Starší komentáře ke článku: Osvědčení z účetnictví přes cédéčko

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: jardab63

Datum vložení: 30.4.2004 6:54:33

a je toto osvědčení uznáváno např. úřadem práce či zaměstnavateli?

Avatar

Autor komentáře: Vícha

Datum vložení: 30.4.2004 9:25:21

Autori LANGMasteru uvadeji (jak je uvedeno v clanku), ze kurz je certifikován. Podle nich kazdy, kdo "úspěšně splní požadavky na ověření znalostí (tj. složí test znalostí v případě modulu A, resp. písemnou zkoušku v případě modulů B,C), obdrží osvědčení stvrzující, že absolvoval kurz podvojného účetnictví.
Jak je uvedeno, produkt garantuje a certifikuje institut Svazu ucetnich CR, coz by mela ceska administrativa respektovat.

Avatar

Autor komentáře: Kellerová Ilona

Datum vložení: 30.4.2004 13:16:07

Kurz účetnictví v současné podobě není akreditován MŠMT, ale o jeho akreditaci uvažujeme. Po složení závěrečných zkoušek - Modul B a C - odpovídá svým rozsahem absolvování rekvalifikačního kurzu Podvojné účetnictví pro podnikatele a v tomto smyslu je vydáno i Osvědčení Institutu Svazu účetních. Záleží na každém zaměstnavateli, zda toto Osvědčení uzná, s úřady práce budeme jednat.

Avatar

Autor komentáře: Markéta

Datum vložení: 26.2.2006 17:09:33

Jak to teda vypadá po dvou letech.Je to akreditováno MŠMT a co úřady práce?

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 2.3.2006 9:48:44

Dík za připomenutí. Opráším to tedy a zjistím přímo u dodavatele produktu. Sdělím do konce března 2006.

Avatar

Autor komentáře: Marketa

Datum vložení: 5.3.2006 0:10:44

A nešlo by to zjistit dřív?Rada bych si to pořídila co nejdřív a jestli to má vůbec smysl

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 5.3.2006 7:32:24

Nešlo. Pokud spěcháte, napište si na firmu sama, zda jejich produkt již respektují úřady práce, či které instituce. Měli by to vědět. Já jsem psal před 2 roky recenzi tohoto produktu. Návazné souvislosti jsou pro mě out, pokud nepíšu o produktu znovu.

Avatar

Autor komentáře: Marketa

Datum vložení: 8.3.2006 22:24:41

Až tolik nespěchám.Pokud mi to zjistíte budu jen ráda.Těším se na vaši odpověď

Avatar

Autor komentáře: autor

Datum vložení: 9.3.2006 9:31:16

Hm, to mohu slíbit. Počkejte nějaký ten týden, termín - do konce března.

Avatar

Autor komentáře: Markéta

Datum vložení: 15.5.2006 22:54:46

Zajímala by mě vaše ospověď zda je to akreditováno nebo jste na to zapomněl?

Avatar

Autor komentáře: Vícha

Datum vložení: 17.5.2006 10:33:51

Nezapomněl. Ale ještě nedorazila konkrétní odpověď, zda je produkt tohoto účetníctví akreditován MŠMT. Tudíž od posledního sdělení se nic nezměnilo! Faktem ovšem je, že pokud absolvujete zdárně zkoušky - Modul B a C - tak to je na úrovni absolvování rekvalifikačního kurzu "Podvojné účetnictví pro podnikatelé". Tudíž, poté obdržíte "Osvědčení Institutu Svazu účetních". To by měli zaměstnavatelé respektovat. Pokud to zaměstnavatel uzná jako kvalifikaci, měl by to respektovat i Úřad práce, jelikož to je posvěcené Institutem účetních. Doporučuji se obrátit na konkretního zaměstnavatele, k němuž chcete přejít. Ten by vám měl sdělit bližší informace, případně přímo na paní Kellerovou u fy Cígler.

Avatar

Autor komentáře: Vícha

Datum vložení: 1.6.2006 15:22:14

K tomu Andrea Muchová, manažerka Kurzu účetnictví CÍGLER SOFTWARE, a.s., sděluje: Uvedený certifikát nemá stejnou váhu jako např. certifikace profesních účetní, kterou pořádá Institut Svazu účetních. Je to doklad o tom, že student v plném rozsahu zvládl učivo v Kurzu účetnictví obsažené. Zda tento certifikát uznávají pracovní úřady nebo některé jiné subjekty Vám nejsem schopna zodpovědět, jednání s úřady práci nebylo příliš úspěšné, dle mého názoru s certifikátem u některé instituce uspějete a u jiné nikoliv. S dotazem o uznání certifikátu je lepší se obrátit přímo na daný úřad, resp. firmu. Co se týče akreditace od MŠMT, tak ta je udělena na kombinované studium (tzn. studium s pomocí Kurzu účetnictví na CD a 4x absolvování dvoudeního semináře) viz http://www.kurzucetnictvi.cz/text/kurzy.asp Na samotný software se akreditace nevztahuje.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz