mi u toho není jasne!!!</B>Prost2 jsem buť trouba ja nebo by bylo vhodne popsat to detajlněji fakt pro uplne lopaty!

Avatar

Autor komentáře: Jan Holzäpfel

Datum vložení: 29.4.2003 7:17:54

Lepší popsat způsob než je uveden v článku už asi nejde. Tento postup je brán pro vytvoření na hlavní ploše, jinými slovy _root, a od toho se vše odvijí. Pokud si celou ukázku budete chtít umístit např. do Movie Clipu, tak si potom musíte všude nastavit cílení na tento MC.

Avatar

Autor komentáře: Traspe Jan

Datum vložení: 4.6.2003 12:51:24

Kdyz spustim skrolování ve Flashi, tak to funguje, ale kdyz to pustim v Exploreru, tak mi to nenacte do pole text z HTML souboru. Diky za radu.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 22.7.2003 11:17:11

Zdravïm. Líbí se mi to. Ve flashi začínám a zajímalo by mě, jestli jde něco podobnýho i pro obrázky místo textu a samozřejmě jak :)

Avatar

Autor komentáře: Skar

Datum vložení: 5.12.2006 22:24:56

tak jsem skončil u Ctr+Alt+A který se otevře Action..se mi otevřelo něco uplně jinýho a vubec tam nic takovýho neni

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz