Starší komentáře ke článku: Webdesign bez mříží

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: P

Datum vložení: 5.3.2007 20:09:51

Na intervale sa v poslednom čase zobrazí nový článok málokedy, ale stojí to za to. Pekný a celkom neobvyklý článok, ktorý síce mňa konkrétne v ničom novom neinšpiroval, ale bolo to naozaj zaujívavé čítanie. Len by to chelo tých článkov viac:-)

Avatar

Autor komentáře: Austin

Datum vložení: 6.3.2007 8:28:13

Musím říct, že článek, ačkoliv je napsaný zajímavě, už má k aktuálnosti pekelně daleko... Co se to s Intervalem děje? Stačí sem přijít 1x za měsíc a stejně si můžu přečíst maximálně 1-2 články. Nechápu.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 7.3.2007 10:59:19

Co považujete za "aktuální"? Na Intervalu se snažíme publikovat především články s trvalou hodnotou, zvláště v případě překladů. Řekněte mi upřímně - kolik znáte webů, které nejsou uspořádány v pravidelné pravoúhlé mřížce? Jestli najdete alespoň jeden takový za každých deset, které mřížku respektují, osobně vám pogratuluji...

Avatar

Autor komentáře: petr_p

Datum vložení: 8.3.2007 0:19:29

Toto neni dobry priklad a uvedene schema je chybne. Ve skutecnosti je menu jeden velky UL obdelnik, kde jednotlive polozky maji stejne siroky podkladovy obrazek. Svisla nezarovnanost je pouze iluzorni (umisteni textu v bitmape).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 9.3.2007 23:26:36

Právě naopak, to je dobrý příklad a schéma je správné. Ukazuje, že standardní menu, zkonstruované doporučovaným způsobem, nemusí mít uniformní, tuctový vzhled...

Avatar

Autor komentáře: petr_p

Datum vložení: 12.3.2007 15:07:54

Tak znova: Clanek se znazi ukazat, jak nas CSS zbavuje tabulkoveho mysleni. V tomto pride se ale jedna proste nahrazeni tabulky seznamem a radku polozkou. Vsechny objekty uvnitr menu jsou stejne siroke, stejne zarovnany. To, co vyvtari iluzi netrelosti, neni pozicovani, kraje nebo neco takoveho. Je to obycejny obrazek, ktery splyva s obrazkem na pozadi. +------------+ |News________| +------------+ |____Aplying_| +------------+ Vizte http://www.kutztown.edu/acad/commdes/i/ndx-nav-news.gif http://www.kutztown.edu/acad/commdes/i/ndx-nav-apply.gif http://www.kutztown.edu/acad/commdes/css/screen.css

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 12.3.2007 17:16:25

Máte pravdu, že někteří lidé mohou shledat zvolený příklad nedostatečně názorným. Výsledek je ale ve shodě s tím, o čem autorka mluví - o narušení vizuální jednotvárnosti a zrušení vazby mezi vzhledem stránky a pravidelnou pravoúhlou sítí souřadnic... Berte to tak, že menu samotné jako celek je pozicované "do prostoru", nikoli jeho jednotlivé položky (to by byla přeci hloupost ;-)

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 9.3.2007 2:39:15

Hezký článek, moc chválím (jak původní autorku tak i překlad). Chtělo by to určitě více článků, v posledním roce to je nepravidelné, nevím čím to je, málo článků atd., chtělo by to oživit, takže s tímto jen tak dál, bez článků to nepujde.

Avatar

Autor komentáře: Honza

Datum vložení: 12.3.2007 10:31:57

Děkuji za pekný článek! Honza

Avatar

Autor komentáře: xxx

Datum vložení: 18.4.2007 17:23:44

nudne roztahane kecy

Avatar

Autor komentáře: Warhead

Datum vložení: 18.4.2007 17:42:57

Odpustte prosim , ze pominu problematiku webu . Ale mesto narysovane do mrizky mi prijde dost bez duse, vzdycky v legraci rikam ,ze architekti v americe meli jedno dlouhe pravitko na vsechno :) Opravdu mi to pride dost nevkusne delat mesta "do ctvercu" ;)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz