Starší komentáře ke článku: Možnosti přístupu k datovým zdrojům 1.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 11.12.2002 0:59:24

Pouzie vrstvy nezavislej na aplikacii ide ruka v ruke s znizovanim vykonu.
Sice to znie dobre ze nasa aplikacia je nezavisla na pouziej DB ale potrebovali ste to niekedy??? Ja este nie :)

Ak bude aplkacia nezvisla na DB potom DB sa zmeni na obycajny storage a nebude mozne vyuzivat uplnu funkcionalitu DB co pri databazach typu oracle, informix, mssql je doslova vyhadzovanie penazi von oknom :)

Avatar

Autor komentáře: Vilé Málek

Datum vložení: 11.12.2002 17:46:00

Nezávislost na DB se vyplatí například pro internetové projekty nebo při práci ve smíšených intranetových sítích. Například já osobně bych bez DB abstrakce musel programovat některé části svého IS až třemi různými způsoby. A přitom i v PHP se dá s trochou snahy vytvořit abstraktní DB vrstva, která nepotlačuje specifické možniosti jednotlivých strojů, naopak, využívá je ke zvýšení efektivity (nebo k překrytí Vámi zmiňovaného efectivity gap ;-)

Avatar

Autor komentáře: Petr ZIZKA

Datum vložení: 11.12.2002 18:00:32

S tou trochou snahy mate samozřejmně pravdu. měl jsem to více zdůraznit v článku, ale samozřejmně to je možné. Když vezmu reálný příklad, vnořené SELECTy: MySQL nepodporuje, Postgree podporuje.
Abstraktní vrtsva to už potom zařídí po svém: pokud db stroj podporuje - rychleji/příměji; pokud nepodporuje - pomaleji s větším počtem selectu, ale zařídí.

Je jen otázkou, kolik snahy a času by na vytvoření této vrstvy připadlo.

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 12.12.2002 8:33:46

naco ju robit??? ved je tu pear:db :)
skor si myslim ze sa tu zacinaju stretava dve rozne veci: Aplikacny framework ktory by mal byt pisany tak aby bol relativne nezavysli na zdroji dat. Potom je tu nas db layer.

Mozno sa tosku popravim: pisat db layer ktory by umoznoval pristup k 10 databazam je asi strata casu. Ja pouzivam bud pear:db (sam by som nieco take nerobil) alebo potom funkcie v tvare db_connect(), db_query() ktore sa mapuju na klasicke php funkcie xxx_connect(). Staci si napisat novy subor ktory sa potom bude nacitavat a je to.

Avatar

Autor komentáře: Mat

Datum vložení: 13.12.2002 10:55:30

Mel bych prosbu na autora. Rad bych si precetl nejaky clanek o zkusenostech s pristupem do db Oracle z Win prostredi (winNT, win2k ..)
Jake ODBC drivery je nutno nainstalovat, ktere klienty Oracle pro Win a jak je pouzivat ... Nemam s tim zadne zkusenosti, tak by to celkem pomohlo. jestli bude cas a chut, tak se do toho pustte. Mohlo by to byt zajimave cteni .. Mat

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz