Starší komentáře ke článku: Návrh hodnocení metod testování použitelnosti

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: pepík

Datum vložení: 26.5.2003 8:39:22

Docela čumím, co vše už Interval dokáže publikovat. Po nedávném článku Strategie přežití webu sem si myslel, že níž už úroveň zajít nemůže, ale neměl jsem pravdu, tohle je už opravdu vrchol, doslovně přeložit fanaticky ulítlý článek. Já bych tento 'článek' s nulovou informační hodnotou zařadil spíše na scienceworld do rubriky perličky, a pokud jeho prosazovateli opravdu tak záleží na zveřejnění zde, tak by měl být tam, kam patří, pod čarou a nikoli na 'nejlukrativnějším' místě!

Avatar

Autor komentáře: Marek Prokop

Datum vložení: 26.5.2003 11:27:27

Copak o to, on ten článek není ulítlý (a už vůbec ne fanaticky), ale jinak mne, podobně jako vás, na Intervalu také poněkud zaskočil. Jednak to není tak úplně článek, nýbrž spíše úvodní dokument k určitému rozsáhlejšímu (byť zatím nerealizovanému) projektu a jednak je určen téměř výhradně profesionálům v oblasti testování použitelnosti. Na Intervalu, který o použitelnosti, pokud mne paměť neklame, zatím nepublikoval vůbec nic, působí asi jako Einsteinova teorie relativity v časopisu ABC mladých techniků.

Škoda, že si redakce pro začátek nevybrala z oboru použitelnosti k překladu některou z mnoha prací úvodní úrovně.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 26.5.2003 11:50:08

Je pravda, že jsme pro začátek mohli zvolit něco jednoduššího z oboru použitelnosti a pravděpodobně se zde také časem něco objeví. Tento článek jsme se rozhodli přeložit proto, že popisuje zcela konkrétní a IMHO užitečný projekt a tudíž jsme ho považovali za takové příhodné "vhození do vody" ;-)

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 26.5.2003 11:37:20

Silna kava. Nie je to trosku 'hard' na zaciatok a hlavne takto rano? Mam taky pocit ze na Interval sa to velmy nehodi aspon nie teraz.

Avatar

Autor komentáře: Michal Kubeček

Datum vložení: 26.5.2003 12:07:09

Když jsem ten článek po půlnoci uviděl, trochu ve mně hrklo a usoudil jsem, že si to raději nechám až na ráno. Ale na druhou stranu je dobře, že se tu občas objeví něco odbornějšího, aspoň čtenáři nezakrní. Na druhou stranu by asi opravdu bylo vhodnější nejdříve uvést konkrétní příklady těch metod a pak se teprve začít bavit o jejich vyhodnocování.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 26.5.2003 12:24:23

Pocitam ze na takovejhle clanek si budu muset dat nejdriv par piv, zkusil jsem kus cist ale asi na to nemam...

Avatar

Autor komentáře: Varcl

Datum vložení: 26.5.2003 17:40:19

Snad by stálo za to přeložit též odkazovaný článek A Business Case for Usability od téhož autora na adrese <a href='http://webword.com/moving/businesscase.html' target='_blank'>http://webword.com/moving/businesscase.html</a>, ve kterém na příkladech ukazuje, co je to ta použitelnost.

Avatar

Autor komentáře:

Datum vložení: 28.5.2003 13:09:48

ty jseš tak hloupej, že je mi tě až někdy líto.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz