H.264 v prohlížeči Chrome: bohužel zapomeňte

12. ledna 2011

Pokud trochu sledujete dění kolem internetových prohlížečů, pravděpodobně víte, že alternativní prohlížeč Chrome od společnosti Google nativně podporuje kodek ve formátu H.264 pro přehrávání videa prostřednictvím HTML5 tagu <video>. Tento kodek současně ve svých prohlížečích podporují i společnosti Microsoft nebo Apple. Prohlížeče Firefox a Opera podporují kodeky Ogg Theora a VP8. Ovšem včera se na blogu Chromium objevila zpráva, že Google během několik málo měsíců přestane kodek H.264 a bude se soustředit na VP8. Dobrý článek k tomuto tématu naleznete na serveru českém Živě.cz.

Zdroj: blog.chromium.

Štítky: google, Zprávičky

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

3 komentářů

 1. Lweek

  Led 12, 2011 v 16:48

  Šotek řádil u čísla kodeku. ;) Jinak to je tragedie, googlu ruplo v bedně. :(

  Odpovědět
 2. Miroslav Kučera

  Led 13, 2011 v 9:16

  Tezko rici, jestli ruplo. Mozna to je cesta, jak konecne prevazit vahy smerem k jednomu standardu (VP8). Pak bude Microsoft a Apple jedini, kdo budou podporovat H.264. Myslim, ze uzivatelum a tvurcim stranek je jedno, jaky kodek to bude, to jestli je nektery o 5-10% kvalitnejsi a uspornejsi, IMHO nikoho nezajima.

  Odpovědět
 3. ggael

  Led 26, 2012 v 21:18

  Ale zdrojové kódy Chromia jsou otevřené, nikdo uživatelům v patentově nezasviněných zemích nebrání vytvořit si kolektivně vlastní build včetně podpory H.264. :-) Chce to jen mít zájem.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *