H.264 v prohlížeči Chrome: bohužel zapomeňte

H.264 v prohlížeči Chrome: bohužel zapomeňte

3

Pokud trochu sledujete dění kolem internetových prohlížečů, pravděpodobně víte, že alternativní prohlížeč Chrome od společnosti Google nativně podporuje kodek ve formátu H.264 pro přehrávání videa prostřednictvím HTML5 tagu <video>. Tento kodek současně ve svých prohlížečích podporují i společnosti Microsoft nebo Apple. Prohlížeče Firefox a Opera podporují kodeky Ogg Theora a VP8. Ovšem včera se na blogu Chromium objevila zpráva, že Google během několik málo měsíců přestane kodek H.264 a bude se soustředit na VP8. Dobrý článek k tomuto tématu naleznete na serveru českém Živě.cz.

Zdroj: blog.chromium.

3 Příspěvků v diskuzi

  1. Tezko rici, jestli ruplo. Mozna to je cesta, jak konecne prevazit vahy smerem k jednomu standardu (VP8). Pak bude Microsoft a Apple jedini, kdo budou podporovat H.264. Myslim, ze uzivatelum a tvurcim stranek je jedno, jaky kodek to bude, to jestli je nektery o 5-10% kvalitnejsi a uspornejsi, IMHO nikoho nezajima.

  2. Ale zdrojové kódy Chromia jsou otevřené, nikdo uživatelům v patentově nezasviněných zemích nebrání vytvořit si kolektivně vlastní build včetně podpory H.264. :-) Chce to jen mít zájem.

Odpovědět