Starší komentáře ke článku: Marek Antoš: Dobrý web nekončí

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Znalec

Datum vložení: 19.9.2005 8:20:42

Takovej libovej frajírek s miliónama v kapse - co ten může vědět o tvorbě webu. Prostě rozbil DW jenom proto, že to začalo dobře fungovat, ale neměl v tom svý naleštěný pracky.

Avatar

Autor komentáře: Martin Snížek

Datum vložení: 19.9.2005 17:11:48

Výjimečně poruším zásadu, že na urážlivé a anonymní komentáře se neodpovídá, a udělám to: [i]"Prostě rozbil DW jenom proto, že to začalo dobře fungovat, ale neměl v tom svý naleštěný pracky."[/i] Asi jste špatně četl, protože DW nebyl rozbit Markem Antošem, šlo o střet zájmů dvou skupin. Proč by měl Marek DW rozbíjet, když dobře fungoval a jeho zisk plynul Internet Infu? Rozkol byl výsledkem jednání, kde každá strana měla své ekonomické zájmy (na které má právo) -- a tyto zájmy neměly žádný společný průnik, proto nedošlo k dohodě. [i]"co ten může vědět o tvorbě webu"[/i] Myslíte si snad, že nejvyšší šéf Dellu se někdy podílel na výrobě počítače? Marek Antoš nemusí mít hluboké znalosti z oblasti tvorby webu, protože ve své pozici je nevyužije -- jedná se o manažersko-obchodní post.

Avatar

Autor komentáře: Václav Košťál

Datum vložení: 20.9.2005 9:28:26

prokristapána! věta "Myslíte si snad, že nejvyšší šéf Dellu se někdy podílel na výrobě počítače?" je jak z jiného světa - jistěže Michael Dell začínal tím, že počítače sám skládal, pane Snížku! to jste tomu dal! :-((

Avatar

Autor komentáře: Rufus

Datum vložení: 20.9.2005 11:35:46

Ale dyt pan Snizek ma uplnou pravdu.

Avatar

Autor komentáře: Tomáš

Datum vložení: 19.9.2005 11:56:11

Názorná výměna názorů mezi Markem Prokopem a Markem Antošem, která leccos naznačuje o jejich současném vztahu, proběhla minulý týden na Hlavě - http://hlava.net/index.php?id=5393 Zpočátku to vypadalo na mírový rozchod, ale podle toho, co se teď vytahuje na světlo, to tak růžový asi nebylo :o)

Avatar

Autor komentáře: Mirda

Datum vložení: 19.9.2005 14:21:33

Tak teď hoši vidí jak si naběhli se zaměstnáváním náctiletých... Mladí lidé totiž mohou mít znalosti, mohou umět svou práci, ale často bývají naprosto nedotčení etikou, slušností, nebo morálkou. Jeden den se s vámi kamarádíčkují, druhý den vám bodnou kudlu do zad. Když se jim to hodí, anebo z toho můžou mít prospěch, nerozpakujou se hodit "vlastní matku" přes palubu. Jen se rozhlédněte kolem - Slabý, Šimonek, Antoš, Cendra, Lukačovič, všichni to jsou "úspěšní mladí podnikatelé", ale chovat se lidsky, to jim moc nejde... Od příliš mladých šéfů i zaměstnanců radši dál.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Lánský

Datum vložení: 19.9.2005 14:40:23

Nemyslím si, že jde o nedostatek etiky... Prostě jde jen o stále ještě nedostatečné zkušenosti (= neschopnost) a jistou agresivitu typickou pro mládí.

Avatar

Autor komentáře: HejTi

Datum vložení: 19.9.2005 17:16:30

Nedá mi to, než se trochu bránit. Sám jsem teď ve čtvrtém ročníku střední školy a několik z výše jmenovaných lidí znám osobně i mimo obor. Neřekl bych totiž, že to jak se chovají není tak jednoznačně kvůli mládí, ale kvůli tomu jací doopravdy jsou. Zkuste si porovnat jejich chování s úspěšnými lidmi, kteří nezačínali podnikat jako náctiletí... Nechci polemizovat nad konkrétními jmény, jen se mi nelíbí nálepka, kterou jste nás tady označkoval: "Mladý = nevychovaný." A ještě něco - pozitivní věci nejsou tolik atraktivní jako věci negativní. Bohužel.

Avatar

Autor komentáře: jakub

Datum vložení: 22.9.2005 7:55:12

tak ono tam nikde neni mlady=nevychovany [i]často bývají[/i] prispevek je mirne tendencni, bohuzel pravdivy. Ono je fakt, ze obdobne se muze chovat i rada "dospelych" zamestnavatelu, ale pravda je, ze u nich je chovani lepe predikovatelne ...

Avatar

Autor komentáře: HejTi

Datum vložení: 26.9.2005 23:18:54

Ano, tak přímo to tam uvedeno není, ale je zřejmé, co tím chtěl autor říci. Neřekl bych, že "často bývají," akorát se o nich více mluví. Také je potřeba se zamyslet nad tím, kolik lidí z jaké věkové skupiny se kde pohybuje... Neříkám, že jich/nás nevychovaných je málo, ale myslím, že bych neprohrál, kdybych si vsadil, že minimálně stejné procento dospělých (i když jich je třeba méně) se chová stejně nebo dokonci hůř než oni/my.

Avatar

Autor komentáře: spyros

Datum vložení: 19.9.2005 19:42:42

Väčšinou OT nepíšem, ale pri pohľade na tú "reklamnú" fotku M.A. ma napadá len jeden výraz, teraz v ČR známy: "To je fičák!"

Avatar

Autor komentáře: Niky

Datum vložení: 20.9.2005 0:19:18

No to kazdopadne!

Avatar

Autor komentáře: Franta

Datum vložení: 20.9.2005 7:27:52

Copak se vám nelíbí? Fotka je reálná. Fotograf překvapil pana milionáře Antoše, kterak si hraje se svým nejnovějším PDA pod pouliční lampou. Bohužel není vidět poslední typ Mercedesu v pozadí...

Avatar

Autor komentáře: Dero

Datum vložení: 20.9.2005 23:33:27

Musím přiznat, že ačkoliv to je povrchní, tak k člověku, který vypustí do světa takovou (!) fotku sebe sama, chovám nepřirozenou nedůvěru a antipatie. Je to zvláštní, Marka Antoše vůbec jako člověka neznám a přitom je mi už teď vrcholně nesympatický. Asi jsem odchován americkým seriály, v těch se totiž takové typy vyskytují v každém desátém filmovém políčku. Předsudky, předsudky, předsudky, přátelé. Musím na sobě víc pracovat.

Avatar

Autor komentáře: Marek Antoš

Datum vložení: 21.9.2005 6:59:21

Máte pravdu, tak fotka je fakt hloupá: přestylizovaný mlamoj. Ale jestli jste byl někdy u fotografa ("hlavu natočte o 45 stupňů, tělo přímo, pohled do strany, ramena rovně, široký úsměv - a tvařte se ksakru přirozeně!"), tak si možná dokážete představit, jak vznikla. Před časem jsme u toho fotografa byli jako celá firma, abychom konečně měli pořádné fotky na web. Ale když to teď vidím, asi bude lepší, když budu i nadále používat tu z občanky. :-)

Avatar

Autor komentáře: Dero

Datum vložení: 21.9.2005 22:34:55

U fotografa jsem byl jedinkráte, tristní zážitek. Můj občanský průkaz nyní zdobí podobizna člověka, kterého vůbec neznám. Já Vás chápu, Marku. Ve svém oboru každý drábem, kdo by si dovolil vzdorovat fotografovi! Ale mohl byste zkusit poprosit někoho z rodiny, aby Vás v nestřeženém okamžiku zasloužené siesty "vyblejskl" digitálním fotoaparátem. Takovému fotu totiž lze věřit - a je to sympatické. :o) Chápu, že něco takového je utopie (mluví za mne ideály nesmířeného týnejdžra), ale bylo by prima, kdyby se lidé nesnažili v první řadě být úspěšnými managery, politiky, popeláři... ale kdyby se pokusili být dobrými lidmi. Protože o kolika úspěšných lidech v prvé řadě řeknete: "Jó, Lojzík, to je hodnej člověk," a až potom dodáte: "- a taky dobrej menedžr!" Diskuse o fotu a já vypotím takový sentimentální žvást. Hezký den, Marku, a pošlete mi nějaké rodinné foto, až ho budete mít. ;o) -- Jaroslav "Dero" Polakovič

Avatar

Autor komentáře: Petr Jakubec

Datum vložení: 26.9.2005 15:22:01

Naopak! Je to první velmi pravdivá věc co tu čtu :-)

Avatar

Autor komentáře: Palmic

Datum vložení: 30.9.2005 15:44:03

[i]....Ale mohl byste zkusit poprosit někoho z rodiny, aby Vás v nestřeženém okamžiku zasloužené siesty "vyblejskl" digitálním fotoaparátem.....[/i] :D Teda treba u polivky od maminky :D :D :D. To jo, to by byl teprva ficak :D

Avatar

Autor komentáře: Datel

Datum vložení: 22.9.2005 11:39:51

to neni plakatek od Beverly Hills 90210, jak jsem si puvodne myslel? :-))

Avatar

Autor komentáře: halogan

Datum vložení: 20.9.2005 14:44:56

Menší chybička.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.10.2005 11:40:27

Děkuji za upozornění.

Avatar

Autor komentáře: maron

Datum vložení: 20.9.2005 18:14:09

uz i komentare mazou... no tak to je konec... sakra co jste za lidi? neni nahodou svoboda slova ?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.10.2005 11:41:33

Svoboda slova ano, svoboda sprosťáren nikoli.

Avatar

Autor komentáře: Jindrich Recina

Datum vložení: 21.9.2005 17:41:00

Prijde mi, ze tento clanek je uplne mimo - vytrzeny z kontextu. Pro tvurci praci lidi v IT v CR tento clanek nic neprinasi. Citim z neho spis nejake ospravedlneni a vysvetleni cehosi nekomu. O Dobrem webu vim, ze existuje a co je (bylo) jeho poslanim, ale vnitrni problemy spolecnosti pretrasane zde na Intervalu mi prijdou jako novinky z Blesku. A nebo jde o nejakou reklamu, ze ted uz Dobry web, ne a vsichni at se smeruji jinam? Proc radeji nanapisete, ze napr. existuje lepsi syntakticko-semanticky validator, ktery vydava pokracovatel Dobreho webu? Nebo napiste neco, co pritahne pozornost lidi? Tohle jsou jen prazdna slova... A nebo radeji napiste neco, co pomuze lidem a ne nejake vnitrni spory. Nidko tu stejne nic nezmeni na tom, co se deje v soukromych spolecnostech. A jestli nevite o cem psat, pane Malku, staci rict. (JST, STRUTS: tiles + validation, Relax NG, tutorial na hibernate versus nativni sql v php, ci ASPX, apod.).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 23.9.2005 16:21:05

Pane Recino, stačí napsat, prostoru je dost a dost...

Avatar

Autor komentáře: Abc

Datum vložení: 1.2.2008 21:47:48

S Markem Antošem jsem se setkal na střední škole, kde jsme oba studovali (jak se zpětně dovídám, je o dva roky mladší než já), a od té doby nikdy. Moje jméno mu těžko něco řekne. A musím říci, že by mě rozhodně nenapadlo, že by to měl být nějaký sviňák nebo jakkoliv neslušný člověk. Dobře si pamatuji, že byl aktivní a schopný a věnoval se počítačům (dělal mj. nějakou studentskou práci nebo co na téma "WWW a čeština", a to někdy v roce 1995 nebo tak nějak). Takže mě zaráží tvrzení typu "co ten může vědět o tvorbě webu".

Avatar

Autor komentáře: Abc

Datum vložení: 1.2.2008 21:47:51

S Markem Antošem jsem se setkal na střední škole, kde jsme oba studovali (jak se zpětně dovídám, je o dva roky mladší než já), a od té doby nikdy. Moje jméno mu těžko něco řekne. A musím říci, že by mě rozhodně nenapadlo, že by to měl být nějaký sviňák nebo jakkoliv neslušný člověk. Dobře si pamatuji, že byl aktivní a schopný a věnoval se počítačům (dělal mj. nějakou studentskou práci nebo co na téma "WWW a čeština", a to někdy v roce 1995 nebo tak nějak). Takže mě zaráží tvrzení typu "co ten může vědět o tvorbě webu".

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz