Starší komentáře ke článku: Sobotní rozšíření Dreamweaveru

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Rengen

Datum vložení: 12.10.2002 6:30:14

Průměrný článek....:) ale docela dobrý...ikdyž minule to bylo lepší...

Avatar

Autor komentáře: Jiří Plištil

Datum vložení: 12.10.2002 12:42:59

Vzhledem k tomu, ze DW neni cesky a i dokumentace je v cizim jazyce, pripada mi clanek jako dulezity. Ne kazdy umi cizi rec, aby si mohl prelozit napovedu ci manual.

Avatar

Autor komentáře: BENNI

Datum vložení: 15.10.2002 10:15:06

<B>Mám češtinu do DW 4</B> - bezproblémová instalace, vše vyzkoušeno. Navíc můžete používat DW4 a DW MX zároveň (jenom je zároveň nespustíte:-)). <I>Zájemci o češtinu (jo ale bez helpu to je), pište: benni@veznojme.cz</I>

Avatar

Autor komentáře: Michal Terč

Datum vložení: 12.10.2002 13:21:36

Nevíte prosím vás někdo, jak nastavit defaultní kódování dokumentu v Dremaweaveru MX (D.MX). Ve verzi 4 tato volba byla, ale ve verzi MX je v nastaveních pouze volba defaultního kódování pro nový dokument. Pokud edituji v MX kompletní HTML nebo PHP stránku, ve které je nastavené kódování, tak je vše v pořádku. Pokud ale edituji třeba PHP include, kde není nastavené kódování, tak je implicitně nastaveno Western (Latin 1) - dá se to sice změnit v nastaveních stránky, ale při novém otevření tam je samozřejmě zase Western. Někdy mi ale dokonce D.MX nějakým algoritmem vyhodnotí, že include je napsán v kódování např. Cyrillic a při změně v nastavení stránky to zmrší znaky v dokumentu. Někdy se mi také stane, že ač má stránka nastaveno správně kódování, tak po editaci např. vlastností tagu, jsou zmršeny všechny znaky v dokumentu.
Nevíte náhodou co s tím, protože to je jediná podstatná věc, která mi vadí na D.MX, který se jinak výborně hodí pro psaní rozsáhlejších aplikací pro PHP.
Děkuji
Michal Terč
<a href='http://www.terc.cz' target='_blank'>http://www.terc.cz</a>

Avatar

Autor komentáře: Peter

Datum vložení: 12.10.2002 16:22:19

S tym kodovanim je to dost neprijemne a tiez som nenasiel sposob, ako otvorit dokument defaultne napr. vo windows-1250, ktory nema v metatagu urcene kodovanie.

Avatar

Autor komentáře: Joe

Datum vložení: 14.10.2002 10:53:42

Mám naprosto stejný problém a pouze z tohoto důvodu používám u některých webů ještě stále DW 4. Zjistil jsem že MX jde používat bez problémů pouze ve Win1250. Pokud mám nastavený Iso, stává se že to má problémy s š, ž... Již jsem se na tento problém ptal v některé předchozí diskuzi ale jediné co jsem se dozvěděl že se mám kontaktovat přímo lidi z Macromedia, konkrétně Matt Browna, "což je Community Manager z firmy Macromedia, který sbírá veškeré náměty uživatelů a vede i Dreamweaver Weblog", což mi ale jazykové (ne)schopnosti neumožňují. :(
Pokud by někdo něco zjistil, určitě by to pomohlo spoustě lidí. Třeba se toho někdo schopný chytne a vyjde nový článek který nám to vysvětlí.
PS: Matt Brown's Radio Weblog je na adrese <a href='http://radio.weblogs.com/0106884/' target='_blank'>http://radio.weblogs.com/0106884/</a>

Avatar

Autor komentáře: BENNI

Datum vložení: 15.10.2002 10:12:29

No ja to vyresil tim, ze pouzivam vsude win-1250 (i kdyz jako mam radsi ISO), nicmene uz DW4 mela problemy s kodovanim cestiny v ISO-8859-2 při práci (budu psát s diakritikou) s knihovnami. Kdyz se do dokumentu vlozil objekt z knihovny, v kodovani ISO to udelalo bordel. Nicmene jsem premyslel zalozit nejaky web, kde bysme se venovali jenom Dreamweavru (pripadne dalsim produktum Macromedie). Protoze tohle by me taky zajimalo. Urcite vsak nejste vsichni omezeni jenom na DW a tak soubory v jinem kodovani jeste kontroluji napriklad v ceskem free PSPADU....
Kdyby však někdo veděl, jak na češtinu v dreamweavru , tak pište: benni@veznojme.cz

Avatar

Autor komentáře: Standa

Datum vložení: 16.10.2002 11:02:16

Pokud knihovni prvek obsahuje meta tag s urcenym kodovanim (jako v hlavicce HTML stranky), pak by to melo fungovat spravne. Neni to sice uplne ciste, ale jde to.

Co se tyce prekodovavani dokumentu v DW MX, tak tam je to opravdu chyba. Projevuje se tehdy, kdyz soubor neobsahuje meta tag s kodovanim, takze DW nevi, v cem je to udelane a standardne se prepina do Latin 1. Velmi provizorni reseni je opet do souboru meta tag pridat, i kdyz treba delate includy apod. Ve finale tak bude v jednom HTML souboru nekolik meta tagu, coz jiste neni optimalni. tenhle problem se resi s Macromediou, uvidime, zda se to v pristim update opravi.

Avatar

Autor komentáře: Gabo

Datum vložení: 18.10.2002 9:08:24

No vy ste ten problem, na ktori mi tu myslime popisali podrobne - "po lopate". Ak sa to riesi s Macromediou, neostava nic ine len cakat, co z toho bude.

Avatar

Autor komentáře: Medhius

Datum vložení: 2.2.2003 2:28:42

Lépe bych to ani já neřekl, jako by mi to bylo vzato z úst. Includuju tez stranky, kde samozrejme neni meta a DMX si nastavi svoje kodovani. Je to opravdu jedine, co mi na tomto skvelem editoru vadi, resim to tak, ze do kazdeho souboru, ktery icluduju, vkladam <meta ..> a pak je to ok, ale neni to moc korektni, takze az se nalezne reseni, doufam, ze o nem bude na Intervalu zminka.
<a href='http://www.blueboard.cz' target='_blank'>http://www.blueboard.cz</a>

Avatar

Autor komentáře: Roman Přikryl

Datum vložení: 12.10.2002 13:21:43

Vzhledem k tomu ze extenzi jsou stovky a probirat se kazdou je desive umorna prace dekuju moc. Kazdy takovy clanek je pro mne nesmirne cenny.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz