Starší komentáře ke článku: Optimalizace pro vyhledávače - SEO

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Radim Smička

Datum vložení: 5.7.2004 10:45:17

O existenci škodících slov (poison words) se lze jednoduše přesvědčit pokud se dají na stránku slova spojená se sexem. Je téměř jisté, že stránka se v Googlu za čas propadne ve výsledcích vyhledávání. Škodící slova jsou špatná jenom někdy, to znamená na stránce zabývající se pornografií jednoznačně tyto slova nevadí. V kapitole škodících slov zmiňuji také obchodní slova a slova typu katalog, fórum, odkazy, linky atd... . O jejich existenci se jeden čas vedli diskuse na Webmasterworldu. Jde například o to, že odkazy na stránce která má titulek odkazy, nebo linky mají nižší váhu, než odkazy, které jsou na stránce s hodnotným obsahem.

Keyword prominence (čím blíže začátku tagu tím lépe) je prokázaná věc. Podstata je taková, že důležité informace bývají většinou na začátku stránky a ne v patičce. Zkoušel jsem to na serveru Bazos.cz a můj dojem je, že to funguje ;-). Problém s testováním je v odstínění dalších 100 možnosti hodnocení, ale to nelze nikdy dostatečně vyřešit.

Avatar

Autor komentáře: Martin Kopta

Datum vložení: 5.7.2004 12:13:59

Škodící slova jsou tedy spíše filtry. V knížce píšeš o recenzích a obchodech, a to pro mě je spíš scifi. Rodinné zámky (filtrování) jsou spíš nadstavbou a sexuální stránky se dostávají nízko kvůli "badranku", ne kvůlu škodícím slovům.

O slovech na začátku tagu jsem nikdy neslyšel, nemáš k tomu nějaké doklady? Zvlášť u vyznačovacích tagů by se tohle pravidlo asi bilo s gramatikou některých jazyků a vyhledavače se snaží o globální přístup. Krom toho je syntaktická analýza stránek poměrně náročným procesem, kterému se při indexování vyhledavače snaží spíš vyhnout. Prominence by asi byla řešením, ale obávám se, že je to spíš záležitost dílem z oboru historie (Altavista indexovala jen části dokumentů) a dílem ze světa snů a přání (teorie stylistiky).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 5.7.2004 12:55:36

Přátelé, nechci vypadat jako zbytečný šťoura, ale některé termíny na mně působí jak zvonění na Pavlovova psa. Knihu jsem nečetl, takže nevím, zda se i v ní mluví o "začátku tagu", z vaší debaty ale soudím, že jde o zmatení pojmů. Předpokládám, že mluvíte o textovém obsahu a tedy myslíte "začátek elementu" - nebo se mýlím a vy mluvíte o atributech a tedy myslíte" začátek (počátečního) tagu elementu"? ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jersák Martin

Datum vložení: 5.7.2004 19:30:45

Za škodící slova se dají považovat slova, které vyhledávač při vyhledávání vynechává, tedy nepovažuje je za smysluplné (relevantní). Pokud ve vaší klíčové frázi je slovo, které vyhledávače vynechávají, máte najednou z fráze jenom slovo.
Tedy pokud máte -autobazar "A"- vyhledávače vám najdou pouze slovo autobazar protože slovo "a" je pro něj spojka. Těch výrazů je "habakůk"

Avatar

Autor komentáře: Richard Ruibar

Datum vložení: 7.7.2004 12:24:31

Knihu jsem nečetl, jen tento článek a diskuzi. Já svoje weby (v angličtině) optimalizuji pro vyhledávače zhruba od roku 98 a mám s tím bohaté zkušenosti (Na zakázku to nedělám, tak ať mi nikdo nepíše, že to chce udělat.) Plně se zde stavím za prezentovaný názor, že pozice slova v tagu má význam. Osobně jsem to vyzkoušel mnohokrát a v komunitě opravdých SEO odborníků to je známá věc. Také vyjadřuji svou sympatii přístupu autora knihy, že staví na vlastních experimentech, což se u českých "SEO specialistů" zdá být ojedinělým fenoménem :-)) Aspoň jak jsem měl možnost je během několika dnů v jedné české emailové konferenci poznat :-)

Důvod proč anglické vyhledávače berou v potaz pozici slova v tagu a proč zvýhodňují když je KW na začátku je v tom, že angličtina má poměrně pevnou větnou stavbu, takže ve většině vět je podmět na jejím začátku. A podmět je takové malé téma: je to téma věty, proto je to důležitější slovo než všechna ostatní.

Jen bych dodal, že nezáleží jen na pozici KW v tagu, ale také na procentuálním zastoupení KW v daném tagu. Procento je tag od tagu jiné a například pro tag TITLE u Google dlouho bývalo (a možná ještě je :-) okolo 33 %.

Avatar

Autor komentáře: DaZ

Datum vložení: 7.7.2004 12:32:35

Proboha, snad ne v tagu, ale v elementu

Avatar

Autor komentáře: miroslav.kucera

Datum vložení: 8.7.2004 7:39:57

Pojem tag nijak nesouvisi s elementem. Elemement je kompletni definice dane znacky, vcetne atributu a hodnot, napr. <table></table>. Tag je spise jenom znacka, napr. znacka <table>

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 8.7.2004 8:14:40

Doufám, že tento příspěvek je míněn jako vtip. Pojem "tag" je přesně definován a stejně je definován i jeho vztah k pojmu "element" coby jeho strukturální součást - viz například <a href='http://www.w3.org/TR/REC-html40/intro/sgmltut.html#h-3.2.1' target='_blank'>http://www.w3.org/TR/REC-html40/intro/sgmltut.html#h-3.2.1</a> ;-)

Avatar

Autor komentáře: miroslav.kucera

Datum vložení: 10.7.2004 13:18:15

Asi jsem to blbe napsal. Myslel jsem ti, ze je nesmysl vydavat tag za element. Stejne jako je nesmysl vydavat jablko za hrusku. A take spoli nijakou souvisi, snad krome toho, ze obe jsou ovoce a rostou na stromech.

Tag se u nas preklada ve vyznamu znacka (startovaci/ukoncovaci), elementem/prvkem se mysli celou skupina od <znacka> po </znacka>.

Avatar

Autor komentáře: Květoš

Datum vložení: 25.11.2005 8:22:53

Po dlouhé době! konečně jasná a stručná a přesná formulace!! XHTML hovoří o elementech. Tagem lze unikátně nazvat nepárovou značku třeba <br />

Avatar

Autor komentáře: ahbar kálí

Datum vložení: 5.7.2004 10:48:51

co se vám na tom nelíbí?

if(první podmínka) {
// prázdný blok
} else {
if(druhá podmínka)
...
}

Avatar

Autor komentáře: Pin007

Datum vložení: 5.7.2004 11:19:54

nic, ale lepe vypada:

if(první podmínka) {
// prázdný blok
} elseif(druhá podmínka) {
...
}
...

jinak ve vysledku se to provede stejne...

Avatar

Autor komentáře: Lukas Nevosad

Datum vložení: 5.7.2004 11:32:23

nevidim na tom nic spatneho, ta prvni varianta me prijde i vice prehlednejsi, zejmena kdyz je takovych podminek vice za sebou. Prekladac to imho prelozi na uplne stejny kod.

Avatar

Autor komentáře: ahbar kálí

Datum vložení: 5.7.2004 11:43:11

navíc pokud jde jen o ukázkový pseudokód

Avatar

Autor komentáře: Martin Kopta

Datum vložení: 5.7.2004 12:04:33

Překladač si s tím poradí.

if((!první_podmínka) && (druhá_podmínka)) { něco_udělej }

Avatar

Autor komentáře: Palmic

Datum vložení: 25.11.2005 15:49:35

Na prvni pohled to vypada jako odstrasujici priklad. Zalezi na tom jestli autor nemel nejakej dalsi zamer jako treba prehlednost pro lidi, ktery neprogramujou, coz asi mel.. Me osobne se to ne prvni pohled nelibi :-)

Avatar

Autor komentáře: Vlad_

Datum vložení: 5.7.2004 14:56:28

> jinak ve vysledku se to provede stejne...
Tak pozor. Tohle ve vysledku stejne byt nemusi. Doplnte si dalsi podminky.
Recenzent mel na mysli spise toto:
if(!prvni_podminka): // bez prazdneho bloku
if(druha_podminka):
...
elseif(dalsi):
...
endif;
else:
...
endif;

Avatar

Autor komentáře: skaj

Datum vložení: 7.7.2004 10:08:50

endif apod (misto { -> : )se pouzivali v praveku....

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 14.7.2004 21:57:42

Co to meleš, ty PHP guru :) ? Je jedno esi pouzivas ":" a "endif" místo "{ }"... Jde jenom o to že dvojtečky se někomu víc líběj a připadají mu víc friendly...

Avatar

Autor komentáře: brn

Datum vložení: 27.11.2004 17:23:28

ano, ale "endif" pouziva tak 4% lidi, takze jestli nekdo chce byt nekompatibilni se vsemi ostatnimi, tak klidne.

Avatar

Autor komentáře: Zdeno Sekerák

Datum vložení: 25.11.2005 12:34:16

Tak to vidis ja osobne vidim v pouzivani endif vyhodu pretoze ak mas kod kde ti konci viac sekcii tak poznas ze tato je od if tato od while a tu konci funkcia.

Avatar

Autor komentáře: Palmic

Datum vložení: 25.11.2005 15:53:10

Uf ty jsi ale .... . :-). Ja dvojtecky vubec nepouzivam, jen v html sablonach aby se to tam zbytecne neroztahovalo. Spis tady machrujes. Tohle neni nic vic nez frajerina. Jenze pusobi jenom na lajky a zacatecniky. O kompatibilite s ostatnima se ani nema smysl zminovat, to uz je opravdu vrchol jak jsi to pouzil.

Avatar

Autor komentáře: Honza

Datum vložení: 25.11.2005 15:55:02

Ale i ty 4 % lidí jsou úplně normální. Aspoň to každou chvíli tvrdí v televizi, když se snaží prosadit příslušný zákon.

Avatar

Autor komentáře: LG

Datum vložení: 17.12.2005 18:12:01

Co to proboha řešíte?? Taky používám if:else:endif;někdy když potřebuju do toho dát dalši IF podmínku tak to vypadá třeba takto: if(): if() { }; else: if() { }; endif; MAXiMÁLNÍ PŘEHLEDNOST

Avatar

Autor komentáře: Mailer.

Datum vložení: 13.7.2004 0:58:38

no ono totiz dle meho nazoru zalezi na tom jaky druh podminek je na mysli

jestlize prvni a druha podminka jsou si podobny rekneme i>5 a i<10 tak ano souhlasim ze takhle by zapis byl vhodnejsi

ovsem situace bude jina pokud bude treba prvni podminka
if(pocet_articlu==0){ /* tusim ze by se dalo vubec napsat if(pocet_articlu), mam zmatek jak to je v cecku a c#, ten to tusim nepodporuje */

napis ze pocet articlu je roven nule
}else{
// a ted prichazi ten okamzik, kdy zalezi na typu druhy poznamky
if(pocet_articlu<5){vypis velky prehled}
if((pocet_articlu>5)&&(hrubejsi_seznam)){vypis hruby seznam}
else{vypis menu hruby senznam}
}


atd.

Samozrejme se to vse da napsat jinym zpusobem, to uz potom zalezi na citelnosti a proto mam rad konstrukci

if podminka then
blok true
else
blok false
end if

zlaty asp ;-)))

Avatar

Autor komentáře: Henrich Krack

Datum vložení: 18.11.2005 14:06:08

if(první podmínka) { // prázdný blok } else { if(druhá podmínka) echo"ak je splnena 2 podmienka"; echo"ak nieje splnena prva podmienka"; } A ako by si napisal potom [b]lepsie[/b] nieco take, ty showman :-). Mam pocit, ze ak niekto popisuje obecne sintax neznamena, ze popisuje len jeden prikaz.

Avatar

Autor komentáře: xAo

Datum vložení: 22.11.2005 21:40:56

treba takto: if ( ! prvni_podminka) {    if ( druha_podminka) {       echo 'druha_podminka';    }    echo '! prvni podminka'; } prekladaci to vyjde nastejno a je to bez toho hnusneho prazdneho bloku. a taky je to elegantnejsi, kdyz pracujes s osetrenim chyby -- trigger_error() v zaverecnem else{} je 'logictejsi' a vubec se to snaz cte. PS: na intranetech jsou k videni mnohem horsi ohavnosti.

Avatar

Autor komentáře: DavesMan

Datum vložení: 23.11.2005 9:58:02

Knížku jsem nečet, takže nevim, v jakém jazyce má být ten kód. Ale např. takové C/C++ slovo elseif vůbec nezná. Tam se doopravdy musí napsat else if.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 5.7.2004 22:20:18

Autor článku je asi pěkný "típek" a zařadil se tak k mnoha dalším co neví co je tip a typ... (vytypování klíčových slov)

Avatar

Autor komentáře: Martin Kopta

Datum vložení: 7.7.2004 1:44:55

Autor článku si ypsilon v tomhle kontextu na redakci vymínil přes její protesty. Ono totiž nejde o žádné odhadování, ale o výběr, proto ypsilon. Zloděj typař také není někdo, kdo dodává tipy, ale někdo, kdo si váš byt vytypuje, když jste třeba na dovolené.

Máte to marné, učím se ve škole češtinu už devatenáct let, nějaké povědomí o pravopisu to ve mně zanechalo.

Avatar

Autor komentáře: jenda

Datum vložení: 14.9.2005 17:33:04

Já bych k tomu přidal svůj komentář: v tom článku je to zřejmě správně, pokud dobře chápu význam, ale příklad se zlodějem je špatně! Tipař totiž nevytypovává byty podle typu bytu, ale vytipovává je jako nejvhodnější pro vybílení. http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm Zdraví JV

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 18.11.2005 19:26:51

Tipař je přesně ten, kdo dává tipy. Tipy na byty, o nichž si myslí, že jsou/budou vhodné k vykradení. Mohou to být byty každý úplně jiného typu. V každém případě to, že půjdou snadno vykrást je jen odhad výsledku. Typ byt v tom může hrát roli (např. umístění), ale nemusí. Ten tipař také nemusí být ani zloděj, je to prostě tipař. Mimochodem - asi vždy je to trochu sázka do loterie :) Byt vám pak vykrade ten, kdo od něj dostane tip. Kdo nebo co je typař, to víte asi jen vy. Nemyslel jste bytař?? 19 let není argument, ale pobaví.

Avatar

Autor komentáře: Ash

Datum vložení: 18.11.2005 19:37:42

Už vím, vy jste myslel že typař vykrádá byty určitého typu, např. lidí, co jsou na dovolené. Nicméně i když by to pro něj bylo typické, tipl bych si, že jste první, kdo tento význam slova "typař" vymyslel a použil :) Jako říct o někom, kdo je na blondýnky, že je typař... no... uf. I když ono obhájit se dá vlastně cokoliv.

Avatar

Autor komentáře: Primas

Datum vložení: 25.11.2005 7:42:57

Tady je někdo vťypař.

Avatar

Autor komentáře: Robo.cz

Datum vložení: 5.7.2004 23:43:30

Upozorňuji, že "vytypovat" v tom smyslu, v jakém ho používá autor, se píše s měkkým "i". V češtině se jedná o poměrně častou chybu. Samozřejmě, že máme i slovo "typovat" (a jeho odvozeniny "přetypovat", "vytypovat", apod.), ale jde o slovo s úplně jiným významem.

Avatar

Autor komentáře: Martin Kopta

Datum vložení: 7.7.2004 1:47:22

Děkuji za upozornění, ale pletete se.

1. je to pravopisně správně
2. neupírejte autorovi právo vybrat slova podle smyslu

<a href='http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=typovat' target='_blank'>http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=typovat</a>

(typ = znak, autor je kromě jiného typograf, takže mu nakládání s tímhle cizím slovem potíže nečiní)

Avatar

Autor komentáře: Pavel Rychetský

Datum vložení: 7.7.2004 14:38:31

Asi máte pravdu, ale navrhoval bych brát ohled na prostší čtenáře a vyhýbat se takto problematickým formulacím; např. já jako méně vzdělaný (ač kromě jiného typograf) rozumím sekvenci "vytypování klíčových slov" jako "napsání/vysázení klíčových slov znak za znakem".

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 7.7.2004 17:02:40

Možná je to právě proto, že jste typograf. :-) I když se obávám, že typování je v sazbě výraz tak ze sedmdesátých let.

Avatar

Autor komentáře: Matyáš Novák

Datum vložení: 11.12.2005 18:53:43

Ahoj, no možná byste mohl přiznat chybu. V článku máte: > Radim Smička nás tu krok po kroku provádí > optimalizací webu od vytypování klíčových > slov... Takže o typografii klíčových slov se snad nebavíme :-) Druhá možnost co zbýva je, že se klíčová slova typují, tedy určuje se jejich typ. Ale to jste také myslím neměl na mysli... :-) Snad se nepletu, ale každý kdo si větu přečte dojde k názoru, ze jste myslel [b]výběr[/b] slov - a protože je jeho úspěch částečně závislý na okolnostech, které vybírající nemůže předvídat, jde o [b]tip[/b] a tedy tipování. Pokud budete přesto trvat na tom, že jste myslel typování, tak Vám to neberu. Pak je to ovšem napsáno tak, že drtivá většina lidí tomu porozumí špatně - což je pro publikujícího autora daleko horší vizitka než jedno špatně napsané ypsilon. Mějte se krásně a užijte si Vánoce, Matyáš

Avatar

Autor komentáře: Lali

Datum vložení: 6.5.2006 17:40:48

Mám jen malou výhradu.Nelze napsat, že "v češtině se jedná o poměrně častou chybu". Sloveso jednat se váže k 6.pádu, tedy jednat o kom, o čem, nikoliv o koho co, což je 4.pád. Je to chyba, která je běžná,rozšířená a za chybu ji málokdo považuje. Ten, kdo o ní ví, používá místo tvaru "jedná se o" raději tvar "jde o".Nejsem češtinář ani učitelka, ale tohlo mi utkvělo v hlavě z dob studijí......

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 6.5.2006 17:51:16

Čeština není mrtvý jazyk, takže to, co před několika lety bylo chybou, dnes je již normou. Zvlášť když jde o podobně "nenásilné" rozšíření jazykové flexibility jako v tomto případě. Purismem nejen škodíme jazyku, ale omezujeme také vlastní projev ;-)

Avatar

Autor komentáře: Lali

Datum vložení: 6.5.2006 21:24:10

Souhlasím s Vámi jen do určité míry. Správné používání pádu nepokládám za "purismus", nýbrž za chybu, která s jazykovou flexibilitou nemá nic společného. Myslím si, že tzv.demokracie i v jazyce českém našemu jazyku nejen neprospívá, ale ubližuje mu. Docela mě mrzí, že kam se dnes člověk podívá, najde chyby, ať je to v supermarketech, dětských knížkách a co je zarážející - ve školních učebnicích běžně. :-)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 6.5.2006 23:26:24

Říkáte "správné používání pádu" - jenže problém je právě v tom slově "správném". Používané pády se časem mění, takže co bylo "správné" dříve, už nyní správné není, a co dříve bylo "nesprávné", nyní je běžně používáno a jazykovědci posvěceno jako přirozený vývojový posun. Takových posunů je přitom celá řada a tento rozhodně nepatří mezi špatné, protože poskytuje uživateli možnost vyjadřovat se flexibilněji a především přirozeněji a jasněji... Hledejme raději řešení skutečných problémů - toto jako problém opravdu nikdo nevidí ;-)

Avatar

Autor komentáře: Lukas Nevosad

Datum vložení: 6.7.2004 0:23:22

U webu zabyvajiciho se webdesignem a tedy i do jiste miry "ergonomii" stranek povazuji za docela zasadni nedostatek, ze v jeho vlastnim eshopu nejsou uvedeny ceny za dopravu (aniz bych se musel registrovat).

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 6.7.2004 13:18:47

Ze bych taky napsal knizku o tom, jak se mi povedlo dostat "www.priroda.cz" na prvni mista vyhledavacu? ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 6.7.2004 21:39:30

Knihu klidně napsat můžete o čem chcete, ale nezneužívejte k tomu Interval.cz. Považuji tento druh odkazů za unfair a příště smažu rovnou celý Váš příspěvek. Náš magazín už k Vaší propagaci, myslím, přispěl dost, nebo ne?

Avatar

Autor komentáře: Moje domena

Datum vložení: 7.7.2004 11:31:12

Myslim ze uz se to tu probiralo, ale vazne nechapu proc tu nemate u kazdeho prispevku moznost vlozeni odkazu na autorovy stranky. Zvlast na tomto webu me obcas zajima co stvoril autor prispevku, ktery tak kritizuje...Absolutne mi to neprijde jako nejaka reklama, ale asi se bojite o kazdou korunu (kterou ale stejne nedostanete)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 7.7.2004 11:48:52

Účelem diskuse pod článikem je diskutovat nad předmětem článku. Odkazy, které s tímto předmětem mají něco společného, do ní patří, ostatní ne. Spamování diskusí malomyslnými příspěvky, jejichž jediným účelem je vložení odkazu, škodí magazínu, čtenářům i webu jako takovému, proto je nehodlám tolerovat. Každý by se měl naučit diskutovat k věci a kultivovaně - pokud ne, jednoduše se diskuse nezúčastní ;-)

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 7.7.2004 13:08:23

Hmm, takze se tady hodnoti co je malomyslny prispevek a co ne. Aha...

Ja jen napsal, ze vydat takovou 'knihu' muze kdekdo, treba i ja ;-) A proc ne, na takove slovo jako 'zvíře' je muj server na Jyxu hned za Bazos.cz (zjistil jsem to uplne nahodou, nehledal jsem to). Kdyz ale zkusim hledat primo 'bazar' tak server autora knihy neni na Jyxu ani v prvni stovce. Na rozdil od toho, kdyz zkusim zadat nejake slovo ktere ma primou souvyslost s Prirodou - tam jsem na prvni strance velmi casto.

A to je presne to, na co jsem upozornoval. Nic vic, nic min. K tematu diskuze to podle me rozhodne vztah ma.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 7.7.2004 13:38:45

Také se mi podařilo vyhledatelnost jednoho serveru zvýšit desetinásobně a v případě tohoto magazínu jsem zvýšil jeho celkovou navštěvovanost více než dvakrát. Znamená to snad, že mohu napsat knihu o SEO? Možná, rozhodně to ale nemá nic společného s recenzí Martina Kopty na tuto konkrétní knihu. Leda snad, že bych závistí nevydržel a musel všem dát najevo, že "on sice splácal ňákou knihu, ale pravej king sem já" ;-)

Avatar

Autor komentáře: Radim Smička

Datum vložení: 7.7.2004 21:38:49

Nikdy jsem netvrdil, že Bazos.cz je optimalizován na slovo Bazar. Trošku Vám přiblížím situaci. Bazos.cz býval pouze pc bazar, z toho důvodu byl optimalizován na slovo pc bazar. Postupně jsem ale přidával další sekce až přibližně před 14 dny jsem přesunul komplet sekci pc na pc.bazos.cz (můžete si to ověřit, celé www je komplet kromě úvodní stránky přesměrováno pomocí 301). To jsem udělal právě kvůli "útoku" na obecná slova typu inzerce. Slovo bazar podle mě více vyjadřuje kamenný bazar, kdežto slovo inzerce pak spíše označuje inzertní server jako je Bazos.

Tak abych to zhrnul, hlavní stránku v současnosti optimalizuji na slovo inzerce a jednotlivé sekce na pc inzerce, reality inzerce, auto inzerce atd ... . Pokud vám 5. místo například v googlu na slovo inzerce po 14 dnech od přesunu připadá špatné je to na Vás ;-).

To, že se Bazos umisťuje nějak na slovo zvíře mě po pravdě řečeno nezajímá. Mám 1000 jiných daleko užitenějších, na kterých jsem na prvních místech ;-).

Avatar

Autor komentáře: Petr Bříza

Datum vložení: 7.7.2004 23:47:00

I kdyby bylo slovo "bazar" pro bazos.cz zajímavé, nepřipadá vám že tohle slovo je poněkud více konkurenční, takže se pro něj optimalizuje velmi těžko? Na rozdíl od slova "zvíře", která většina uživatelů internetu do vyhledávače asi nikdy nenapsala :-)

Avatar

Autor komentáře: Radim Smička

Datum vložení: 8.7.2004 9:28:04

Slovo Bazar je urcite vice konkurencni nez slovo zvire. Znova ale opakuji, pro radkovou inzerci je vyhodnejsi slovo inzerce nez slovo bazar. Bazar muze byt treba s nabytkem, auty, ale bazar s realitami nebo s kockami atd ? Ve sve knize jsem slovo bazar popsal jako zbytecne konkurencni a malo relevantni k serveru Bazos.cz, ktery byl pouze pc bazarem (to jiz neplati, takze je docela mozne, ze se nekdy rozhodnu pro toto slovo optimalizovat).

Avatar

Autor komentáře: Petr Bříza

Datum vložení: 8.7.2004 13:32:23

Já se se s vámi nepřu, můj předchozí příspěvek v tomto threadu byl reakcí na Petra :-)

Avatar

Autor komentáře: badial

Datum vložení: 8.7.2004 11:35:46

kdyby chyby
jeste nikdy neuspel nikdo kdo mohl ale pouze ti co udelali
drzte se prosim vecnych pripominek k teto knize ne k tomu co byste kdybyste
dekuji
ctenar

Avatar

Autor komentáře: Moje domena

Datum vložení: 7.7.2004 14:18:38

S tim, ze sem nepatri nesmyslne prispevky samozrejme souhlasim, ale hodnekrat bych se rad podival co autor prispevku sam vytvoril (zejmena u kritiky webu). Navic jak se tak divam, mate ve forumlari akorat misto pro kolonku adresa, takze by to ani nijak nerohodilo design stranek.
A jeste jedna pripominka priste prosim nepiste ze by to skodilo ctenarum, vy ctenar nejste, tak se nesnazte byt jejich mluvcim, ja ctenar jsem a rikam: "neskodi mi to"

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 7.7.2004 17:57:54

Já čtenář samozřejmě jsem, stejně jako ostatní, a to nejen na tomto webu - sleduji doslova stovky serverů po celém světě už od doby, kdy byl internet do Čech zaveden. Jsem také účastníkem několika teoretických platforem, které se na odborné úrovni zabývají mechanismech zprostředkování informací (nejen skrze internet), takže se na Interval.cz tyto poznatky snažím realizovat. A zatím bych řekl, že mám spíše úspěch než naopak ;-)

Avatar

Autor komentáře: Moje domena

Datum vložení: 12.7.2004 17:40:39

Asi jste mne spatne pochopil, samozrejme ze ctete a tudiz jste ctenar, ale pokud jde o Interval tak jste hlavne redaktor a ne ctenar stojici mimo. Preci jen je neco jineho cist si neco co jsem sam napsal nebo schvalil nez neci cizi text, na jinych webech jste ctenar ale tady rozhodne ne (pokud to neberu v technickem slova smyslu)

P.S. Hudebnik se pri koncerte take slysi, ale asi by ho nenapadlo rict ze je posluchac.

Avatar

Autor komentáře: Moje domena

Datum vložení: 12.7.2004 20:00:59

Jinak jeste jedna pripominka, je velice pekne ze zatimco jini se podle vas nesmeji nicim chlubit tak vy ano... Pokud bych byl admin teto diskuse tak bych vas prispevek smazal s tim, ze patri k informacim o vas v sekci redakce. Takze propriste se toho prosim vyvarujte ;-) A pokud jde o vas uspech, mohl bych byt jedovaty a polozit si recnickou otazku kdebyste byl (respektive Interval) nebyt pulmilionoveho prispevku od Nic.cz...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 16.7.2004 14:52:26

Bez čtyřsettisícového grantu od NIC.CZ by Interval.cz byl přesně tam, kde dnes je. Všechny ty peníze byly vynaloženy na autorské honoráře za články nad běžný rozpočet, což znamená, že je vlastně dostali čtenáři jako Vy, kteří si náš magazín čtou naprosto zdarma. Interval.cz je placen ze zisku firmy ZONER a pár set tisíc navíc je doslova kapkou v moři. Ostatně, moc by mně zajímalo, který z účastníků tehdejšího výběru použil získané peníze tak, jak slíbil, a s takovým efektem ve veřejný prospěch jako právě Interval.cz.

Avatar

Autor komentáře: Bfux

Datum vložení: 14.7.2004 9:57:11

No, me to spis pripada, ze si tu nekdo nechce plytvat PageRank.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 14.7.2004 10:50:54

To se dá zajistit mnohem jednodušeji - přepisem veškerých odkazů přes redirektor, na nějž se robotům zakáže přístup. Čisté, efektivní a bez lidského zásahu ;-)

Avatar

Autor komentáře: Petr Bříza

Datum vložení: 7.7.2004 23:42:21

Ne každý má potřebu se chlubit, co dokázal vytvořit, a ne každý má potřebu hodnotit ostatní lidi podle jejich webů. Předmět diskuse u kritiky webu je kritika předloženého webu, takže vás weby ostatních lidí v diskusi nemusí zajímat. Pokud se vám jejich názor nelíbí, tak jim oponujte, ale proč se zaměřovat na jejich web? Pokud na nich chcete hledat chyby, pak je to od vás trochu zbabělé, protože žádný web není bezchybný.

Avatar

Autor komentáře: Moje domena

Datum vložení: 12.7.2004 17:38:27

Ja se nechci nijak chlubit ani vetsinou kritizovat ostatni prispevatele, ale pokud si prectu nejaky prispevek, ktery se tvari rekneme "odborne" a snazi se vnutit ostatnim ze on jediny ma pravdu a ze autor je nejvetsi "profik". Tak bych mel rad moznost videt jeho praci abych si rekl, fajn je dobrej asi pravdu, nebo naopak, je akorat namyslenej a nema cenu mu vubec odpovidat. A pokud by bylo zbabele hledat na ostatnich chyby, pak by asi rubrika "Kritika webu" ztratila smysl, vzdyt autori prihlasovanych stranek, pokud by se nejak vyjadrili, by se nesmeli kritizovat...

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 20.7.2004 0:14:49

Mylite se, ja osobne naprosto souhlasim s Petrem Břízou. Je rozdil napsat kritiku nekomu, kdo o tuto kritiku sam zada, a napsat kritiku nekomu, jen abych mu ukazal, ze sam ma na svych strankach chyby. Doufam, ze ten rozdil vidite.
A kdyz budete pri diskusi nad nejakym webem pouzivat jako protiargument uroven webu kritizujici osoby, pak se za prve dostavate mimo tema, za druhe neberete ohledy na to, zda samotna tato osoba povazuje svuj web za dobry a zda je to to nejlepsi, co dokaze v soucasne dobe vytvorit. Co kdyz to je treba web, ktery napsal pred 7 lety a od te doby nemel cas/chut/duvod ho predelat, ackoliv jeho znalosti, technicke moznosti a zkusenosti za tu dobu znacne pokrocily, treba natolik, aby se dokazal fundovane a vecne vyjadrovat ke kvalite tvorby jinych?

Avatar

Autor komentáře: Martin Koníček

Datum vložení: 7.7.2004 15:00:19

Hned zpočátku chci upozornit, že knihu jsem nečetl, ale asi když tak o tom mluvíte se v knihovně mrknu na tu diplomovou práci.

Problémem optimalizace pro SEO není podle mě ani tak znalosti fíglů, ale hlavně technické řešení. Technické řešení <a href='http://www.bazos.cz/' target='_blank'>http://www.bazos.cz/</a> je viditelně znatelně zaostalejší za řešením, která jsou možná. Nechci se vychloubat, ale doma už mám funkční přípravu frameworku pro PHP, kde je optimalizace pro vyhledávače znatelně promyšlenější a snadněji realizovatelná.

Právě tady je vidět, že autor opravdu není až tak dobrý programátor, ale přinejmenším je velice snaživý a to se cení.

Například optimalizace autora zcela opomíjí jména obrázků, neexistují také věci jako dynamicky tvořená mapa webu atd. Budu-li upřímný myslím, že web je velmi dobrý, ale pouze staticky optimalizovaný, přičemž nejlepší výsledky lze získat dynamickou optimalizací. V mém projektu, který je teď hotov cca z 80% používám raději dynamickou optimalizaci, kdy mapu webu není tvořena žádným programovým omezením.

Například na <a href='http://www.jasminka.cz/' target='_blank'>http://www.jasminka.cz/</a> jsou v pravo nahoře nejoblíbenější knihy. Odkazy jsou optimalizovány pouze u prvních 3 knih na tento tvar: ../nazev_knihy.html, zatímco u zbylých 2 knih jsou odkaz přes ID. Například jsem pro své účely udělal parset co z textu typu "Nejlepší léta pod *psa*" udělá automaticky odkaz typu nejlepsi-leta-pod-psa.html, žádné ruční naťukávání, vše je dynamické a automatické.

Kdyby někdo chtěl ten kód poslat, ozvěte se tady ve fóru.

Avatar

Autor komentáře: Robert Němec

Datum vložení: 7.7.2004 15:11:40

Kdybych mohl prosit o poslání, byl bych velice rád. Jo, a kdybyste hledal uplatnění, můžete se ozvat taky. :-)

Avatar

Autor komentáře: Martin Koníček

Datum vložení: 8.7.2004 10:32:38

Funkci jsem dal sem - <a href='http://www.volny.cz/martin.konicek/zdrojak/function.nice_url.php' target='_blank'>http://www.volny.cz/martin.konicek/zdrojak/function.nice_url.php</a>
Zkonvertuje to cesky text v libovolne znakove sada na pouzitelne URL, zkoušel jsem to nasadit a funguje to bez problémů,

BTW uplatnění hledám, ale jen u vážných projektů :) Pokud to tedy myslíte s optimalizací vážně tak napšte na mail martin_konicek [zavinac] centrum [tecka] cz

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 10.7.2004 19:37:50

nezkousel jsem, ale podle oka mi prijde, ze ta function_nice_url zahazuje velke znaky :)

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 10.7.2004 19:39:10

eregi -> sorry, ruce rychlejsi nez mozek

Avatar

Autor komentáře: Radim Smička

Datum vložení: 7.7.2004 21:54:34

Duvod proc u nekterych knih je na serveru Jasminka zobrazovano id.html a u jinych je to napr zdena-frybova-dve-damy-v-tisni.html je ten, ze kdyz jsem s optimalizaci zacinal URL me vubec nezajimalo. Postupem casu jsem jako kazdy zjistil, ze URL je dulezite, to znamena musi tam byt v tomto pripade autor a nazev knihy. Vyresil jsem to tak, ze pri zadavani knihy do systemu se automaticky vytvori zdena-fdsfsdfs-dsfdsfsd-html. Neni to zadne vytukavani, je to automaticky. Kvuli problemu, ktere melo napriklad Yahoo s presmerovanim pomoci 301, jsem nove adresy udelal pouze u novych knih. U starych knih zustalo id.html. Tento postup je naprosto korektni a podle me se proti nemu neda nic namitnout. Postupem času, jak se vyprodají starší knihy, id.html úplně zmizí.

Mapu webu považuji v případě serveru Bazos.cz za zbytečnou. Menu je natolik přehledné, že jako takové plnně nahrazuje mapu webu. Mapu webu považuji osobně za nouzové řešení. Je určena pro ztrácející se uživatele a nebo ztrácející se roboty vyhledávačů. Roboti se na serveru Bazos neztrácejí (Google minulý týden trhl rekord kdy za jeden den stáhnul kolem 5000 souborů). Doufám, že se neztrácejí ani uživatelé ;-).

Jména obrázků neopomíjím, jen je nepovažuji za tolik důležité, v knize se samozřejmě o popisování obrázků zmiňuji.


Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 7.7.2004 23:28:36

Dovolím si oponovat tvrzení, že je mapa webu pouhou berličkou pro ztrácející se uživatele nebo roboty. Pracoval jsem na několika webech, které poskytovaly informace různorodým skupinám lidí - specialistům, odborné veřejnosti i laikům, a zároveň domácím i zahraničním uživatelům. Na webu, který obsahuje velké množství informací, je dobře ošetřená mapa webu velmi vhodnou pomůckou orientaci návštěvníka, který na web zavítá poprvé a chce vědět, co na něm vlastně je k dispozici, nebo se naopak snaží najít konkrétní informaci. V takovém případě je jakékoli proklikávání navigací jen na škodu.

V dřevních dobách WWW jsem vždy při návštěvě nového webu zamířil nejprve k mapě a dodnes si myslím, že je tou nejlepší věcí, která může potkat návštěvníka jen trochu rozlehlejšího informačního portálu ;-)

Avatar

Autor komentáře: Radim Smička

Datum vložení: 8.7.2004 9:30:18

Muj pristup je mozna dan tim, ze na mapu webu opravdu klikam pouze na neprehlednem webu (pokud vim, ze tam ta informace je a nemohu ji najit). Musim ale uznat, ze u opravdu rozsahleho portalu muze byt mapa webu uzitecna pro uzivatele. (osobne radeji prohledam dany portal Googlem nebo Jyxem a pokud to nenajdu prohlasim ze tam informace neni ;-) )

Stojim si ale za tim, ze pro SEO je mapa webu uzitecna pouze pri problemech s indexaci ( "kdyz se roboti ztraci") nebo u noveho webu, kde je hodne urovni (3 a vice) a indexace by mohla trvat dlouho. Take tvrdim, ze mapa webu u serveru Bazos je zbytecna, menu je dostatecne prehledne a pro vyhledani inzeratu je jednodussi pouzit vyhledavani.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.7.2004 9:30:52

Nechci se přít o to, jestli má či nemá mapa webu nějaký užitek pro SEO (i když se tvrdí, že co je dobré pro návštěvníky, je dobré i pro SEO). Pouze si myslím, že bychom neměli mapu webu za zbytečnou prohlašovat takto autoritativně a ve všeobecnosti. Rozhodně ji nelze nahradit nějakým vyhledávačem, protože vyhledávač může najít jen to, o čem víte, že to hledáte, a navíc to musíte vědět takřka "na písmenko" přesně. A pokud se například snažíte najít nějakou odbornou informaci, může být součástí "neviditelného webu" (aniž by to bylo v rozporu se SEO) a pak už vás kromě mapy nic nezachrání... ;-)

Avatar

Autor komentáře: Martin Koníček

Datum vložení: 8.7.2004 10:22:56

Tady došlo patrně k jistému nedorozumění, zatímco vy považujete za mapu webu stránku kde je web rozkreslen, já si pod tím představím systém organizace webu.

Ať je mapa webu zveřejněna či ne, měla by existovat, minimálně tvůrce by měl znát nějaký strom organizace webu, když tomu tak není, je možno že nějaká důležitá informace bude k nalezení až například na 10. úrovni, kam se nikdo nikdy nedostane.

Ohledně odkazů je to myšleno třeba takhle, vy máte u inzerátů odkazy řešeny takto: ../smazat/122 či ../edit/122 což je vesměs nelogické, protože jeden inzerát je v několika virtuálních podsložkách. Já třeba mám to, že organizuji takto ../122/smazat ../122/edit a vlastně všechny dokumenty a akce spojené s jakýmkoliv dokumentem jsou v jedné virtuální složce, což si myslím, že je i pro vyhledávače logičtější.

Ohledně technického řešení, stále bych si dovolil tvrdit, že jste velice snaživý ;) Ale nacvakávat všechno pomocí mod_rewrite není ono, protože jedu na pronajmutém webovém prostoru a nemůžu si neustále psát o přidávání věcí do mod_rewrite, tak jsem si udělal v PHP vlastní zpracování URL. Funguje to asi tak, že předáte tohle subdomena.domena.cz/cesta/cesta/akce.html a skriptu předám vlastně rozkouskovanou cestu připravenou ke zpracování. To samozřejmě není jediná věc co se mi líbí, ale snažím se generovat automaticky výstup i v XML, u všech stránek a nechat možnost napojení na jiné weby, aby na mě odkazovali.

Ale asi si tu vaší knížku pořídím, ostatně mám větší technické možnosti, protože odděluji prezentační a aplikační vrstvu, takže můžu výstup takřka libovolně transofrmovat.

BTW dost pomáhá mít validní stránky a ještě odkazovat na validátor s vaším URL, alespoň u google

Avatar

Autor komentáře: Misha

Datum vložení: 9.7.2004 9:19:19

tohle mě zajímá, jak pomáhá v SEO mít na stránce odkaz na validátor s vlastním URL? v čem to pomáhá?

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 9.7.2004 10:24:57

Sakry, to je bomba! Inu, clovek se porad uci :-)
Jak to pomaha? Zkus to! Odkaz na tvuj server tak hned se objevi na serveru, ktery ma v Google PageRank 6/10. A hadej jestli ti to muze trosku pomoct nebo ne :-) Sikovna vecicka, diky za tip!

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 9.7.2004 10:58:23

A určitě to funguje? Ten odkaz se tam sice objeví, ale není tam na stálo. Objeví se tam pouze při zvalidování.

Takže google by musel přjít k vám, tam přes odkaz na validator přejit na něj, a po zvalidování si vzít onen zpětný odkaz na Vás. Teoreticky to možné je ale nevím nevím.

Schválně jsem se koukl na zpětné odkazy pár webů co mají odkaz na validátor ale nikde jsem tam neviděl ten odkaz z validátoru na daný web.

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 9.7.2004 11:53:56

Podle me to ma vyznam pro zvednuti pageranku, ale primo z validatoru nikdo neprijde - protoze opravdu ani nemuze.
Kdyz mate odkaz na validator se svou strankou, zaregistruje ho vyhledavac pri prohlizeni vaseho webu jako novy odkaz a pokusi se ho zkontrolovat. A na tomto konkretnim odkazu objevi zpetny odkaz vedouci na vas web. A
vy tim ziskate par bodu k dobru...
Podle me to musi fungovat - byt to samozrejme nezvedne pagerank z 1/10 na 10/10 ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 9.7.2004 12:29:05

to je mi jasny ze nikdo z validatoru neprijde :o) Ja si jen nebyl proste jist tim zda google naleznete ten odkaz z validatoru na dany web. Hlavne kvuli tomu ze jse to proste nenasel nikde v googlu. A preci jen odkaz z webu co ma PR6 by tam mel byt videt pri zobrazovani zpetnych odkazu.

Pokud s tim uz ale mel nekdo zkusenosti tak to asi fungovat bude :o) me by to vubec nevadilo.

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 9.7.2004 12:51:55

No kdyz zkusim dat na Google prikaz site:validator.w3.org tak mi to zobrazi vic nez dost dukazu ze to asi funguje ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 9.7.2004 15:40:57

no jo je to tam, máte pravdu :o) Ja to zkoušel obrácenně, hledal jsem zpětné odkazy na nějaké weby co mají ten odkaz na validaci.

hlavní ale je že to fakt funguje :o)

Avatar

Autor komentáře: Pavel Vrany

Datum vložení: 10.7.2004 20:08:08

Tak bohuzel, vysledky gg:site:validator.w3.org nemaji PR 6/10 ale 0/10 ->duvodem je, ze obsahuji originalni url odkazovane stranky

A naopak <a href='http://validator.w3.org/check/referer' target='_blank'>http://validator.w3.org/check/referer</a> ma PR 10/10, ale google samozrejme referera nepreda, takze zadny zisk z toho neplyne.

Skoda, uz sem myslel ze vypuknou zavody ve validaci :-D

Avatar

Autor komentáře: Martin Kopta

Datum vložení: 11.7.2004 0:12:34

Když na tu stránku odkazujete jen vy, tak má takový pageranlk, jaký odpovídá podílu pageranku vaší stránky, z níž na ni odkazjujete. Takže Validátor s odkazem na vaši stránku má pagerank mnohem nižší než 6/10. ;-) To jen v prohlížeči se vám zobrazuje vyšší pagerank.

Avatar

Autor komentáře: Jeník

Datum vložení: 20.7.2004 14:46:06

Daji se stranky optimalizovat pro klicova slova bez diakritiky? A funguje to pokud maji byt pristupne?

Avatar

Autor komentáře: Spacek

Datum vložení: 25.9.2004 22:40:41

Na localhost jsem testoval v .htaccess

RewriteEngine on
RewriteRule ^pokus/ (.*) \.html$ detail.php3
[L,QSA]

bohuzel mi prohlizec vraci 500 Internal Server Error

mam Apache/1.3.20 (Win32) PHP/4.3.4

Neporadite mi v cem je chyba ?

Dekuji Spacek

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 25.9.2004 23:03:59

RewriteEngine on
RewriteRule ^/pokus/(.*)\.html /detail.php3 [L,QSA]

Avatar

Autor komentáře: Spacek

Datum vložení: 25.9.2004 23:20:54

Stale stejne 500 I.S.E.

Avatar

Autor komentáře: Martin Kopta

Datum vložení: 26.9.2004 1:34:04

Nastavte si RewriteLog a podivejte se, jakou chybu vam to pise.

RewriteLogLevel 9
RewriteLog "C:\docume~1\...\rewrite.log"

Delate pravdepodobne chybu jinde.
Zkuste <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.uniformserver.com/' target='_blank'>http://www.uniformserver.com/</a>, ja u nej nemam s nicim potize.

Avatar

Autor komentáře: Martin Kopta

Datum vložení: 26.9.2004 1:36:11

Mimochodem: Ja bych tenhle radek

RewriteRule ^pokus/ (.*) \.html$ detail.php3
[L,QSA]

napsal takhle:

RewriteRule ^/pokus/.*\.html /detail.php3 [QSA,L]

Avatar

Autor komentáře: Zdenek Svitak

Datum vložení: 29.8.2005 17:25:56

Prosim o prominuti ze sem Vkladam naprosto laicky dotaz ale predpokladam zde vyskyt odborniku. Zajimalo by me zdali se da zjistit ze stranka je zabanovana googlem? Dik za info..

Avatar

Autor komentáře: Slope

Datum vložení: 18.11.2005 23:16:40

http://www.123promotion.co.uk/tools/googlebanned.php

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Tintěra

Datum vložení: 18.11.2005 14:21:30

Vydání knihy ke stažení je supr věc a tímto děkuji za zpřístupnění a Intervalu za info. Jen se hodilo dávat aktualizace nahoru. A taky dát do nadpisu či RSS nějaký text jako aktualizováno (nebo oživeno :)

Avatar

Autor komentáře: CIA

Datum vložení: 19.11.2005 12:18:03

Kde mám koupit knihu? V knihkupectví není a píšete tam že el.verze je v tomto článku ke stažení. Kde je? Díky

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.11.2005 1:48:13

Když se podíváte na konec recenze, je tam připojen odkaz, který vede na PDF verzi knihy. Je, myslím, dosti názorně a srozumitelně pojmenován "Optimalizace pro vyhledávače - SEO" ;-)

Avatar

Autor komentáře: ghoul

Datum vložení: 22.11.2005 19:53:05

Oddílem, kvůli kterému si knihu nejspíš pořídíte, jsou Metody v SEO. Radim Smička nás tu krok po kroku provádí optimalizací webu od [b]vytypování[/b] klíčových slov, přes volbu značek HTML, až po složitější koncepty jako je vliv popularity webu na jeho umístění ve výsledcích vyhledávání, důležitost správného výběru cílů pro vnější odkazy, psaní textu odkazů, struktur URL a tak dále.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 23.11.2005 11:24:29

Přečetl jsem už asi 50 stránek, ale pořád jsem nenašel nic nového. Jen věci, které jsou povědomé i nezkušeným začátečníkům, ktří znají alespoň některé mat tagy.... Doufám že zbytek knihy bude lepší.

Avatar

Autor komentáře: Madmucho

Datum vložení: 25.11.2005 2:23:19

Mýslím si že kniha je pro lidi kteří o SEO mnoho nevedí(jako sem trebas já) velice poučná po přečtení teto knihy sem usedl k Dreamweaveru a všechny projekty jednen podruhe překopal a opravil si ty největší chyby a musím ríci že je poté vyhledávač alespon zaindexoval :) opravdu sem nevěděl že SEO je taková věda. Byl bych moc rád kdyby vyšlo pokračování této knihy například doplněné o nové poznatky a třebas i o praktiky našich nejznámějších vyhledávaču co se týče indexace. Koupil bych si pak knihu stejně jako jsem tomu udělal když byla ještě v prodeji.

Avatar

Autor komentáře: jméno

Datum vložení: 8.12.2005 15:11:06

jabych ty knizce moc neveril, to spis http://www.seomoz.org/beginners.php, na slashdotu slusny reference

Avatar

Autor komentáře: Michal Kužela

Datum vložení: 9.12.2005 8:49:34

Nepatřím mezi odborníky na SEO, takže jsem se chtěl něco dozvědět. A nic nového pod sluncem. Ale co se týká řídicí struktury IF tak jak popisuje autor článu nelze v žádném případě ani teoreticky nahradit konstrukcí IF ELSE. A to zcela jednoduše, protože při nesplnění 1. podmíky se neprovádí část skriptu příslušící podmínce if. V případě if a else se postupně testují všechny podmínky. Slučování vice podmínek do jednoho if-u vede k nepřehlednosti. Co se týká složených závorek jak zaznělo v příspěvcích, tak jsem od nich před rokem ustoupil a přešek k dvojtečkám. Důvod přehlednost skriptu kterou mi dodává endif, endforeach, endwhile, ..... prostě všechny end... Takže záleží na tom co upřednostňujete.

Avatar

Autor komentáře: petv2

Datum vložení: 9.12.2005 22:08:26

Omlouvám se za možná hloupý dotaz (nejsem žádný odborník) ale myslím, že to s SEO souvisí - jak zjistím, na jaké pozici se ve vyhledávači (např. Google) nalézají stránky, které na nějakou frázi hodlám opimalizovat? Děkuji

Avatar

Autor komentáře: Menci

Datum vložení: 4.1.2006 17:27:19

Třeba tady? http://www.2mstudio.cz/pozice-ve-vyhledavacich/index.php?kw=karikatury&site=www.bm-atelier.com

Avatar

Autor komentáře: ...

Datum vložení: 25.1.2006 16:52:32

ja pouzivam pro zjisteni Google Page ranku online sluzbu: http://www.jx.cz/Google-PageRank/

Avatar

Autor komentáře: Ivo

Datum vložení: 6.2.2006 18:00:40

Třeba pomocí tohohle rozšíření do Firefoxu: http://pagerankstatus.mozdev.org/

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 14.12.2005 11:35:08

Kniha je ještě v prodeji. Dva tři kousky jsem viděl v Kanzelsbergerovi na v Praze Smíchově u stanice metra Anděl.

Avatar

Autor komentáře: Jaroslav M.

Datum vložení: 25.12.2005 18:10:38

Nedávno jsem narazil na sluzbu www.TvujRank.cz, pomáhá to?

Avatar

Autor komentáře: Mira

Datum vložení: 25.12.2005 19:06:30

Vzhledem k tomu, ze ta stranka ma PageRank 0, tak asi moc ne ;-).

Avatar

Autor komentáře: Menci

Datum vložení: 4.1.2006 20:16:33

Je dobré, že se o SEO bádá a experimentuje. Podobně jako o přírodních zákonech - metodou - pokus - chyba. Živí se na tom plno "odborníků" na SEO. Na štěstí pro nás plno zásad již skutečně "odhalili" a to je dobře. Možná by ale bylo jednodušší, kdyby "Knihu o SEO" taky napsal nějaký "Bůh" - tedy autor nějakého vyhledávače, který ty zásady (např. zda je odkaz ze stránky nazvané LINK nebo ODKAZY opravdu a o kolik (jaký koeficient) méně hodnotný, než odkaz z obecné stránky, ... apod.) vytvořil. To by byl bestseler a konec diskusí o typování či tipování a ...! Věděli bysme jasně, co dělat a co ne. Ten Autor (třeba Jyxa) se musí nad takovým bádáním a "odbornými" články, dohady a diskusí nad svými utajenými programy s přidělovanými koeficienty dost nasmát - nemyslíte? A když nějaký "vědec" mu něco odhalí, tak pro něho není problém to rychle eliminovat?

Avatar

Autor komentáře: Marek Prokop

Datum vložení: 5.1.2006 22:00:45

Menci, kdysi jsem uvažoval podobně. Dnes by mne ale napadlo je pár otázek, na které bych se chtěl autorů třebas Googlu zeptat, kdybych měl jistotu, že mi správně odpoví. Navíc by to zřejmě byly jen otázky ryze teoretické, pro praxi SEO zcela nedůležité.

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Dolejší

Datum vložení: 6.2.2006 21:56:34

Mám možná zajímavý dotaz. Řekněme, že mám jeden web a píšu články. Ani nevím jak, ale podařilo se mi na docela obecné heslo naoptimalizovat jeden konkrétní článek na první místa ve většině vyhledávačů (včetně Googlu). Může to být tím, že jsem ten článek psal o novém výrobku (dosti diskutovaném) a ten článek jsem zveřejnil před konkurencí, která nás jinak dost válcuje? Zajímá mne tedy, jestli pomáhá když mi vyhledávač zaindexuje stránku před konkurencí která má o dost větší pagerank? Díky.

Avatar

Autor komentáře: Menci

Datum vložení: 10.2.2006 17:30:09

Zůstaň klidný a nejásej předčasně. Nové stránky vyhledávače většinou vyhodí nahoru - ale za čas je posunují dolů - na "patřičné" místo. Zkontroluj si pořadí tak za 2-3 měsíce a teprve pak se případně raduj :-)).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 10.2.2006 19:09:58

Je-li článek na dané téma kvalitní a zároveň vyjde před konkurencí, samozřejmě že to pomůže. Takový článek se stane autoritou, na kterou se ostatní odkazují a tak ho "protlačí" na lepší pozice. Ale to je běh na dlouhou trať, nikoli okamžitá záležitost, jak zmiňoval tady Menci ;-)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Dolejší

Datum vložení: 18.2.2006 17:50:42

Díky za reakce, musím ale dodat, že ten článek se drží již 4 měsíce. Jen ještě jedna nejasnost - máme tam galerii výrobků (html stránka), která je složená z a href nadpisů ostylovaných jako H2 a pod tím vždy tři obrázky výrobku. Prakticky tam nic jiného není. Odkazy odkazují na php dynamické stránky. Problém je v tom, že asi po skoro půl roce to prostě vyhledavače nebyly (nebo nechtěly) schopny zaindexovat...Občas se ve výsledcích odkaz na tu galerii objeví, ale velmi zřídka. Je mi to zvláštní. Netušíte prosím někdo, jestli třeba vadí, že se stránka skládá prakticky za H2 nadpisových odkazů a obrázků...? Díky moc.

Avatar

Autor komentáře: Locom

Datum vložení: 5.5.2006 1:00:53

Tak trosku to tu vsechno hodim do jednoho pytle :)) Knihy o SEO jsou naproste hovadiny. Mel jsem moznost se na par podivat, at uz od "renomovane" firmy iProspect z US, tak i dalsich a vetsinou sou to jenom s prominutim kecy o nicem. Zadna firma v knize neodhali svoje "know-how", pise o velice obecnych vecech. A pritom clovek ani knizku nepotrebuje, aby zjistil, jak napr. Google funguje, co pocita, co ne, jak to pocita, a jak ne :) ... vsechno to jsou verejne informace dostupne na internetu pro kazdeho. Staci si vyhledat zaregistrovane patenty, par tydnu stourani a budete mit o celem SEO vetsi prehled, nez po precteni vsech knizek na trhu.

Avatar

Autor komentáře: CENUP

Datum vložení: 10.9.2006 4:18:51

Otazka je, zda nejake vyrazne know how existuje :-) Kdyz prosakuji navenek daleko dulezitejsi informace, proc by ne tyto? :-) Nic megazazracneho se proste nedozvite a bude to nejspis proto, ze nic megazazracneho na tom ani neni, pokud nevyuzivate zrovna nejake zakazane techniky, ktere jeste ten a ten vyhledavac nestacil podchytit. Vazne to je horsi nez hledani svateho gralu :-) Zdravim, Petrik http://www.cenup.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz