Starší komentáře ke článku: Podnikáme na internetu - registrace domény

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Dedkoid

Datum vložení: 13.8.2002 10:25:56

asi jsem blbec, ale pochpil nekdo z vas jak spravne a jedine spravne postupovat pri registraci domeny na NICu, podle navodu se to neda. Nebo jsem fakt uplne, ale uplne blbej.

Kdyby tady napsal nekdo stucny navod jak na to, treba ve forme:

1. registrace subjektu
2. odeslani informaci na NIC
3. cekat tak hodinku nez se to vrati
4. registace bla bla bla ...

byl bych vdecny. :-)

Avatar

Autor komentáře: Radek Šilhavý

Datum vložení: 13.8.2002 10:44:21

Pro začátečníky, pro které je určen tento seriál je mnohem jednodušší využít služeb již zmíněných specializovaných firem, proto není přímé registraci věnováno příliš prostoru…

Stručně to na Nicu probíhá takto:

1. získat informace od dns z místa, kde bude doména běžet a identifikátor technického kontaktu

2. provést registraci subjektů
3. provést registraci domény jako takové.

Podrobné informace k registraci domén přímo na Nicu získáte na <a href='http://www.nic.cz' target='_blank'>http://www.nic.cz</a> v sekci registrace.

Avatar

Autor komentáře: miroslav.kucera

Datum vložení: 13.8.2002 11:26:38

Zdravim,

osobne myslim, ze je to zbytecne :) IMHO u cloveka, ktery si chce zaregistrovat domenu a nedokaze vyplnit trivialni objednavkovy formular, si nedokazu predstavit, jak bude nastavovat klienta, aby mohl vybirat postu anebo jak tvori sve vlastni WWW stranky a uploaduje je na web.

Avatar

Autor komentáře: P. Janda

Datum vložení: 13.8.2002 15:41:16

Domena zvoleny_vyraz.cz je uplna kravina. Podtrzitko nelze v menu domeny pouzit! Kdyz uz, tak zvoleny-vyraz.cz. Pochopiztelne je to priklad, ale velmi zavadejici.

Avatar

Autor komentáře: Michal Majer

Datum vložení: 13.8.2002 15:50:56

No tak, o cem se bavite. Clanek nema valnou hodnotu. Pokud se bude na intervalu popisovat, jak na ceskem webu vyplnit jednoduchy cesky formular ... Ale nema cenu se rozcilovat. Clanek splnil svuj ucel. Treba dnes pribylo par domen na Czechii *:o). Je potreba vyuzit potencialu tohoto casopisu pro ziskani novych klientu, ne?

Avatar

Autor komentáře: Marek Šalanda

Datum vložení: 13.8.2002 16:02:31

Není možné přejít tento krok, který je pro podnikání na internetu důležitý, pouhým konstatováním, že si založíte doménu. Zvolili jsme tedy ten nejjednodušší způsob, nic víc. Je mi jasné, že řada čtenářů již své stránky má a nějak registraci vyřešila. Mozaiku celého návodu podnikání na internetu prostě musí tvořit i způsob registrace domény.

Avatar

Autor komentáře: Michal Majer

Datum vložení: 13.8.2002 16:20:34

Ano, domenu mame zaregistrovanou na Czechii, tak muzeme pokracovat v serialu. Pouze konstatuji logiku veci, ze prezentujete jako priklad Czechii, tedy "sebe". Prece nebudete propagovat konkurenci. Clanek ma tedy ucely dva. Prvni je objasnit proces registrace domeny, druhy je propagace Czechie. Presto si dovolim tvrdit, ze tolik nazornych obrazecku jsem dlouho v clanku nevidel :)

Avatar

Autor komentáře: Marek Šalanda

Datum vložení: 13.8.2002 16:37:14

Nemusí jít o Czechii, ale o kohokoli jiného. Předpokládám, že stejně primitivní je to i u jiných společností. Spíše jsme ukázali, že je to velmi jednoduché a že si s tím nemusíme dělat těžkou hlavu. Ale nechci se nějak dohadovat, pouze jsem chtěl upřesnit zacílení článku. Máte plné právo vidět za tím cokoli a vnímat to jakkoli. Připadalo mi hloupé vymýšlet si fiktivní formuláře s umazanou hlavičkou - jako kdybych při rozhovoru zatajoval jméno a společnost, odkud daný člověk pochází.

Avatar

Autor komentáře: Sikky

Datum vložení: 20.8.2002 22:18:33

Bohužel se mi stalo, že jsem zaregistroval doménu (ne u czechie) a co se nestalo já jako kontaktní osoba jsem vyplnil údaje na sebe, ale plátce chtěl upravit údaje na sebe a tyto údaje se poněkud zamotaly ve víru internetu, takže teď usím složitě měnit údaje kde všude aby to plátci mohlo projít účetnictvím...
A to jsem registroval pomocí poskytovatele.
Kdybych to dělal ospbně, bylo by to jednodušší...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz