Starší komentáře ke článku: Zarovnání textu na webu do mřížky na účaří

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Kubas

Datum vložení: 19.12.2007 6:59:49

Nelíbí se mi, že jste přeložili anglickou větu [b]"All your base are belong to us."[/b] jako [b]"Všechny vaše základna jsou patřit nám."[/b]. To je poněkud kostrbaté, jakoby pouze přeložené překladačem. Správná (nekostrbatá) věta zní [b]"Všechny tvoje/vaše základny patří nám."[/b]

Avatar

Autor komentáře: radek

Datum vložení: 19.12.2007 8:36:00

nepochopil jste vtip :) už ten anglický originál je takový paskvil, že český překlad musí prostě zákonitě znít stejně uhozeně :)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 19.12.2007 11:28:07

Tady jde o kulturní odkaz, takže jsme nic nepřekládali, nýbrž pouze převzali ustálenou verzi fráze - stejně jako se například nepřekládají úryvky z bible, ale přebírají se odpovídající pasáže z (oficiálního) ekumenického překladu. Doporučuji vám znovu přečíst poznámku překladatele a tentokrát jí věnovat více pozornosti.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 19.12.2007 12:33:53

Aktualizovali a rozšířili jsme poznámku překladatele tak, aby její smysl pochopili i méně informovaní surfaři mladšího data vstupu do matrixu ;-)

Avatar

Autor komentáře: v

Datum vložení: 19.12.2007 11:39:55

Parádní článek! Díky za překlad.

Avatar

Autor komentáře: pedro

Datum vložení: 29.12.2007 19:59:35

Několik let se již zabývám layoutem a css. Po přečtení tohoto článku, mám "kupodivu" laický dotaz. Proč použít "zarovnání textu do mřížky"? Proč nepostupovat standardně jako doposud - např. dvousloupcový layout: http://css.interval.cz/priklady/priklad-12-1.htm V článku jsem se to nedočetl, o jakou výhodu jde? Mám to chápat jako doplněk divů, který vytváří z divů "skoro" tabulky? Ve kterých se nemusí hlídat vertikální zarovnávání jednotlivých sloupců? Vždyť je nastavená pouze line-height. Výsledný layout je pěkný, ale na první pohled nepoznám v čem je ta výhoda. Kdyby se zde: http://css.interval.cz/priklady/priklad-12-1.htm nastavila line-height správně, nebyl by efekt stejný? Děkuji za případné vysvětlení. p.s. jinak se mi článek i výsledný příklad líbí.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 31.12.2007 17:22:16

Ona "mřížka" je zde pouhý pracovní nástroj, vizualizační a verbalizační prostředek. Podstatou věci je uspořádat texty a další objekty na stránce tak, aby společně působily harmonickým dojmem. Jedním ze způsobů, který se používá "v pressu", je sesazení textů tak, aby všechny řádky všech sloupců začínaly na stejné úrovni. Na webu se tohle zatím neuchytilo, takže se autor pokusil navrhnout postup, který by byl použitelný i v tomto případě. Nic víc za tím nehledejte - nejméně ze všeho slabomyslný pokus o simulaci tabulkového layoutu ;-)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz