Starší komentáře ke článku: Toulky po webu 11.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 24.10.2002 0:20:02

U příležitosti nosného tématu tohoto článku bych rád poukázal na redesign anglojazyčné verze stránek Státního ústavu pro kontrolu léčiv ( <a href='http://www.sukl.cz/enindex.htm' target='_blank'>http://www.sukl.cz/enindex.htm</a> ), který proběhl již o prázdninách a který byl přímo konzultován i se zástupci handicapovaných občanů. Zatím je vytvářen ručně a poněkud nemotorně, jedná se však o první krok směrem k bezbariérovosti a maximalizaci informovanosti odborné i laické veřejnosti ;-)

Avatar

Autor komentáře: Martin Trčka

Datum vložení: 24.10.2002 21:07:39

Tak teda nevím, kliknutím na odkaz "Czech version!" na oné stránce se asi dostaneme k ještě neredesignované sekci. Nebo že by handicapovaní občané zapomněli zmínit, že obrázky by měly mít alternativní popisky a že občas není na škodu určit kódování stránky?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 24.10.2002 23:02:37

Je to přesně tak, česká verze dosud redesignem neprošla. Nejprve se testovalo na poměrně méně rozsáhlé anglické verzi, která je však denně navštívena až 500 UIP z Evropy a obou Amerik. Přitom se přišlo na mnoho podivností, například na odlišné vykreslování tabulek v MSIE v české a ve španělskoportugalské verzi pro jihoamerickou oblast ;-(

V současnosti se připravuje nový redesign, včetně opětovného redesignu anglické části, s následným přechodem na dynamickou tvorbu stránek (což znamená i převod aktuálně používaných ASP komponent do PHP, změnu databází a převod takřka deseti tisíc statických dokumentů).

Aniž bych si chtěl hřát svou polívčičku (protože tyto stránky nejsou tím, co bych jinak chtěl prezentovat jako své dílo), odvážím se tvrdit, že těžko najdete v ČR státní instituci takového významu, jakou je SUKL, která by se již dnes snažila o standardizaci a kompatibilitu se zahraničními (a potenciálně i našimi) zákonnými normami o přístupnosti obsahu ;-)

Avatar

Autor komentáře: Malis

Datum vložení: 24.10.2002 9:37:55

Nedá mi to nerýpnout si:
stačí kliknout (třeba na <a href='http://www.wired.com/wired/current.html)' target='_blank'>http://www.wired.com/wired/current.html)</a> a je po slávě :( Ale jinak pěkné.

Avatar

Autor komentáře: Marek Prokop

Datum vložení: 24.10.2002 10:49:47

URL, které uvádíte, patří Wired Magazine. Wired News a Wired Magazine mají společnou jen část názvu a to, že se dohodli na sdílení domény a společné propagaci. Jinak se jedná o dva různé magazíny vlastněné různými subjekty.

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 24.10.2002 13:47:49

Nevim jak kdo, ale ja mam zkusenost, ze stranky formatovane css misto tabulek (ted napriklad Wired) se mi nekdy nekorektne zobrazi v IE5.0, je to nejaky nahodny proces, a staci reload, ale napoprve je nekdy text pod obrazky, je v uzke nudlicce misto cele sirky apod. Leo

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz