WordPress 3.0: finální verze je na světě!

WordPress 3.0: finální verze je na světě!

1

Všichni uživatelé redakčního systém WordPress se mohou radovat. Po téměř půlročním vývoji vyšla nová verze tohoto populárního publikačního systému. Má kulaté označení 3.0 a jeho název, který je typicky spojen se jménem nějakého známého jazzového hudebníka, zní Thelonious (po jazzovém pianistovi Thelonious Sphere Monk.

Novinek, které WordPress 3.0 přináší, je opravdu hodně a nemá smysl je vypisovat do této krátké zprávičky. Kompletní seznam naleznete na Codexu WordPressu. Z těch nejdůležitějších věcí vypíchněme jen sloučení s víceuživatelskou verzí systému (WordPress MU), nové výchozí téma (TwentyTen), nové možnosti pro nastavení pozadí a záhlaví, rozsáhlá a detailní nápověda, nový nástroj pro tvorbu složitějších menu atd.

Anglická verze je ke stažení zde (přechod na novou verzi lze také provést přímo z WordPressu). Do češtiny lokalizovaná verze zatím není, nicméně je přislíbena.

A ještě na závěr několik zajímavých odkazů k WordPressu 3.0:

1 Příspěvěk v diskuzi

  1. Super! Sice přišla finální verze později, než se čekalo, ale přece. Už se nemůžu dočkat, až vyzkouším nové funkce :-)

Odpovědět