Starší komentáře ke článku: Speciální funkce v kaskádových stylech

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 9.12.2002 0:15:26

Skoda ze ukazky su len ako obrazky. Mohol tam by este aj ten kod a clovek by hned videl ako je to z jeho oblubenym browserom :)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.12.2002 8:44:46

Autor skutecne do sveho clanku zaradil primo zdrojovy kod ukazek. Tim vsak doslo ke kolizi se dvema pravidly publikovani na Intervalu (a e-publikovani obecne). Jednak se clanek stal platformove a casove zavislym (kazdy ctenar vidi pokazde neco jineho), coz muze vest az ke zmateni textu, druhak byl vlozen „neznamy“ aktivni kod do „nezname“ stranky, takze vznikla moznost kolize (dnes ci v budoucnoti, to je lhostejno). V clancich, ktere prochazeji myma rukama se snazim takovym situacim predchazet, proto prevadim ukazky na text, aktivni prvky do externich souboru a podobne (je pravda, ze ne vzdy se mi tyto zasady dari dodrzovat ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jiří Poláček

Datum vložení: 9.12.2002 9:01:11

Sice o nic nejde, ale rozhodne neni pravda, ze se clanek stal platformove a casove zavisly, kazdy prohlizec, ktery zvladne zobrazit stranky Intervalu, zvladne take spravne zobrazit muj puvodni clanek (vcetne uzivatelu textovych prohlizecu).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.12.2002 9:58:10

Interval se snaží poskytovat svým čtenářům nejen informace aktuální, ale také informace s přetrvávající hodnotou. Pokud vložím nějaký příklad do kódu článku a ponechám na uživatelově vybavení, jakým způsobem si s tím poradí, dojde ke dvěma nežádoucím efektům - jednak každý uživatel uvidí něco jiného (někdy naprosto nesmyslného), druhak při příští návštěvě už se mu článek může zobrazit naprosto jinak (teď nemluvím o změně vzhledu Intervalu, ale schopností prohlížečů) - v tomto smyslu se článek stane <I>platformově a časově závislým</I>. U novin je to mnohem jednodušší, lidské oko je oproti dnešním prohlížečům zázrakem stability a kompatibility a článek zůstane stejný mnoho let, snad jen papír zažloutne ;-)

Na Vašem článku to sice není patrné, ale je zde řada jiných, které bylo nutno dát autorům přepsat, aby z nich něco měli třeba i uživatelé Opery, aby uživatelům MSIE5 nehavaroval celý Interval a podobně. Jednoduchá zásada, která se okrajově dotkla Vašeho článku, tak chrání Interval i jeho čtenáře před nečekanými a naprosto zbytečnými potížemi ;-)

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 9.12.2002 13:38:42

Minimalne by stacil dat externy link s upozornenim alebo spravit testcase aby aj ostatny vedli ze ako je na tom zvysok sveta :)

Avatar

Autor komentáře: Petr Havlík

Datum vložení: 9.12.2002 9:19:31

Přimlouval bych se za změnu (zvětšení) fontu u zobrazovaného kódu. Nevím jak ostatní, ale já mám docela problém s jeho přečtením.

Avatar

Autor komentáře: Peter Labos

Datum vložení: 16.12.2005 23:32:53

Neviem ako to bolo predtym, ale teraz staci zvacsit velkost pisma v prehliadaci. napr na text size - largest, ci biggest, alebo text size -increase :o)

Avatar

Autor komentáře: Jiří Poláček

Datum vložení: 9.12.2002 8:47:28

To by mě taky zajímalo, proč jsou ukázky jako obrázky, článek by připraven bez obrázků
(avšak nikoliv tak, aby člověk ihned viděl, jak je to s jeho prohlížečem, spíš aby se to zobrazilo v každém ;)

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 9.12.2002 19:02:00

Dve vyhrady k Intervalu - prvni, kod se nezobrazuje cesky, mozna proto, ze ve stylu je jenom monospace, co treba i Courier? A za druhe, nedari se mi pridat NOVY prispevek, porad me to vraci do nahledu pred odeslanim. Prohlizec IE5.0, cookies, javascript apod. zapnute. Rekl bych, ze system prispevku a diskusi je v nejakem rozkladu (nebo v permanentni vystavbe? :-) Leo

Avatar

Autor komentáře: Wincent

Datum vložení: 10.6.2004 9:36:01

ukazky jako obrazky jsou v tomto clanku dozajista pouzity proto, ze vsechny verse MSIE nedokazi zobrazovat gederovany obsah, tedy prvky :after a :befor, ktere jsou tu popisovany a protoze je spousta lidi, kteri maji jenom "jako" prohlizec MSIE a normalni prohlizec nemaji nainstalovany, tak asi bylo pouzito toto reseni, jinak by tu pod clankem byla spousta prispevku typu "mne to nic neukazuje" a "to nefunguje"

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz