Starší komentáře ke článku: Nastane konec optimalizace www stránek?

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Adam Hošek

Datum vložení: 21.3.2001 16:44:51

Já přistupuju k tvorbě web stránek multiplatformě, takže tohle mě celkem nadchlo. Samozřejmě, Windows a IE používá drtivá většina lidí...tedy aspoň Windows, ale jak vidím, tak mnozí si neuvědomují, že máme i jiné operační systému a jiné prohlížeče - to především. IE má sice svou verzi pro Mac OS, ale uživatelé Linuxu se přece nepřetrhnou s emulátory, aby mohli brouzdat s IE, který se jim i třeba hnusí - neříkám, že je to můj případ, když jsem odkojený na Windows a stejně nejvíce používám IE, ale Na jiná brouzidla nezapomínám. Tím nechci narážet na nikoho, ať si všichni použivají, co chtějí, ale jsou zde i ostatní a my snad nejsme sobci zahledění jen do svého, ne? A navíc Linux je bezvadný systém. Mac OS jsem nezkoušel, ale taky bude dobrý. Tím nechci říci, že by žádný nebo jen některý byl bez chyb, etc.

Možná je to až moc kritiky...teď něco k tomu, proč stránky tvořené pro IE nemusí chodit v NN. Prvotně je problém ve webmasterovi, že nedodržuje psaní kódu podle normy. Druhá věc je, že Microsoftí IE má implementovanou podporu řady chyb v zápisu HTML a definuje si vlastní CSS styly - což nedělá Microsoft jen v IE, ale i při exportu z Excelu si tam nahází své pseudo-styly. Ta podpora chyb je někdy tak otřesná, až mám chuť se na všechno vykašlat, vypnout počítač a dát si šálek čaje :o))).

No nic...tenhle článek je dost starý na to, abych už nedostal reakci, ale to je fuk...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.1.2005 2:43:23

<I>No nic...tenhle článek je dost starý na to, abych už nedostal reakci, ale to je fuk...</I>

Tím bych si nebyl jist. Po mnoha letech se situace obrací, takže MSIE už má zase takový podíl na celkovém trhu prohlížečů, jaký je zmiňován v článku - jenže na sestupné hraně křivky ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jan Kadlec

Datum vložení: 9.2.2005 19:10:34

A pry ze nedostanete reakci :) I ja se pridam se svym nazorem na optimalizaci... Kdykoliv delam nejaky web, snazim se optimalizovat pro 3 prohlizece - FireFox, MSIE a Operu. Ovsem muj web (po kratkem nervovem zhrouceni, kdyz jsem zacal MSIE proklinat) jsem optimalizoval pouze pro FireFox - ostatni prohlizece jsem vypustil - dle statistik zabira FireFox 58% navstevnosti, zbytek je Opera, Konqueror (doufam ze je to spravne) a teprve potom IE. A v Opere a Konqueroru by se mel web (dle kamaradu) zobrazovat dobre. Tot muj skromny nazor...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.2.2005 21:22:34

Pozor abyste se nestal obětí [b]vypuzovací chyby měření[/b] - viz http://www.jakpsatweb.cz/clanky/vypuzovaci-chyba-mereni.html ;-)

Avatar

Autor komentáře: drkokr

Datum vložení: 14.7.2005 21:55:57

Jako webmaster taky testuji stránky v IE, FireFoxu a Opeře (pokud obsahují nějaký js, vyzkouším je i v NN). Někdy je interpretace CSS docela odlišná, hlavně FF vs. IE+Opera, ale jelikož na jádru FF teď běží i nový Netscape, nezbývá mi nic jiného než ladit, většinou pomůže přidáni DIVu nebo tak ... pěkný den všem

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz