Browsium: cesta, jak udělat z IE 8 zastaralý IE 6

Browsium: cesta, jak udělat z IE 8 zastaralý IE 6

9

Po přečtení titulku této bleskovy možná kroutíte hlavou, co to je za nesmysl. Proč by někdo chtěl udělat z Internet Exploreru 8, což je relativně dobrý prohlížeč webových stránek, naprosto zastaralý a přes devět let starý Internet Explorer 6, který obsahuje spoustu všelijakých a často nepochopitelných bugů? Důvodů, proč něco takového chtít, je ale hodně. Představte si například, že vyvíjíte webové systémy pro firmu, ve které se používá jen Internet Explorer 6 a kde je přechod na novější verzi prohlížeče z různých důvodů nereálný. Nebo si představte firmu, která používá firemní webové aplikace vyžadující IE6, a která tímto způsobem může na IE8 se zachováním funkčnosti stávajících aplikací. Jak ale na tento „downgrade“? Jednoduše: použít doplněk s názvem Browsium, který vám nabídne všechny vlastnosti IE6 – funkce, vykreslovací schopnosti, podporu ActiveX a JavaScriptové jádro. Protože se Browsium momentálně nachází ve stádiu betaverze, je zdarma. Finální verze by měla stát kolem 5 dolarů ročně.

Zdroj: extrawindows.cnews.cz

9 Příspěvků v diskuzi

  1. a nebo si představté, že děláte úplně normální web a chcete ho odladit v IE6, který stále používá 5% uživatelů webu

  2. ved to je chore. konecne sa pomaly ale isto IE 6 vytraca a oni zacnu robit kroky spat ? ludska hlupost je nekonecna. vyvoj proste nezastavia. tak ci tak ta firma bude musiet prejst na novy system casom, resp prisposobit staru aplikaciu novsim systemom. toto k nicomu nevedie len k predlzeniu agonie.

  3. hrki: vy jste to nepochopil. Je to uplne naopak. Spousta firem nemuze (za rozumnych nakladu, rozumneho casu atd.) predelat sve interni systemy zalozene na funkcich IE6. Ale tento doplnek jim umozni prejit na IE8 (a s tim i novy OS), pricemz funkcnost stavajicich aplikaci by mela byt zachovana. Takze tento doplnek neni krok zpet, ale naopak – krok dopredu.

  4. IE 7 nebo 8 mi nesmí na komp.Už jen pro svůj idiotský design.Jako moderní ,nenáročný a bezpečný prohlížeč mám mozillu která se dá upravovat a jako přehledný a pohodlný používám IE 6.Novodobé bastly mrkvosoftu žijící si vlastním životem a neochotné se přizpůsobit požadavkům uživatele jsem navždy zavrhl.

  5. Anonymní: no, ale pokud seš webovej vývojář a IE má stále své zastoupení na trhu, musíš pro něj alespoň testovat, když ne používat :)

Odpovědět