Starší komentáře ke článku: Miroslav Cyroň: CSS - kaskádové styly

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: jAMIE

Datum vložení: 2.5.2006 13:06:13

Pokud chcete perfektně napsanou knihu, která dokonale rozebírá CSS a jeho použití v opravdových situacích, kupte si eric meyer on CSS nebo její pokračování... nic lepšího zatím není a možná ani v dohledné době nebude ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 2.5.2006 15:06:22

Vidíte, já jsem četl řadu knih o CSS a zmiňovaný Meyerův výtovor i recenzoval (viz http://interval.cz/clanky/eric-meyer-o-css-ovladnete-kaskadove-styly/) a přesto si nemyslím, že by jeho kniha nějak zvlášť převyšovala publikace našich domácích autorů. Rozhodně bych se na Meyera nespoléhal jako na jediný nebo i jen stěžejní informační zdroj, protože tak dobrá v žádném případě není ;-)

Avatar

Autor komentáře: Zahon

Datum vložení: 2.5.2006 15:35:34

Knížka(y) od Erica Mayera v žádném případě nemohou být stěžejním zdrojem infomrací. Ani si na to podle mě Eric M. nehraje. Kníhy jsou plné praktických příkladů a spousty rad které se zcela určitě lidem hodí. A právě proto se vyplatí si je přečíst...

Avatar

Autor komentáře: Houmr

Datum vložení: 27.5.2006 11:23:25

Pan Málek zde uvedl link. Ve svém příspěvku v diskusi k Meyerovi píšu svůj názor na knihu. Doporučuji shlédnout. Ve stručnosti: Příklady v Meyerovi nefungují v MSIE. Z mého pohledu je Meyer úplně nanic v situaci, kdy sice popisuje a rozebírá efektní řešení, která však ale ve výsledku nefungují ve většinovém prohlížeči.

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 9.5.2006 17:56:04

Ja by som naozaj uvítal príklady z praxe, pretože nech sa akokoľvek učím a študujem rôzne css techniky, tak vždy skončím s rozdielnymy zobrazeniami v rôznych prehliadačoch. Toto potom riešim hľadaním riešení a hackov, a v poslednom prípade aj zmenou layoutu v neprospech mojich predstáv. Naozaj by som rád knihu s príkladmi, lebo učebníc je už na internete habadej. vdaka ;)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.5.2006 18:18:23

Knihu s příklady je velmi těžké dát dohromady, protože trvanlivost takových příkladů je většinou nižší než "výrobní" doba takové knihy. Pro publikaci informací, které požadujete, se monografie absolutně nehodí - a ani nejsou potřebné, publikují je odborná periodika (magazíny a v posledních letech weblogy ;-)

Avatar

Autor komentáře: Sqee

Datum vložení: 11.5.2006 12:49:59

Naprosto souhlasím s panem Málkem :).

Avatar

Autor komentáře: Petr Václavek

Datum vložení: 11.5.2006 13:37:32

No a ja si naopak myslim, ze ta trvanlivost zase tak kratka neni. Kouknete se treba na knihy od Meyera - original vysel v roce 2003 a stale plati! Je jasne, ze nektere finty budou prekonane, a je take pravda, ze da mnohem vice prace prolest internet, prokousat se ruznymi blogy a poskladat ty informace dohromady. Ale ten vysledek! Vznikla by tak originalni kniha a ne jako je tomu napriklad u teto recenzovane publikace - podobnych knih vyslo v cestine aspon deset! A rozdily mezi nimi jsou minimalni! Ale reknete mi o nejake opravdu prakticke publikaci o stylech, o tvorbe layoutu, o pokrocilych metodach a figlech! Ja myslim, ze za tu praci by to rozhodne stalo.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 11.5.2006 20:58:23

Shodou okolností vím, že se taková kniha pro český trh připravuje. Jedna. Už několik let. Což mne přesvědčuje o tom, že napsat a prodat takovou knihu je skutečně problém...

Avatar

Autor komentáře: Petr Václavek

Datum vložení: 12.5.2006 9:08:04

Předpokládám, že se jedná o knihu CSS hotová řešení (http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=1394), kterou začal psát Pixy a v poslední době to převzali/mu pomáhají i další známé osobnosti z naší webové scény. Tam podle mě není ani tak problém v náročnosti té knihy, ale spíše v nedostatku času. Přece jen hlavní autor byl v době psaní zaměstnán na plný úvazek :) Každopádně poslední zprávy co jsem o této knize slyšel byly pozitivní - už jde do tisku!

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz