Starší komentáře ke článku: XHTML - titulek, skupiny řádků a řádky tabulek

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Roman Pichlik

Datum vložení: 24.9.2003 7:43:52

Trochu mi schazi zminka o tom, ze srollovani tela tabulky nepodporuji prohlizece vubec stejne jako nepodporuji zarovnani na znak. Je to s podivem pritom, to jiz bylo ve starickem HTML 4.01 a stejne se nikdo neobtezoval to implementovat alespon v Standard modu.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 24.9.2003 14:55:30

Uvedene clanky jsou o norme, nikoli o prohlizecich. Prece jen dnes uz trh neni jen prohlizec = IE nebo Opera nebo Mozilla. On to muze byt treba i displej na lednicce nebo mobilni telefon...

Avatar

Autor komentáře: Michal Kubeček

Datum vložení: 24.9.2003 15:40:50

Mám pocit, že ty řeči o prohlížení webu na ledničce vznikly z nepochopení rozdílu mezi Internetem a webem. Ano, skutečně má smysl uvažovat o připojení ledničky a dalších spotřebičů na Internet. Ale to přeci neznamená, že budou sloužit k prohlížení webu, k tomu se nehodí a bylo by zbytečným přepychem vybavovat je příslušným rozhraním (vstupem i výstupem). Spíš by mělo smysl uvažovat o možnosti sledovat nebo regulovat na dálku teplotu, po vybavení kamerkou třeba i možnost zkontrolovat při nákupu, jestli tam to máslo mám nebo ne. Na to, abych si prohlížel webové stránky, je v domácnosti dost vhodnějších přístrojů (i bez počítače) - namátkou třeba video nebo samotná televize.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 24.9.2003 16:03:17

Myslím, že to s tou lednicí je spíš už takový webový mýtus, vzniklý díky předváděcím modelům, které měly demonstrovat možnosti výrobců a ty displeje integrovaly. V reálu by o něčem takovém snad nikdo se zdravým rozumem neuvažoval ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 24.9.2003 16:31:28

No s tim souhlasim, ja jsem jen chtel naznacit ze nema smysl se omezit pohledem 'chyby prohlizecu'. Prohlizece jsou proste dnes na kde cem a je potreba na to brat trochu ohledu.

Avatar

Autor komentáře: Michal Kubeček

Datum vložení: 24.9.2003 16:47:28

Tak nějak. Kdysi se takhle výrobci předváděli, do čeho všeho se dá integrovat kalkulačka (nebo hodiny). Postupem času zvítězil zdravý rozum a kalkulačka se integruje jen tam, kde to má smysl. Na druhou stranu, u toho typu aplikací ledničky na Internetu, o kterých jsem se zmiňoval, je rozumné uvažovat o použití HTTP - jenže lednička bude server.

Avatar

Autor komentáře: Roman Pichlik

Datum vložení: 25.9.2003 7:15:23

Nechtel jsem polemizovat o naplni clanku, chtel jsem podotknout, ze podpora (implementace)urcitych casti doporuceni neni dobra ba vubec zadna. O to vice me zarazi, ze neni interpretovana v elementarnich programech urcenych pro zobrazeni strukturovaneho jazyku(HTML,XHTML), jako jsou internetove prohlizece.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz