Starší komentáře ke článku: On-line portrét: Lucembursko (.lu)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jan Seda

Datum vložení: 12.3.2003 13:55:20

Protoze jsem v Lucembursku pracoval skoro 2 roky, tak mohu rici i svuj dojem a ten je jednoznacny. Co se tyka technologii, tak jsem mel celou dobu pocit, ze jsou oproti nam tak 5 let pozadu.
Myslim tim primarne sluzby na internetu, uroven mobilnich operatoru, bank, internetbanking atd atd.
Neni ale moc se cemu divit, ptz je to snad nejbohatsi zem v EU a rozhodne se tam lidem moc nevyplatilo ztracet cas s nejakym internetem, kdyz mohli prodavat konzultanty za mnoho desitek tisic EUR mesicne. Nyni uz je asi situace horsi a tak snad i internet trochu bude rozvinutejsi. Kazdopadne lux je mesto, kde citite vice nez zajem o internet zajem o banky, ktere jsou skutecne na kazdem rohu (na jedne tride bylo myslim kolem 500 bank :))) ).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 12.3.2003 15:01:54

Docela nedávno jsem shlédl zajímavou reportáž BBC, kde byl věnován velký prostor snahám Lucemburska o "změnu profilu". Řada důležitých osob se tam vyjadřovala k přílišné závislosti země na bankovnictví a o snaze změnit Lucembursko v "administrativní centrum EU". Mimo jiné to dokazovali tím, že řadu těch nejlukrativnějších pozic, které dříve zabíraly bankovní domy, jsou nyní poskytovány právě nejrůznějším orgánům EU ;-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz